CH-47A CHINOOK Trumpeter 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

CH-47A CHINOOK Trumpeter 1:35

Postprzez KRL » piątek, 28 września 2018, 20:17

Tym razem wiatrak który zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.

Zaskoczył mnie za sprawą spasowania i łatwości z jaką składa się ten zestaw, krótko mówiąc nie licząc części metalowych które jak zwykle u trumpka wykonane są z blachy pancernej to model warto wziąć na warsztat jako tzw. model wypoczynkowy. Nie ma problemów z poszczególnymi elementami wycinamy z ramek szlifujemy pasujemy i sklejamy.
Model wykonany w zasadzie prosto z pudła jedyny dodatek to blaszki Edka do kabiny.

W kwestiach merytorycznych nie wiem jak to wygląda – ogólnie na pierwszy rzut oka wygląda jak Chinook i dla mnie jest to wystarczająca informacja.

Kilka słów o malowaniu – obejrzałem wiele zdjęć CH-47A są one w różnym stanie od tych zadbanych przez te w stanie nazwijmy to ekstremalnego zużycia.

Jak zwykle postanowiłem wykonać połączenie tego co widziałem więc osoby dla których modelarstwo to wierne oddanie oryginału będą miały zapewne sporo zastrzeżeń.
Tyle pisaniny resztę zobaczycie na fotkach.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 28 października 2018, 10:05 przez KRL, łącznie edytowano 1 raz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: CH-47A CHINOOK Trumpeter 1:35

Postprzez Aleksander » piątek, 28 września 2018, 20:25

Fajny, ciekawie pobrudzony/wypłowiały - widać, że aerograf nie stanowi dla Ciebie większego wyzwania i lubisz takie malarskie eksperymenty. Może nie do końca są merytorycznie poprawne (nie wiem - nie znam się na brudzeniu Chinook'ów), ale model cieszy moje oko.
Trochę z tym zużyciem kontrastuje krystalicznie czyste oszklenie (ale robi wrażenie!), ale to tylko takie sobie moje czepialstwo.
Bardzo mi się podoba.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7962
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: CH-47A CHINOOK Trumpeter 1:35

Postprzez Łukasz_K » piątek, 28 września 2018, 20:33

Fajnie znakowany, ale zgodzę się że wydaje się jakby stał więcej niż latał, no chyba że faktycznie one były tak zapuszczone. Tak czy inaczej bardzo efektowny.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4802
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: CH-47A CHINOOK Trumpeter 1:35

Postprzez KRL » sobota, 29 września 2018, 11:14

Jak to bywa w naturze są i te mniej i te bardziej wyeksploatowane poniżej mała próbka. Ta konkretna sztuka brała udział w działaniach w Wietnamie a podczas działań wojennych raczej dbanie o stronę wizualną schodzi na dalszy plan.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CH-47A CHINOOK Trumpeter 1:35

Postprzez Adam » sobota, 29 września 2018, 18:44

Zanim nie obejrzałem zdjęć oryginałów to pomyślałem sobie, z tym brudzeniem to kolega przesadził, ale późniejsze zdjęcia pokazały, że jesteś mistrzem brudzenia. :mrgreen:

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Weitenstein i 16 gości