Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez xmen » niedziela, 21 października 2018, 19:09

Przestawiam następny ulepek.Model przedstawia samolot z 48 Sentai stacjonującego w Chinach.Pilot Sgt.Shou Abe z 1 Chutai.Kolorystyka dobrana na postawie informacji ze strony Aviaton of Japan.Kolor spodu to własna mieszanka.Mogła wyjść lepiej ale trudno.Przybrudzony symbolicznie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Reklama

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 22 października 2018, 09:45

Fajnie wyszedł. Czy były jakieś problemy przy montażu? Spasowanie itp.? Jedyna rzecz nad jaką bym się pochylił to kolor śmigła. Jeśli to miało być późne malowanie (jak przy Hayate) to powinno wyglądać nieco inaczej....

Obrazek

Sorry że teraz, ale o śmigło nie pytałeś.... :mrgreen:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez xmen » poniedziałek, 22 października 2018, 10:00

Już odpowiadam.Spasowanie ogólnie średnie.Największy babol to osłona silnika.Po złożeniu w całość na dole szpara na ok.0.7mm.Ja wkleiłem profil dałem troczę szpachli i jest ok.Przejście skrzydło kadłub też wymaga trochę pracy.W skrzydła wstawiłem kliny i szpachlowania prawie nie było.Kołpak śmigła wyrzuciłem bo był nie dolany wziąłem z modelu AML.W sumie model niby nowy ale jest bardzo ale to bardzo średni.Formy wyglądają na dojechane.Dużo nadlewek jakieś rysy na powierzchni lub ubytki tworzywa.Niestety chcąc mieć model tej wersji raczej innego wyboru nie ma.Jest jeszcze AML ale to straszna rzeżnia wiem bo robiłem.Jeszcze czeka mnie Ki 43 II zobaczymy jak to będzie wyglądało na srebrno.
Co o śmigła zasugerowałem się modelem na stronie którą mi Poleciłeś.Mój błąd niestety. :oops:
Ps: O widelce amortyzatorów trzeba się postarać we własnym zakresie lub kupić blaszkę SH do Oskara bo w modelu nie ma nic.Moje są od Hellcata z blaszki od starego modelu Academy.Wygląda lepiej niż bez.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 22 października 2018, 10:57

Bardzo przyzwoicie jak na model specjalnej troski. Coś nie halo jest z antenką i tyłem szklarni kabiny (zbyt odstaje). Owiewka zestawowa czy vacu.
( fajnie się błyszczy). Słabe zdjęcia. :(
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez xmen » poniedziałek, 22 października 2018, 11:35

Oszklenie zestawowe.Trochę odstaje ale dużego pola manewru to tam nie ma.Antenka też zestawowowa ale nie wiedzieć czemu ktoś wpadł na wspaniały pomysł i zrobił ją ścientą z jednej strony a na dodatek ja dołożyłem swoje bo lekko się wygła przy obróbce czego nie zauważyłem.
Zdjęć dobrych to ja się chyba nigdy nie nauczę robić. :oops:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 22 października 2018, 12:50

ochli napisał(a):Co o śmigła zasugerowałem się modelem na stronie którą mi Poleciłeś.Mój błąd niestety. :oops:


Oj chyba nie do końca ;o)

http://www.aviationofjapan.com/2015/01/ ... ii-ko.html
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez xmen » poniedziałek, 22 października 2018, 13:00

Pisałem o śmigle :mrgreen: Takiego poziomu jak ten model jest zrobiony to ja nigdy nie osiągnę. ;o) I wyszedł taki ładny brązowy a mój jest zielonkawy. :shock:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 22 października 2018, 14:09

ochli napisał(a):Pisałem o śmigle :mrgreen: Takiego poziomu jak ten model jest zrobiony to ja nigdy nie osiągnę. ;o) I wyszedł taki ładny brązowy a mój jest zielonkawy. :shock:

`Ja tez piszę o śmigle. :D U niego jest zbliżone do tego co na fotce oryginału. A twoje wyszło jakieś dziwnie zielone. To zupelnie inne kolry są....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez xmen » poniedziałek, 22 października 2018, 14:23

Już wiem o co chodzi. :oops: Chciałem użyć koloru FS 34092 zgodnie z informacjami na tamtej stronie ale okazało się że mam tylko Pactrę.Jest tam pokazany jeszcze jeden Ki 43 III i ma właśnie łopaty śmigła wymalowane C 302 i wyglądają na bardziej szare.Jak kupię farbę to pójdzie do przemalowania.
Ps.Dobrze że jest w ogóle jakaś reakcja na ten model.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez cris » poniedziałek, 22 października 2018, 19:14

ochli napisał(a): Zdjęć dobrych to ja się chyba nigdy nie nauczę robić. :oops:

Dlatego biorąc na to poprawkę ,wiem że model na żywca jest o wiele ,wiele lepszy .
Przekonałem się osobiście, jak mają się Twoje modele na żywo, do tego co pokazujesz na zdjęciach -dla mnie jakieś 100% lepiej w realu ( bez miodu , serio :P )

zegeye jesteś ,,okrutny". :-/
Przez ten link jestem jak ,,sąsiad z za południowej granicy'' -poddaje się z rękami w górze. ;o)
Nie - w sumie to ręce mi opadły ,jak zobaczyłem to wykonanie. A miałem kiedyś w planie Ki 43 II .Teraz mi ambicja nie pozwoli go tknąć, bo nie będzie taki świetny , jak tego Hiszpana :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez xmen » poniedziałek, 22 października 2018, 19:45

Dzięki cris.Może o 50%. :mrgreen: Jest moc w modelach na tej stronie.Jak zobaczyłem co zrobił z tego modelu to zwątpiłem czy dobrze robię pokazując swój. :-/ Dawaj ze swoim.Przynajmniej będzie nas dwóch :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez KR77 » poniedziałek, 22 października 2018, 20:10

ochli napisał(a):Dzięki cris.Jest moc w modelach na tej stronie.Jak zobaczyłem co zrobił z tego modelu to zwątpiłem czy dobrze robię pokazując swój. :-/ Dawaj ze swoim.Przynajmniej będzie nas dwóch :mrgreen:


Wyluzuj ;o) Kolega cris jest dopiero na etapie dobieraniu kolorów, które to będą odzwierciedleniem rzeczywistej rzeczywistości w skali 1:72 uwzględniającej kąt padania światła i inne niuanse :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez xmen » poniedziałek, 22 października 2018, 21:08

Jestem mega wyluzowany.Udało się skończyć model.Można zacząć następny ;o) .Odbiór pozytywny za co kolegom dziękuję. :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 22 października 2018, 22:55

Do końca roku powinienem dać radę zrobić swojego w wersji wczesnej z Fujimi. Więc nie będziesz sam ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Nakajima Ki 43 III Oskar Special Hobby 1:72

Postprzez marco2607 » wtorek, 23 października 2018, 06:57

KR77 napisał(a):
ochli napisał(a):Dzięki cris.Jest moc w modelach na tej stronie.Jak zobaczyłem co zrobił z tego modelu to zwątpiłem czy dobrze robię pokazując swój. :-/ Dawaj ze swoim.Przynajmniej będzie nas dwóch :mrgreen:


Wyluzuj ;o) Kolega cris jest dopiero na etapie dobieraniu kolorów, które to będą odzwierciedleniem rzeczywistej rzeczywistości w skali 1:72 uwzględniającej kąt padania światła i inne niuanse :mrgreen:


O to się nazywa podejście do tematu . :!: :!: Brawo.

zegeye napisał(a):Do końca roku powinienem dać radę zrobić swojego w wersji wczesnej z Fujimi. Więc nie będziesz sam


Dawno temu też zrobiłem tą 3 ,ale z AML. Z tego co pamiętam było trochę żywicy , ale model mydlany, linie podziału zatarte .
Spasowanie jako-tako , owiewka vacu.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości