MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez Maciej Gruca » piątek, 11 grudnia 2009, 23:30

Jak widać w czasie zbiegły się oba wątki. :) Chciałem przedstawić model sprzed kilku miesięcy. Produkcja Academy, bez szczególnej waloryzacji, poza paroma moimi pomysłami, które widać na zdjęciach. Zapraszam do komentowania
PozdrawiamObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...i na koniec...mój ptaszek :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 09:20

Reklama

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez Adam » sobota, 12 grudnia 2009, 00:01

Taki brzydki, że aż śliczny. :mrgreen: Ptaszek jest piekną ozdobą. :lol: Naprwdę ciekawy pomysł i fantastyczne wykonaie.

Adam, pisz proszę staranniej.
Jarek Gurgul
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez tomek_chacewicz » sobota, 12 grudnia 2009, 00:11

Genialnie pomalowany! Efekt bardzo realistyczny. Model bardzo fajnie komponuje się z otoczeniem. Tylko chłopie skąd Ty wziąłeś te kalki z przesuniętymi kolorami...?
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez Jaho63 » sobota, 12 grudnia 2009, 00:20

Zgadzam się, zacieki i w ogóle cały ten "syf" robi wrażenie. Poprzecierany numer taktyczny to "wyskubana" kalka?
Fajna trawa i krzaki, ale żeby Rumuni tak nie szanowali radzieckiej myśli technicznej?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez Pit » sobota, 12 grudnia 2009, 00:58

Owiewka miejscami zbyt bardzo zmatowiona (nawet plexi ciężko tak zdewastować), ale ogólnie koncepcja i wykonanie na najwyższym poziomie. Świetny model!
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 12 grudnia 2009, 01:43

O, nie jestem taki pewien, widziałem pomniki, przez których plexi nie można było zajrzeć do środka kabiny.
Żeby nie być gołosłownym:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo mi się podoba sposób malowania!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez _iceboy » sobota, 12 grudnia 2009, 02:28

Coś pięknego. Polskie muzealne eksponaty już nie są dla ciebie problemem :mrgreen: .

Ale mam dwa ale...

ale nr.1 - przednie koło, a raczej ogumienie, przy takim zapuszczeniu samolotu w krzokach to pewnie by i powietrze zeszło - coś jak na zdjęciach MiG'ów 15 pokazanych przez Piotra.

ale nr.2 - czy przy takim przechyle goleń wytrzymała by moment gnący wytwarzany przez cały ciężar samolotu? naturalniej wyglądało by to gdyby goleń się "schowała", było podgięte skrzydełko i ster wysokości - przynajmniej moim skromnym zdaniem.

ale po za tymi ale'ami pomysł na prawdę bardzo ciekawy :!:

Pozdrawiam i mam nadzieję że ujrzymy niedługo coś z polskiego muzeum :lol:
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez Aleksander » sobota, 12 grudnia 2009, 07:58

Piękne odwzorowanie zużycia materiału! Bardzo ładny, "zużyty" model, wyglądający autentycznie. Podoba mi się także podstawka. Czyżby objawił się nam kolejny "Master of Disaster" :lol: ?
A ptaszek - "klasa"!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 12 grudnia 2009, 10:15

rewelacja!!! można by się czepiać różnych pierdół, ale nie zmieni to faktu, że ogólny wygląd i ogólne wrażenie świetne! takie lubię..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 12 grudnia 2009, 10:32

Świetny pomysł i umiejętności godne podziwu dające wspaniały efekt końcowy. Osobiście wolę jednak samoloty bardziej gotowe do lotu.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez Artur Domański » sobota, 12 grudnia 2009, 10:39

WOW
Kompletny szczęko opad
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 19:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez young » sobota, 12 grudnia 2009, 11:17

Cieszy kolejny ołówek, nawet widziałem go w prasie modelarskiej jakiś czas temu... Wykonanie super tylko...
Tak jak wyżej, koła - raczej powinny być ze spuszczonym powietrzem.
Kolory numeru bocznego, znaki przynależności państwowej i zielony - czemu takie żywe? Jeśli stał tyle czasu i niszczał to mimo wszystko powinny blaknąć...
Jakoś cała sytuacja mi nie odpowiada. Już widziałbym go prędzej w roli pomnika/ w muzeum. Jak na zdjęciach powyżej.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez shivadog » sobota, 12 grudnia 2009, 12:40

Widziałem na żywo w Gdańsku, bardzo fajny pomysł.
Ptaszek jest doskonałym uzupełnieniem i fantastycznie kontrastuje z samolotem.
(jedyna rura z ptaszkiem :D)
Bardzo podobają mi się krzaczki, można coś więcej prosić na temat ich wykonania?
Na żywo nie podobały mi się płyty lotniska, jakieś takie trochę tekturowe.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez siara1939 » sobota, 12 grudnia 2009, 13:09

Perfekcyjnie wykonane mapowanie koloru.
Moge prosic o dodatkowe informacje na temat techniki wykonania tego efektu?
Plexi zyskaloby troszke z odrobina zoltego koloru.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: MiG-21 PF dla odmiany:), Academy 1:48

Postprzez Maciej Gruca » sobota, 12 grudnia 2009, 15:45

Dziękuję za opinie.
Spieszę z odpowiedziami na pytania / uwagi.
Tylko chłopie skąd Ty wziąłeś te kalki z przesuniętymi kolorami...?

Szczerze powiedziawszy wcześniej nie zwróciłem uwagi na te przesunięcia, dopiero po tej uwadze sam to zauważyłem :lol: Bywa. Kalki są oryginalne Academowskie.

Poprzecierany numer taktyczny to "wyskubana" kalka?

Numerów nie skubałem, jedynie zamalowałem bazową szarością. Wyszło średnio, ale też chyba nie najgorzej.

...ale żeby Rumuni tak nie szanowali radzieckiej myśli technicznej?

Wydaje mi się, że to zdjęcie powinno wyjaśnić parę kwestii. Na nim postanowiłem się wzorować. Po pewnym czasie stwierdziłem jednak, że spróbuję trochę "udoskonalić" pierwowzór. Stąd też kawałek stojanki (mój pierwszy beton - więc istotnie niezbyt udany - teraz idzie już dużo lepiej :) )
Obrazek

Owiewka miejscami zbyt bardzo zmatowiona (nawet plexi ciężko tak zdewastować)

Początkowo owiewka była czyściutka, jednak to dopiero wyglądało nienaturalnie. Postanowiłem więc nanieść trochę kurzu. Może w istocie winien on być trochę żółty, ale wtedy nie pomyślałem o tym :)

przednie koło, a raczej ogumienie, przy takim zapuszczeniu samolotu w krzokach to pewnie by i powietrze zeszło

W tym miejscu muszę się przyznać, za późno o tym pomyślałem. Pierwszy mój pomysł polegał na umieszczeniu go całego w krzaczorach, więc nie myślałem wtedy o spuszczaniu powietrza.

le nr.2 - czy przy takim przechyle goleń wytrzymała by moment gnący wytwarzany przez cały ciężar samolotu? naturalniej wyglądało by to gdyby goleń się "schowała", było podgięte skrzydełko i ster wysokości - przynajmniej moim skromnym zdaniem.

Goleń podwozia jest w jej normalnej pozycji, jeśli miałaby się schować, to byłoby to minimalne i niewarte ingerencji. Co do skrzydeł i sterów wysokości, nie widzę powodów do ich gięcia. Samolot stoi na wszystkich goleniach. Jedynie prawa goleń zapadła się lekko, stąd przechył, nie opiera się on jednak na końcówkach skrzydeł.

Kolory numeru bocznego, znaki przynależności państwowej i zielony - czemu takie żywe? Jeśli stał tyle czasu i niszczał to mimo wszystko powinny blaknąć...
Jakoś cała sytuacja mi nie odpowiada.

Kolory na zdjęciach są dużo bardziej żywe niż w rzeczywistości (takie ustawienia w aparacie). Pomyślałem o tym by je również podniszczyć. Co do zieleni , to nie widzę powodu by nie mogła ona być żywa.
Trudno dogodzić każdemu i nawet nie będę próbował.

Ptaszek jest doskonałym uzupełnieniem i fantastycznie kontrastuje z samolotem.
(jedyna rura z ptaszkiem :D)

Ptaszek to osobna historia. Początkowo nie miało go być potem, gdy już umieściłem pobrudzony model w krzakach, stwierdziłem że przydałoby się coś mu dodać. Wpadłem na pomysł, że ptasia kupa będzie ciekawym i odmiennym sposobem zabrudzenie samolotu. Tak też zrobiłem. Niestety coś nie grało. Na modelu widać było zacieki, odpryski i...białe "kropki". Wtedy właśnie skleciłem winnego całego zamieszania :D

Perfekcyjnie wykonane mapowanie koloru.
Moge prosic o dodatkowe informacje na temat techniki wykonania tego efektu?

Nawet nie wiedziałem, że to co zrobiłem nazywa się mapowaniem :roll: Co do techniki, to nic w tym szczególnego. Najpierw aluminium i sól. Potem malowanie bazową szarością i zmycie soli. Potem zacząłem delikatnie podmalowywać niektóre miejsca dość rzadką jaśniejszą szarością. W niektórych miejscach rozcierając, by przejścia były łagodne. Na skrzydłach i usterzeniu roztarłem troszkę zielono żółtej farby( nie wiem skąd na prawdziwym samolocie wzięły się takie zielonkawe palmy) i zabrałem się za zapuszczanie linii i zacieki. Chyba niczego nie pominąłem :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 09:20

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości