Aichi D3-A2"Val" Model22, Fujimi 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Aichi D3-A2"Val" Model22, Fujimi 1/72

Postprzez James » czwartek, 26 listopada 2009, 12:26

Witam serdecznie kolegów i prezentuje moje kolejne wypociny. Dziś model japońskiego bombowca pokładowego D3-A2 Val. Model został zrobiony w iście piorunującym tempie (jak dla mnie), czyli w 3 dni. Zatem voila!! Model tylko z leciutkim washem i odpierdzielony na lekki połysk - zgodnie z życzeniem mojej lubej. Nie jest to cudo wysokich lotów, ale życzę miłego oglądania.

A zapomniałbym. Co do samego zestawu. model ogólnie przyjemny i nie najgorszy jak na swój wiek (Zdaje się, że model z lat 90). Jednak ma parę baboli (trzeba się lekko gimnastykować przy klejeniu osłony silnika, jest też trochę przesunięć, strasznie gruba szybka , Model troszkę uproszczony i ma ubogie wnętrze - co przy kiepskim prześwicie szybki w sumie jest uzasadnione). Zaletą są świetnie kładące się kalki i przystępna cena - coś lekko ponad 20 zł na allegro, no i całkiem fajny modelik

No a teraz juz na prawdę koniec gadania i czas na foty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Jakub
Ostatnio edytowano czwartek, 26 listopada 2009, 13:50 przez James, łącznie edytowano 1 raz
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Aichi D2-A2"Val" Model22, Fujimi 1/72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 26 listopada 2009, 13:44

Tempo produkcji powalające. :)
Model mi się podoba, choć odrobinę widać to szybkie tempo. Choć z drugiej strony i cieniowany ładnie, oszklenie czysto pomalowane, anteny. Trochę się za bardzo błyszczy, tak mi się wydaje, a szczególnie na owiewkach podwozia. I do Tora Tora trzeba było wrzucić, bo tam zastój panuje. :) Te "przetarcia" żółtego to zamierzony efekt? Oponki wbrew modzie nie spłaszczone i tez się błyszczą. Tą wyliczanką się nie przejmuj, bo to nie znaczy, że mi się model nie podoba, albo, że ja sam zawsze wszystko robię "bez uwag". :)
Ostatnio edytowano czwartek, 26 listopada 2009, 14:07 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Aichi D3-A2"Val" Model22, Fujimi 1/72

Postprzez James » czwartek, 26 listopada 2009, 14:01

Co do błyszczenia, to jak pisałem, takie było zamówienie :) Wiem, że opony powinny być matowe, ta owiewka osłony podwozia tez nie powinna się tak błyszczeć, w sumie jak i cały model. Ale już tak zostanie. Potęgować efekt może troszkę lampa użyta przy robieniu zdjęć - niestety nie zdążyłem na dobre słońce. Co do tego pasa, to troszkę specjalnie tak zrobione, żeby znowu nie było aż tak schludnie i czyściutko :D . Pozwoliłem sobie chociaż tutaj wkraść odrobinkę zużycia. Bo przetarcia od razu rzuciłyby się w oczy :)
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości