Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Postprzez James » poniedziałek, 14 grudnia 2009, 20:57

Witam szanownych kolegów :) Dziś prace nad kolejnym modelem dobiegły do szczęśliwego końca, zatem prezentuję w galerii. Jest to już 4 model skończony przeze mnie w ciągu półtora miesiąca, zatem tempo iście mordercze :P. Co do modelu to zrobiony na czyściocha z lekkim washem - w końcu to tylko prototyp :) Model sklejało się bardzo fajnie, tak więc szczerze polecam. Szpachli potrzebne minimalne ilości. Niestety pogoda raczej do sesji nie dopisuje, zatem model był fotografowany przy sztucznym świetle. Na niektórych zdjęciach, może sie wydawać, że kalki się srebrzą, jednak efekt ten jest spowodowany grubością kalek.

Zapraszam zatem do oglądania. Opinie i komentarze mile widziane


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Postprzez hacz » poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:07

Model wygląda całkiem przyjemnie, ale ja na twoim miejscu nie pokazywałbym silnika, bo on raczej szpeci całokształt!
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:32

Pokraka, ale fajna. :) Ogólnie nieźle, fajne powierzchnie, czysto. Nie przekonuje jednak, że to model prawdziwego samolotu. No sorry, ale jakoś bardzo zabawkowy jest, trochę chyba za dużo zaakceptowanych uproszczeń.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Postprzez James » poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:43

Ano może troszkę uproszczony. Kwestia gustu, a de gustibus non est disputandum. A, że model PZP to i upiększeń nie ma. A z silnikiem nie ma problemu, Zawsze osłony można zawrzeć i tak pewnie się stanie bo to zbyt delikatne i na uszkodzenia podatne.
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Postprzez Aleksander » wtorek, 15 grudnia 2009, 10:30

Rzeczywiście pokraka :lol: .
Brakuje mi "łosza" na goleniach podwozia, w celu uwydatnienia szczegółów i choćby śladowych przewodów hamulcowych (chyba je miał - choć tego nie wiem).
Co do silnika - to może warto spróbować dołożyć mu choć troszkę przewodów i przybrudzić/przetrzeć suchym pędzlem. Zamknięcie pokryw to droga na skróty - skoro zdecydowałeś się go zrobić i pokazać, to orobina pracy na finiszu mogłaby zaowocować niezłym efektem. Pomyśl o tym (choć z własnego doświadczenia wiem, że raz postawiony na półce model z trudnością wraca na warsztat do poprawek :lol: ).
A reszta - bardzo fajna!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Postprzez dewertus » wtorek, 15 grudnia 2009, 12:00

To że model nie przekonuje do swojej realności może wynikać z nierealności samego projektu - nawet nie wiem czy powstała makieta / prototyp. Jak w wielu modelach Revella z serii "co by było gdyby" modelarz dostaje wynalazek zrobiony w najlepszym wypadku w oparciu o wstępne szkice / wizje konstruktorów.

Sam model warsztatowo jest jak najbardziej w porządku - mnie podoba się malowanie i bardzo delikatny wash.

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Postprzez Pit » sobota, 19 grudnia 2009, 13:55

Ogólnie całkiem nieźle, gdybyś bardziej przyłożył się do efektów malarskich model pewnie byłby bardziej przekonujący. Zresztą fotki trochę oszukują, bo zrobiłeś je ze źle ustawionym balansem bieli i są zbyt żółte.
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Postprzez lejgo_inc » sobota, 19 grudnia 2009, 15:56

Balans bieli jest ok, tylko że tu są dwa różne źródła światła, więc balans dla drugiego źródła jest już mniej ok.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blohm & Voss BV 194 Revell 1/72

Postprzez James » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 08:59

Co do zdjęć to wiem, że nie są najlepsze. Niestety w domu nie mam warunków do robienia dobrych zdjęć, a pogoda uniemożliwia wykorzystanie naturalnego światła, do tego, mam problemy z moim aparatem (raz robi fajne zdjęcia, a raz nie idzie w ogóle współpraca). Obiecuję, że jak tylko się wypogodzi to zrobię nowe lepsze zdjęcia.
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości