Su-22UM3 Kitty Hawk 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Su-22UM3 Kitty Hawk 1:48

Postprzez KRL » wtorek, 1 stycznia 2019, 22:27

Na początek roku 2019 Su-22UM3

Model KH o którym powiedziano i napisano do tej pory dość dużo więc nie wiem czy jest sens opisywać go ponownie.

W kwestii tego konkretnego modelu w moim wykonaniu to jest moje kolejne Su-22 od KH więc mam już pewną wprawę z tym modelem co ułatwia mi budowę. Nie zmienia to jednak faktu że nie ustrzegłem się błędów większych i mniejszych.

Czas na sprawy związane z malowaniem modelu, choć może o samym malowaniu nie ma co pisać, natomiast warto dodać coś w kwestii kalkomanii które tworzą „Tygryska”. Bardzo obawiałem się tego etapu pracy i samych kalkomanii ich wielkości i tego jak będą reagować na płyny i układanie. Kalki przed aplikacją pociąłem tak by ułatwić sobie nakładanie . Aplikacja kalkomanii zajęła mi sporo czasu po nałożeniu jednej części poczekałem aż dobrze osiądą i wyschnął by sprawdzić jak się kalki zachowują. Tu spotkało mnie zdziwienie pozytywne kalki układają się bardzo dobrze a po wyschnięciu ładnie osiadają nawet w miejscach gdzie były delikatne zmarszczki. W moim wypadku najtrudniejsze okazało się zgranie kalkomanii w ich przedniej części na nosie. Niestety jeżeli spasuje je z otworem kabiny nie zgrywają się na nosie choć może tak ma być, nie znalazłem zdjęcia na tyle dobrego oryginału by to dobrze ocenić.

Najtrudniejsze okazało się położenie kalkomanii na zbiorniki pod skrzydłowe. Musiałem je po wyschnięciu delikatnie przeszlifować miejscowo i dobrać kolory tak by po nałożeniu aero uzupełnić niedoskonałości. Podobnie zrobiłem zakończenie na kadłubie i garbie - delikatnie przeszlifowałem kalki i na miejsce progu rozcieniowałem kolorem tak by możliwie najdokładniej ukryć miejsce górnej krawędzi kalkomanii.

Przyznam że na zdjęciach widać to przejście zdecydowanie mocniej niż w realu. Robiąc ten model jeszcze raz odciąłbym jednak czarny pas nad miejscem gdzie rozpoczynają się tygrysie plamki.

Same kalki jak wspomniałem bardzo mnie zaskoczyły pozytywnie bardzo dobrze się ułożyły korzystałem z płynu Tamki Strong i adhesive.

Myślę że wystarczy tej gadki czas na model - oczywiście model z założenia wykonany bez dodatków prosto z pudełka.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Su-22UM3 Kitty Hawk 1:48

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 1 stycznia 2019, 22:40

Prezentuje się nieźle, podoba się wytrzeszcz :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4818
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Su-22UM3 Kitty Hawk 1:48

Postprzez Mirek66 » środa, 2 stycznia 2019, 15:09

Podoba mi się wykonanie i położenie kalek , czytałem uważnie że kalki siadły dobrze i jestem zadowolony gdyż mam ten zestaw i M4 z konikiem .
Ja w swoim planuję wyeksponować mechanizację płata i trochę uzbrojenia którego w zestawie jest na bogato .
Pozdrawiam Mirek .
Sklejać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :D
Avatar użytkownika
Mirek66
 
Posty: 370
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 22:29
Lokalizacja: Jabłoń ( okolice PARCZEWA. woj.LUBELSKIE)

Re: Su-22UM3 Kitty Hawk 1:48

Postprzez KRL » niedziela, 6 stycznia 2019, 11:34

Mirek66 napisał(a):Podoba mi się wykonanie i położenie kalek , czytałem uważnie że kalki siadły dobrze i jestem zadowolony gdyż mam ten zestaw i M4 z konikiem .
Ja w swoim planuję wyeksponować mechanizację płata i trochę uzbrojenia którego w zestawie jest na bogato .
Pozdrawiam Mirek .


Przy modelu Su-22 od KH kalki będą najmniejszym problemem choć przy tym konkretnym malowaniu mają naprawdę sporą powierzchnię.
Niestety nie są dokładne i nie odwzorowują idealnie tygrysiego malowania, jest też delikatny problem z kolorami ale akurat dla mnie nie ma to większego znaczenia.
Nie wiem czy nie spróbowałbym modelu HB na twoim miejscu nie co mniej walki z nim jest choć by mieć kalki od KH trzeba by poczynić sporą inwestycję.

Tak czy siak model prezentuje się na bardzo ciekawie mam wrażenie że to jedno z nie wielu malowań okolicznościowych w Polskim lotnictwie które jest ciekawe i ładnie wykonane.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Su-22UM3 Kitty Hawk 1:48

Postprzez Mirek66 » niedziela, 6 stycznia 2019, 13:05

Hej też czytałem że HB jest lepszy ale już posiadam te dwa zestawy KH i spróbuję z nimi powalczyć , co do malowania masz rację jest ono bardzo efektowne .
Pozdrawiam Mirek .
Sklejać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :D
Avatar użytkownika
Mirek66
 
Posty: 370
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 22:29
Lokalizacja: Jabłoń ( okolice PARCZEWA. woj.LUBELSKIE)


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości