Su-35S Flanker-E GWH 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Su-35S Flanker-E GWH 1:48

Postprzez KRL » sobota, 14 lipca 2018, 07:00

Su-35S Flanker-E Great Wall Hobby skala 1:48

Zakończyłem pracę nad nowym modelem więc czas na galerię i kilka słów w temacie samego zestawu GWH.

Na początek napiszę że mam wielką słabość do całej rodziny Su-27 ze wszystkimi jej odmianami ten samolot najzwyczajniej w świecie bardzo mi się podoba a oglądanie tego jakby nie patrzyć kolosa wśród myśliwców który z nieprawdopodobną zwinnością porusza się w powietrzu jest niesamowite i robi na mnie wrażenie.

W związku z tą słabością uważam że na półkach nigdy za wiele modeli Su-27,30,33,35 dodatkowo mnogość wariantów kamuflażu powoduje że mógłbym w zasadzie składać tylko tą rodzinę samolotów.
Szczególnie jeżeli baza będzie tak udana jak model GWH.

MIałem już okazję sklejać kilka innych modeli tego producenta MiG-29, F-15, Su-35 i wszystkie te model to moim zdaniem najwyższa modelarska półka choć oczywiście nie są pozbawione wad.

Opisując dokłądniej model Su-35 warto nawiązać i porównać ten model z nie co wcześniej wypuszczonym modelem KH.
Na początku mogę napisać że różnica między tymi modelami jest zdecydowanie większa niż kosmetyczna.
Jeżeli zastanawiacie się czy warto dopłacać do modelu GWH odpowiedz jest prosta WARTO.
Moim zdaniem rożnica jest na tyle duża że szkoda poświęcać czas na walkę z modelem KH choć tu dodam że nie oznacza to że model KH to zły model.
Nie, model KH jest przyzwoity ale model GWH jest po prostu zdecydowanie lepszy.

Zacznijmy od samych detail są miejsca gdzie jest to poziom modelu KH ale są miejsca gdzie wygląda to zdecydowanie lepiej.
Dla przykładu wnęki podwozia, zdecydowanie lepiej wykonane wloty powietrza, podwozie, nos i oszklenie które pasuje do modelu nawet jeżeli ma być wykonany w wersji zamkniętej.
Spasowanie modelu jest bardzo dobre a podział części jest więcej niż ułatwiający składanie np: wloty wykonane w jednym kawałku.

Jak wspominałem nie obyło się bez błędów i tak mamy linie podziałów które gdzie niegdzie są zbyt płytkie a nawet zanikają.
Kupiłem trzy modele Su-35 od GWH i każdy z nich ma te same problem więc wnioskuję że nie jest to kwestia jednostkowa.
No i na koniec coś co moim zdaniem jest wadą ogólnie modeli GWH czyli niepotrzebne cięcie niektórych części.
Mowa tu o dyszach podobnie jak w MiG'u-29 tak i w Su-35 pocięto dysze na cztery częsci po co? Nie mam pojęcia utrudnia to złożenie dysz a co gorsza powoduje że trzeba ten element póżniej szpachlować i docinać co przy dyszach nie jest łatwe a co gorsza przy tym elemencie kompletnie bez sensu. Skoro można wykonać rakiety z jednego odlewu tym bardziej można zrobić dysze.

Mimo mojej niechęci do dodatków szczególnie tych żywicznych przy kolejnym Su-35 od GWH takowe zakupie ale powodem nie jest jakość odwzorowania a zwykła chęć ułatwienia sobie pracy.
Wspominałem wyżej o szpachli dodam że ilość jaką trzeba będzie użyc przy tym modelu określiłbym jako symboliczną.

Tyle o samym modelu, jeżeli będziecie mieć pytania postaram się odpowiedzieć.

Kilka słów o malowaniu - ponieważ model ten jest wykonany na zamówienie musiąłem na prośbę zamawiającego korzystać z powierzonych produktów AMMO MIG w tym z dedykowanego zestawu kolorów Su-35.
W kwestii samych produktów nie będę sie wypowiadał natomiast zasugeruję by zmodyfikować kolor 086 który jest zdecydowanie zbyt ciemny i intensywny pozostałe kolory są do zaakceptowania.

Malowanie tego modelu to osobny temat - pod wzgędem malowania jest to bardzo wymagający model i nie tylko ze względu na silniki czy miejsca gołego metalu na powierzchniach usterzenia ale przede wszystkim ze względu na wielu różnych miejsc które wymagają maskowania i malowania, krawędzie natarcia, klapki, luki, itd i itp.
Jest tego naprawdę sporo jak dla mnie jest to świetna zabawa ale pochłania sporo czasu, natomiast odtworzenie tych miejsc daje moim zdaniem efekt.

Tyle w kwestii opisu model prezentuje się tak:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Su-35S Flanker-E GWH 1:48

Postprzez Łukasz_K » sobota, 14 lipca 2018, 08:10

Tak, to piękna maszyna sam nie wiem czy podoba mi się bardziej MiG 29 czy właśnie Su27-35. Model super, podobają mi się stateczniki poziome (metal), dysze już się opatrzyły, jak zwykle wyszły super (znowu będę hlipał w poduszkę z zazdrości ;-)). Cała powłoka lakiernicza wygląda bardzo autentycznie. Świetna robota.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4780
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Su-35S Flanker-E GWH 1:48

Postprzez manas » niedziela, 15 lipca 2018, 09:35

Bardzo mi się podoba.
soczewica koło miele młyn
manas
 
Posty: 352
Dołączył(a): niedziela, 1 stycznia 2012, 11:29

Re: Su-35S Flanker-E GWH 1:48

Postprzez Aleksander » niedziela, 15 lipca 2018, 20:53

Fajny - nie moja "działka", ale się podoba!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Su-35S Flanker-E GWH 1:48

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:05

Malowanie dysz wyszło ci super, zresztą cały model jest bardzo fajnie zrobiony :D
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Su-35S Flanker-E GWH 1:48

Postprzez KRL » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:54

Dziękuję serdecznie,
Cieszę sie że ogólny odbiór jest pozytywny.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości