Seversky P-35 i Republic P-43 1:72 czyli Dziady Thunderbolta

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Seversky P-35 i Republic P-43 1:72 czyli Dziady Thunderbolta

Postprzez pepociufakers » niedziela, 23 września 2018, 20:32

Ciąg dalszy robienia miejsca w warsztacie na październikową nowość(Łosia z IBG).
Tym razem wykończyłem modele będące przedkiem olbrzyma jakim był P-47 Thunderbolt.
Thunderbolt to ciekawy przykład ewolucji konstrukcji lotniczej. Jeśli prześledzi się konstrukcje firmy Seversky/Republic
można zauważyć jak krok po kroku formował się P-47.

Na pierwszy ogień wziąłem P-35 wydany przez Special Hobby.
Model bezproblemowy, nie jest to oczywiscie Tamiya, nowy Airfix, ale jak najbardziej na tak, to ta jasna strona modeli typu short run.
W tym i nastepnym modelu silnik zastąpiłem gotowym modelem wydanym przez Quickboost.


Model przedstawia malowanie z okresu działań w obronie Filipin w 1941/42.
W nim zaaksperymentowałem z wykonaniem obdrapań za pomocą metody tupu: kolor aluminium/Specifik AK88(Worn effects) lub lakier do włosów/barwa właściwa/zdrapanie powierzchni. Nawet w tej metodzie jest sens.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

A tam w tle czai sie juz kolejny przodek Thunderbolta.
Obrazek


Bardzo lubię oglądać detale w mocnych przybliżeniach, także tutaj bliskie spotkania z powłoką malarską.

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kolejny krok w drodze do Thunderbolta to P-43 Lancer.
Już nie Seversky, już Republic, z racji zmiany właściciela firmy.
Model firmy Pavla, prezentujący ciemne oblicze modeli typu short run czyli pracochłonny, dużo pasowania, wyginania,
kombinowania, trochę szpachli(jak się dobrze wykombinuje to za dużo szpachli nie trzeba:), ale mocno trzeba naginać skrzydła),
szlifowania, szlifowania i rycia linii, kombinowania z podwoziem...
Tak jakoś człek się morduje z tym małym modelem(tak ze np. darowałem sobie już poprawianie kół podwozia), zresztą w rzeczywistości ta konstrukcja też była za bardzo niechciana i
np. lotnictwo USA używała ich tylko do szkolenia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

A teraz kilka zdjęć razem.
Ciekawostka w róźnicy odcieni olive drab.
Model P-35 malowany Pactra A30-FS34087, model P-43 malowany Gunze H304 - olive drab FS34087.
Powierzchnie dolne malowane również dwoma innymi farbami, P-35 to Pactra, P-43 to Hataka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec dwa "dziady" Thunderbolta:), po nich był P-44, a później już cdn. (kiedyś:).
Obrazek

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Seversky P-35 i Republic P-43 1:72 czyli Dziady Thunderb

Postprzez zegeye » niedziela, 23 września 2018, 22:20

Fajne te dziady. Super że po nie sięgnąłeś, bo teraz wiadomo że dadzą się skleić. :D A i u mnie na półce czekają.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Seversky P-35 i Republic P-43 1:72 czyli Dziady Thunderb

Postprzez pepociufakers » wtorek, 25 września 2018, 19:55

zegeye napisał(a):Fajne te dziady. Super że po nie sięgnąłeś, bo teraz wiadomo że dadzą się skleić. A i u mnie na półce czekają.


Dzięki. Jak już sięgniesz po Lancera to przygotuj się na walkę z pasowaniem skrzydeł do kadłuba. Ja to przebrniesz to szybko zapomnisz o trudnościach z pasowaniem tylnej ściany kabiny pilota. A później kombinacja z osłoną silnika i struganie podwozia to już będzie z górki;)

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Seversky P-35 i Republic P-43 1:72 czyli Dziady Thunderb

Postprzez Marcin_Matejko » wtorek, 25 września 2018, 21:12

Fajne maluszki, gratulacje za wykonanie z tego co zrozumiałem nie łatwych modeli. Brawo :D
Kiedyś mam w planie P35 ale w wersji sportowej ;o)
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości