Bf 109 T Graf Zeppelin 1/72 RPM

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf 109 T Graf Zeppelin 1/72 RPM

Postprzez SOPOL73 » wtorek, 12 stycznia 2010, 01:14

Wiem że ten meser jego wersja i malowanie to czysta fikcja. Przeglądając internet odnośnie wersji T natknąłem się na coś takiego i zainspirowało mnie do zrobienia takiego malowania. Pewne dodatki jak hamulce aerodynamiczne na skrzydłach w takiej formie to adaptacja błędu :?: :?: :?: z zestawu RPM 1/72 ale stwierdziłem czemu nie.

Taki schemat malowania zobaczyłem w Wings Palette:
Obrazek

Wszystko odnośnie budowy modelu to bez zmian-pędzelkowanie, jako lakier sido,malowany Pactrami kolor niebieski to z wyboru RLM 24.

:arrow: :arrow: :arrow: Nowe fotki poprawione:
zmieniłem połysk na mat na modelu.:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak jest napisane w tytule samolot w malowaniu hipotetycznie stosowanym na niedoszłym niemieckim lotniskowcu Graf Zeppelin.
Model kosztował dużo pracy :wycinanie, zestaw blaszek w pudle MPM został też zastosowany,poprawione i dodane (wytrasowane) linie podziału blach, przerobienie haka do lądowania ten w zestawie RPM nie jest zgodny z stosowanym.Postanowiłem pozostawić w połysku (na nowych fotkach już jest matowy)bo miał latać w klimacie morskim, ale to wszystko to gdybanina więc może się podobać lub nie.Czekam na ocene wszelkiej maści.
SOPOL73
 

Reklama

Re: Me 109 T Graf Zeppelin 1/72 RPM

Postprzez dewertus » wtorek, 12 stycznia 2010, 01:33

A wystarczyło tylko sięgnąć po publikacje KAGERO z serii "Bitwy Lotnicze" nr 04 i miałbyś wszystko jak na tacy...

Sam model czysto sklejony, chociaż prawa strona "leci", pewnie przez bardziej odchyloną od pionu goleń.

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109 T Graf Zeppelin 1/72 RPM

Postprzez GrzegorzS » wtorek, 12 stycznia 2010, 10:26

Już Ci pisałem na innym Forum, że w tym modelu nie ma nic rzeczywistego. Poczynając od oznaczenia TK+HM (miał je testowany dla haka Bf 109 B z normalnym płatem), poprzez malowanie, kolorystykę i odcień farb, dalej detale konstrukcji płata (kompletna fikcja) oraz inne szczegóły konstrukcji.
Ostatnio edytowano wtorek, 12 stycznia 2010, 18:10 przez GrzegorzS, łącznie edytowano 1 raz
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Bf 109 T Graf Zeppelin 1/72 RPM

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 12 stycznia 2010, 10:36

GrzegorzS napisał(a):Już Ci pisałem na innym Forum, że w tym modelu nie ma nic rzeczywistego. Poczynając od oznaczenia TK+HM (miał je testowany dla haka Bf 109 C z normalnym płatem), poprzez malowanie, kolorystykę i odcień farb, dalej detale konstrukcji płata (kompletna fikcja) oraz inne szczegóły konstrukcji.


Ale pierwsze zdanie, pierwszego postu świadczy o tym, że autor o tym wie. ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Bf 109 T Graf Zeppelin 1/72 RPM

Postprzez GrzegorzS » wtorek, 12 stycznia 2010, 11:24

SOPOL73 napisał(a):Jak jest napisane w tytule samolot w malowaniu hipotetycznie stosowanym na niedoszłym niemieckim lotniskowcu Graf Zeppelin.
Model kosztował dużo pracy :wycinanie, zestaw blaszek w pudle MPM został też zastosowany,poprawione i dodane (wytrasowane) linie podziału blach, przerobienie haka do lądowania ten w zestawie RPM nie jest zgodny z stosowanym.Postanowiłem pozostawić w połysku (na nowych fotkach już jest matowy)bo miał latać w klimacie morskim, ale to wszystko to gdybanina więc może się podobać lub nie.Czekam na ocene wszelkiej maści.

Autor czekał na ocenę więc napisałem co myślę o modelu. Widzę, i on sam pisze o tym, że zadał sobie sporo trudu w trasowanie poprawnych linii podziału blach, korektę kształtu haka, co wydało mi się niekonsekwencją w odniesieniu do założonej fikcyjności repliki. W odniesieniu do kolorystyki to użyte kolory nijak mają się do tych używanych na samolotach morskich Luftwaffe a dochodzą jeszcze kołpaki kół, wnętrze itp.
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Bf 109 T Graf Zeppelin 1/72 RPM

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 12 stycznia 2010, 11:40

Cóż... Powtórzę sentecję, której użyłem w kontekście tego modelu i twojej jego oceny na innym forum:
"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" Konfucjusz

Pozdrawiam
Krzysiek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Bf 109 T Graf Zeppelin 1/72 RPM

Postprzez spiton » środa, 13 stycznia 2010, 14:53

K.Y.Czart napisał(a):Cóż... Powtórzę sentecję, której użyłem w kontekście tego modelu i twojej jego oceny na innym forum:
"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" Konfucjusz


Konfucjusz to był niegłupi chińczyk !!!
A model bardzo fajny. Podobają mi się otwarte hamulce. Ale ze złożonymi skrzydłami to by dopiero wyglądał nieźle.
Gratuluje bardzo ciekawej kolekcji 109'tek.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości