P-47 N SWORD 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-47 N SWORD 1/72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 30 lipca 2018, 16:22

Kiedyś już lepiłem tą wersję Thunderbolta. Był to model firmy Heller (zresztą mam go nadal, gdzieś tam stoi ...u mamy). Ale zawsze chciałem zrobić go w malowaniu '' z panienkami''. Jak pojawił się model Sworda to idea powróciła. Niestety SWORD nie dał w swoich pudełkowych kalkach tego czego tak bardzo pragnąłem.... dwie różne kobitki na jednym kadłubie ;o)
Dlatego kalki głównych bohaterek mam dodrukowane specjalnie. Reszta oznaczeń pochodzi z zestawu SuperScale. (niestety w wymienionym zestawie ''panienki'' nie wyglądały dobrze). Cała reszta jest w zasadzie z pudła, pomijając walkę z dostosowaniem większości elementów aby do siebie pasowały. Niestety SWORD wygląda ładnie tylko na ramkach. Przy zlepianiu to straszny hardcore. Szpachla....szpachla...i jeszcze raz....
A ... no i uzbroiłem go w różne aftermarkety i rakiety z odzysku, jako że SWORD jest poza zbirnikami paliwa ''goły''. Jako że te N-ki pojechały na wyspy jako wersja N-1, to właściwie nie powinny mieć rakiet. Ale dowiedziałem się z dobrego źródła (dzięki Gratgonzo) że na lotnisku przerabiano je na ''wyższe'' wersje dodając zaczepy na rakiety. Ale nie odważyłem się załadować mu dziesięciu sztuk choć istnieje fotka z lotniska na której widać tak uzbrojony samolot (tyle że nie ten konkretnie).


Wystarczy gadania. P-47 N z 318 FG, 333 FS, pilot LT. John Brunner, lotnisko le Shima, wyspa Ryukyu 1945 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 1 sierpnia 2018, 15:50 przez zegeye, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez xmen » poniedziałek, 30 lipca 2018, 17:07

Śliczny.Niestety mnie nie udało się go kupić.Za długo się zastanawiałem i musiałem zadowolić się modelem Italeri.Powtórzę jeszcze raz .Podoba się i to bardzo. :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1163
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 30 lipca 2018, 19:45

Bardzo fajne, w moim guście. Stonowane i nienachalne, ale i tak się dużo dzieje. No i jest na czym oko zawiesić na chwilę. Thunderbolt też fajny. Pokażesz spód modelu?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez fragles » poniedziałek, 30 lipca 2018, 23:19

Modelik wygląda na fajny. Ale z powodu fatalnego oświetlenia mało co widać te cycki, dla których się na niego skusiłeś.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez zegeye » wtorek, 31 lipca 2018, 00:09

To nie światło tylko niższy kontrast drukowanych kalkomanii od tych firmowych. Poza tym to siedemdwojka więc i bąbelki są malutkie ;o)

Dla ciekawych relację z budowy można zobaczyć tu:
https://www.britmodeller.com/forums/ind ... 72-sword/&
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez skusz » wtorek, 31 lipca 2018, 09:27

Bardzo fajny. Podoba się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez marco2607 » wtorek, 31 lipca 2018, 10:14

;o) Nity na maluchu , szacun :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez zegeye » wtorek, 31 lipca 2018, 11:19

marco2607 napisał(a):;o) Nity na maluchu , szacun :!:


Spokojnie Marku, nity są fabryczne. ;o)

I dla kolegów foto spodu. Mam tylko takie... jakoś dla mnie samolot wywrócony do góry kołami nie wygląda naturalnie 8-)
I jedno zbliżenie c.... no bardziej już się nie zbliżę bo zaczyna być widoczny raster kalkomanii ;o)

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez greatgonzo » środa, 1 sierpnia 2018, 14:02

Na Britmodeller w ciągu dwóch lat odbywa się już drugi STGB poświęcony P-47. Niedługo chyba rusza STGB z F4U. Czyli niby uczta dla fana R-2800. Ale wiadomo jak jest na Britmodeller... . U nas P-47 jest średnio popularnym tematem, mówiąc oględnie. Tu na forum jest/był STGB ustanowiony wg starych zasad, czyli bezterminowy: P-47 STGB. Zdechł dekadę temu. Z rzadka pojawiające się modele P-47 na ogół są marne technicznie, a niemal zawsze nijakie merytorycznie. Na tym tle pokazana tu N-ka prezentuje się zupełnie korzystnie. Dość prosty, ale starannie wykonany modelik. O błędach trudno mówić, bo samolocik jest tak mały, że nawet jeśli są, to i tak ich nie widać. A te co widać są nieliczne i raczej mało istotne. Mnie podobało się oglądanie tego Pioruna.

Ale nie odważyłem się załadować mu dziesięciu sztuk choć istnieje fotka z lotniska na której widać tak uzbrojony samolot


Myślę, że słusznie. Przerabiane 'w polu' N-1 latały, właściwie już jako N-2 z czterema rakietami. Wszystko wskazuje na to, że tylko tyle można było przyczepić, bez zmiany konstrukcji skrzydła. Oczywiście i to dało się zrobić w tym symbolicznym 'polu', ale w 318FG raczej nie widać tak przerobionych N-1, za to klasycznych N-2jek nie brakuje.

No i raczej jednak Ie Shima, lub ewentualnie współcześnie Iejima.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez xspace » środa, 1 sierpnia 2018, 20:09

Podoba mi się Twoje wykonanie, to moja ulubiona wersja P-47.
Mirek
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez fragles » środa, 1 sierpnia 2018, 21:11

Brońboże nie chcę być upierdliwy, lecz rozwinę nieco swój wcześniejszy wpis.
fragles napisał(a):Modelik wygląda na fajny. Ale z powodu fatalnego oświetlenia mało co widać te cycki, dla których się na niego skusiłeś.


Modelik wygląda na fajny.... - bo tak naprawdę mało co widać.
Całe oświetlenie modelu do zdjęć polegało na punktowym "walnięciu" światłem prostopadle z góry na grzbiet modelu, przez co - oraz przez ostry kontrast z ostro oświetlonym białym tłem - wszystko poza grzbietem modelu jest po prostu w cieniu. Uwaga o cyckach to tylko żartobliwe zwrócenie uwagi na rzeczywisty problem z oświetleniem modelu.
Nie da rady ustawić tej lampy żeby świeciła na model pod kątem i bardziej od strony fotografa (lekko z boku, żeby wydobyć światłocieniem szczegóły poszycia itp.)? To powinno być proste - wystarczy ciut poeksperymentować.
Koledzy Cię tu z szacunku poklepują po pleckach, i dobrze, bo robota pewnie warta jest tego. Ale spójrz może nieco krytycznie na sposób prezentacji.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez greatgonzo » środa, 1 sierpnia 2018, 23:12

A, miałem spytać co to są te jakby obicia na krewędziach natarcia skrzydeł?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez zegeye » czwartek, 2 sierpnia 2018, 00:13

Już pytałeś kiedyś na privie :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez greatgonzo » czwartek, 2 sierpnia 2018, 01:24

OKi, sprawdziłem i już wiem. Znowu :).
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 N SWORD 1/72

Postprzez pepociufakers » czwartek, 2 sierpnia 2018, 09:15

Jak dla mnie...bomba, a nawet dwie:)
Wykonanie modelu mi sie podoba, a Thunderbolta lubie, wiec tym bardziej.

Szkoda, ze juz niedostepny, ale caly czas po cichu licze ze sword wznowi i ten model.
Swego czasu rozwazalem kupno Italeri, ale po opiniach...uzbroilem sie w cierpilowosc, poczekam na inne wydanie.


Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości