Super Entendard 1/72 Academy jako arktyczny tygrys

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Super Entendard 1/72 Academy jako arktyczny tygrys

Postprzez superflanker » czwartek, 22 października 2009, 23:30

Na życzenie Piotra D. przedstawiam kolejną lepiankę, tym razem z Academy+Eduard+Syhart. Model, co niestety widać, zrobiłem w ciągu kilku dni, chcąc zdążyć przed narodzinami syna.Wolno kopać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
superflanker
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2009, 00:47

Reklama

Re: Super Entendard 1/72 Academy jako arktyczny tygrys

Postprzez spiton » piątek, 23 października 2009, 00:59

Lubię ten samolot, ale malowanie..........
Szczerze mówiąc jest ładne inaczej.
Poza tym na zdjęciach mało widać. Widać jedynie, że z estetycznego punktu widzenia "arktyczny tygrys" nie jest sukcesem.
Może za wiele się spodziewałem, ale sadząc po poprzednich Twoich modelach, myślałem, że zobaczę fajnego Etendarta.
Ostatnio edytowano piątek, 23 października 2009, 10:01 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Super Entendard 1/72 Academy jako arktyczny tygrys

Postprzez lejgo_inc » piątek, 23 października 2009, 08:02

Nie wypowiem się dopóki nie zobaczę jakichś fajniejszych fotek. No, może tylko tyle, ze te paski rozmywają charakterną sylwetkę Entendarda.
A tak w ogóle - jak się sklejało tego akademika? Już parę razy walczyłem z potrzebą kupienia tego modelu, bo w pudełku wygląda sympatycznie.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Super Entendard 1/72 Academy jako arktyczny tygrys

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 23 października 2009, 09:54

A mi się to malowanie podoba, na półce na pewno wyróżnia sie spośród innych, a co najważniejsze- prawdziwe:
Obrazek
http://www.syhartdecal.fr
Jedyne, co bym zrobił, to podkreślił trochę washem linie podziałowe, żeby złamac monotonię bieli.

Model Academy jest bez fajerwerków, ale skleja się przyjemnie, z wyjątkiem kalkomanii, które mają złe kolory, są dość słabe i lekko transparentne. Jedną rzeczą, którą w modelu warto poprawić jest charakterystyczna dla SE szczelina pod statecznikiem pionowym, o czym Akademia zapomniała.
Obrazek
Obrazek
www. airliners.net
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Super Entendard 1/72 Academy jako arktyczny tygrys

Postprzez spiton » piątek, 23 października 2009, 10:07

W oryginale wygląda to lepiej. paski tworzą bardziej harmonijną kompozycje na powierzchni samolotu, niż na modelu. Są też fajnie "miękkie". Z pewnością jest to trudne malowanie.
Fajne fotki ,-)). Tez mamm ten model ;-))(niesklejony).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Super Entendard 1/72 Academy jako arktyczny tygrys

Postprzez superflanker » piątek, 23 października 2009, 21:48

spiton napisał(a):Lubię ten samolot, ale malowanie..........
Szczerze mówiąc jest ładne inaczej.
Poza tym na zdjęciach mało widać. Widać jedynie, że z estetycznego punktu widzenia "arktyczny tygrys" nie jest sukcesem.
Może za wiele się spodziewałem, ale sadząc po poprzednich Twoich modelach, myślałem, że zobaczę fajnego Etendarta.

O modelu Academy napisał już Piotr, od siebie dodam, że sklejanie go dla mnie było czystą przyjemnością, w przeciwieństwie do nakładania kalek Syharta, które są zrobione na niespotykanie grubym podkładzie i, mimo zwilżenia, praktycznie nie dają się przesuwać na powierzchni modelu, w dodatku mają tendencję do rozsypywania się. Na domiar złego, gruby podkład odznacza się, szczególnie na białym tle. Lekko rozmyte krawędzie prążków są do zrobienia aerografem, ale ja zawsze wybieram mniej stresujące/pracochłonne rozwiązania, zresztą w tej skali rozmycie krawędzi chyba i tak nie powinno być widoczne. Zdjęcia są takie, jakie są, jako że nie posiadam obiektywu makro. A malowanie? Cóż, mój Entendard może nie prezentuje sobą szczytu kunsztu modelarskiego, niemniej proszę o konkretne zarzuty.
superflanker
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2009, 00:47

Re: Super Entendard 1/72 Academy jako arktyczny tygrys

Postprzez Leszek Szopieray » piątek, 23 października 2009, 22:18

superflanker napisał(a):... niemniej proszę o konkretne zarzuty.

Felga przedniego koła nierówno pomalowana, farba wylała się na ''oponę''.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Super Entendard 1/72 Academy jako arktyczny tygrys

Postprzez LazyCat » sobota, 24 października 2009, 00:54

"zrobiłem w ciągu kilku dni, chcąc zdążyć przed narodzinami syna"

- To wyjasnia bardzo wiele.
Moj mnie "odstawil" od modelarstwa na wiele lat z malymi przerwami lepiena czegos razem.

Faktycznie podkreslenie troche lini by ozywilo model. Ciekawe malowanie ale... bardzo trodne do szybkiej roboty.
Ladny samolot, ladny model tyle ze wyglada "'na chybcika".
Moze sprobuj zrobic zdjecia na bialym lub jasno szarym tle?
Sadze ze wiele sie gubi na tym niebieskim i urzyciem nazbyt ostrego swiatla.
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron