Mitsubishi A5M4, Clear Prop Models 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mitsubishi A5M4, Clear Prop Models 1:72

Postprzez Kermit » sobota, 26 sierpnia 2023, 21:40

Cześć!

Przedstawiam model Mitsubishi A5M4 z grupy lotniczej lotiskowca Soryu 1940/1941 r. Zdjęcia kiedyś już publikowałem na innym forum.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kermit
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota, 14 listopada 2020, 23:01

Reklama

Re: Mitsubishi A5M4, Clear Prop Models 1:72

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 27 sierpnia 2023, 14:01

Bardzo fajny model.
Ciekawą rzeczą jest, że pokazałeś zbiornik dodatkowy lekko przesunięty w lewą stronę. Wydawało by się, że to jest błąd, ale zaglądając do książek o tym myśliwcu widać, że tak chyba było w rzeczywistości
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Mitsubishi A5M4, Clear Prop Models 1:72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 27 sierpnia 2023, 14:44

Jak się powiększy zdjęcie, to pierwsza rzecz rzucająca się w oczy, to zatarcie linii podziałowych na krawędzi natarcia.
Ciekawy sposób zaznaczenia linii nitów. Pędzelkiem ciemniejszy metalik?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mitsubishi A5M4, Clear Prop Models 1:72

Postprzez Kermit » niedziela, 27 sierpnia 2023, 16:08

Mac Eyka napisał(a):Bardzo fajny model.
Ciekawą rzeczą jest, że pokazałeś zbiornik dodatkowy lekko przesunięty w lewą stronę. Wydawało by się, że to jest błąd, ale zaglądając do książek o tym myśliwcu widać, że tak chyba było w rzeczywistości


Dzięki!
Istotnie, zbiornik był niesymetryczny, ale nie potrafię powiedzieć z jakiego powodu.
Kermit
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota, 14 listopada 2020, 23:01

Re: Mitsubishi A5M4, Clear Prop Models 1:72

Postprzez Kermit » niedziela, 27 sierpnia 2023, 16:30

piotr dmitruk napisał(a):Jak się powiększy zdjęcie, to pierwsza rzecz rzucająca się w oczy, to zatarcie linii podziałowych na krawędzi natarcia.


To prawda, w kolejnych modelach zwracam na to więcej uwagi. To jest niewdzięczne miejsce, bo zazwyczaj wymaga sporo szlifowania a linie na łukach trudno się graweruje.

Ciekawy sposób zaznaczenia linii nitów. Pędzelkiem ciemniejszy metalik?


Nie, cały model malowałem ciemniejszym metalikiem, potem oklejałem linie nitów, leciałem jaśniejszym odcieniem i na koniec ponownie cały model laserunkowo.

Obrazek
Kermit
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota, 14 listopada 2020, 23:01

Re: Mitsubishi A5M4, Clear Prop Models 1:72

Postprzez Murek » niedziela, 27 sierpnia 2023, 17:02

Kermit napisał(a): piotr dmitruk napisał(a):
Jak się powiększy zdjęcie, to pierwsza rzecz rzucająca się w oczy, to zatarcie linii podziałowych na krawędzi natarcia.

To prawda, w kolejnych modelach zwracam na to więcej uwagi. To jest niewdzięczne miejsce, bo zazwyczaj wymaga sporo szlifowania a linie na łukach trudno się graweruje.


Twierdzisz, że natarcie płata jest trudne do "grawerowania" czyli do poprawienia linii podziałów? Według mnie to jest najłatwiejsze do poprawy - bierzesz czeską piłkę i w kilka minut po problemie.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3006
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mitsubishi A5M4, Clear Prop Models 1:72

Postprzez Kermit » niedziela, 27 sierpnia 2023, 17:20

Twierdzisz, że natarcie płata jest trudne do "grawerowania" czyli do poprawienia linii podziałów? Według mnie to jest najłatwiejsze do poprawy - bierzesz czeską piłkę i w kilka minut po problemie.


Widocznie to kwestia użycia właściwego narzędzia.
Kermit
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota, 14 listopada 2020, 23:01


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 45 gości