Mitsubishi A6M5c Zero Academy 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mitsubishi A6M5c Zero Academy 1/72

Postprzez James » piątek, 27 listopada 2009, 22:14

Witam serdecznie.
Prezentuje kolejny mój model. Zrobiony kilka dni temu. Co do samego zestawu to model ogólnie skleja się przyjemnie i w sumie za niewielką cenę można mieć całkiem przyzwoitą replikę sławnego Zero. Oczywiście zestaw ma swoje bolączki - uboga kabina, troszkę ciężko mocuje się osłonę silnika do kadłuba i oczywiście nieszczęsne kalki !! Ale dla chcącego nic trudnego, trochę samozaparcia i wio.

Co do samego modelu, nie wiem czemu, ale nie jestem z niego specjalnie zadowolony, ale zawsze miłe urozmaicenie w kolekcji (ileż można mieć tych krzyży i białych gwiazdek :) ). Jak widać model jest troszeczkę styrany, ale tylko troszeczkę - w sumie tylko wash, trochę przecierania gąbką i pędzlem i chyba tyle. Jak widać na zdjęciach są dwa podstawowe błędy. Pierwszy - źle zamocowane osłony goleni, który jak widać na ostatnim zdjęciu został poprawiony. Drugi - źle naklejona kalka na osłonie tych goleni, zostanie wkrótce poprawiony i jak tylko to zrobię zamieszczę zdjęcie. Lufy nie nawiercone - nie mam tak drobnych wierteł.

A teraz życzę miłego oglądania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Mitsubishi A6M5c Zero Academy 1/72

Postprzez Lewy » piątek, 27 listopada 2009, 23:44

Całkiem sympatyczny, budowałem ten model jakieś 2 czy 3 lata temu i do dziś nie zapomnę tych kalek. Czym go malowałeś, tzn. pędzlem czy aero, bo powierzchnia wydaje się jakaś chropowata, cho to może złudzenie.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Mitsubishi A6M5c Zero Academy 1/72

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 28 listopada 2009, 00:00

James napisał(a): Lufy nie nawiercone - nie mam tak drobnych wierteł.

Kup w aptece igły "piątki" lub "szóstki", znakomicie zastępują wiertełka.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mitsubishi A6M5c Zero Academy 1/72

Postprzez Jaho63 » sobota, 28 listopada 2009, 03:04

Podoba mi się, że "upiększasz" model odrapaniami i cieniowaniem. Tak jak pisali koledzy, lufy biją po oczach, ale z wierceniem igłami trzeba uważać, osobiście wolę wiertełkiem (można kupić w jubilerskim za przysłowiową złotówkę :) ).
Brakuje mi, ale to już tylko delikatne sugestia, informacji o rejonie działań, pilocie. A jest, o kim! Nie wykluczone, że Tanimizu zestrzelił 03.01.1944 F4U "Papy" Boyington'a.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Mitsubishi A6M5c Zero Academy 1/72

Postprzez James » sobota, 28 listopada 2009, 09:54

Lewy napisał(a):Całkiem sympatyczny, budowałem ten model jakieś 2 czy 3 lata temu i do dziś nie zapomnę tych kalek. Czym go malowałeś, tzn. pędzlem czy aero, bo powierzchnia wydaje się jakaś chropowata, cho to może złudzenie.


Wiesz co, te wrażenie chropowatości to mogą być drobinki srebrnej farby. Dlatego tak to wygląda z bliska. Z normalnej odległości jest to niezauważalne. Co do igieł, ten patent jest mi znany, ale nie zastosowałem go, dzięki temu będę miał motywację, żeby sobie kupić wiertełka, których i tak potrzebuje.
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mitsubishi A6M5c Zero Academy 1/72

Postprzez dewertus » sobota, 28 listopada 2009, 10:02

Całkiem sympatyczne Zero. Podoba mi się, że nie jest totalnie styrany (jak zwyczajowo przedstawiane są samoloty Imperium).

Dwie rzeczy nie dają mi spokoju:
1. Może to tylko kwestia zdjęcia, ale czy Zero nie "leci" Ci na lewe skrzydło?
2. Mam mieszane uczucia co do okopceń od działek / kaemów. Bazując na proporcjach sądzę, że lufy wystawały jakieś 50cm przed krawędź natarcia więc płomień wylotowy nie bardzo mógł aż tak je osmolić. Swój wywód opieram bardziej na zdjęciach Spitów i Hurricane'nów (Pacyfik "nie leży" w obszarze moich zainteresowań), które przy podobnych gabarytach działek okopceń nie mają (może w przypadku Zero było inaczej...).

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mitsubishi A6M5c Zero Academy 1/72

Postprzez James » sobota, 28 listopada 2009, 10:17

Możliwe, że z tymi okopceniami masz rację. Sam odnoszę wrażenie, że troszkę za bardzo mi się "osmoliło" :)
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mitsubishi A6M5c Zero Academy 1/72

Postprzez Jostein » sobota, 28 listopada 2009, 21:06

Model posiada o jedną lufę za dużo - A6M5c uzbrojony był w dwa 20mm działka i dwa 13,2mm kaemy w skrzydłach, oraz trzeci taki sam pzred kabiną po prawej stronie. Nie było natomiast "lewego" kadłubowego kaemu kal. 7,7mm, obecnego na wypraskach.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości