P 47 D Brazil Revell 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez SOPOL73 » środa, 13 stycznia 2010, 17:41

Tak dla małej odskoczni chcę zaprezentować kolekcję dzbanków. Prezentację rozpocznę od maszyny lotnictwa Brazylijskiego.
Jest to zestaw znany wiekszości modelarzy 2WW. Wprowadziłem pewne zminy polegające na wychyleniu klap w skrzydłach, ograniczonej waloryzacji wnęk podwozia, oraz waloryzacji silnika. Materiały jakie używałem to odpadki i druciki różnego kalibru. Kalkomanie nie jestem pewien ale chyba propagteam. Model wykonany jakiś czas temu, jeszcze nie posiadałem aerografu. Jak wynika z opisu jest malowany pędzlem a techniki jakie zastosowałem w końcowej fazie budowy to przybrudzenia, okopcenia i odrapania. Malowanie jak zwykle pactrami bo pod pędzel bardzo znośne. Szkoda że nie posiadałem aero, bo wiem że teraz model wyglądał by dużo lepiej. :?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Krytyka i porady na przyszłość wskazane bo jeszcze kilka dzbanków powstanie. ;o)
SOPOL73
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez heihachi mishima » środa, 13 stycznia 2010, 17:53

Za te brazylijskie kamo, należy Ci się duuży dzban piwa ;o)
Pozdrawiam:)
heihachi mishima
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 21:36
Lokalizacja: Białystok

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez spiton » środa, 13 stycznia 2010, 19:44

Interesuje mnie jak zrobiłeś klapy. W oryginale są szczelinowe.
Nawet fajne obicia, ale powierzchnie oliwkowe jakieś takie monotonne.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez Botan » środa, 13 stycznia 2010, 21:02

Skąd wziąłeś brazylijskie kalkomanie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Botan
 
Posty: 204
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 09:07
Lokalizacja: Rzeszowczyzna

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez SOPOL73 » środa, 13 stycznia 2010, 21:34

Kalki z allegro, w wiekszych sklepach internetowych coś się znajdzie. W tej chwili nie mogę sprawdzić ale to chyba propagteam.
SOPOL73
 

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez dewertus » środa, 13 stycznia 2010, 23:35

Botan napisał(a):Skąd wziąłeś brazylijskie kalkomanie?


Nie jestem na 100% pewny, ale chyba w jednej z części monografii P-47 wydanej przez KAGERO są oznaczenia do brazylijskich dzbanków...

BTW, także panuję P-47D w egzotycznym dla tego samolotu malowaniu - czerwono armista z nad Leningradu ;o) Pytanie - który model jest lepszy: Revell, Italeri, Academy czy HobbyBoss?

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez K.Y.Czart » środa, 13 stycznia 2010, 23:47

Wg mnie w kolejności: Tamiya, Revell, Academy, Hesegawa, Italeri (tylko wersja N), Hobby Boss nie znam
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez Gumiś » czwartek, 14 stycznia 2010, 00:37

Witam!!
Bardzo ciekawy model. A mógłbyś przestawić historię samolotu??
Interesuję mnie jednostka w której służył,teatr działań,pilot.
Masz takie info?
Gumiś
 

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez spiton » czwartek, 14 stycznia 2010, 00:48

Dodam, że cztery pierwsze firmy robią model na poziomie, a Italerka sprzedaje bubel.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez djack » czwartek, 14 stycznia 2010, 00:52

K.Y.Czart napisał(a):Wg mnie w kolejności: Tamiya, Revell, Academy, Hesegawa, Italeri (tylko wersja N), Hobby Boss nie znam
Najlepsze są Tamiya i Revell. Hasegawa i Academy mają linie podziałowe wzięte z księżyca (Academy to w zasadzie kopia Hasegawy). P-47N z Italeri to wyrób thuderboltopodobny, najlepiej omijać go z daleka (szkoda, że jakoś nikt się nie kwapi, żeby zrobić porządny model tej wersji w 1:72). Hobby Boss oglądałem tylko w pudełku, ale wyglądał przyzwoicie (tylko, że to "easy kit", więc w kabinie za dużo się nie pogrzebie).
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 14 stycznia 2010, 00:57

Też chciałbym kiedyś przynajmniej jednego Revlla "uratować" (Gładych), ale widzę przełknąłeś, moim zdaniem, największy grzech tego zestawu, a mianowicie wyraźny błąd logiczny, nie wspominając o wymiarach, jakim jest dopasowanie obrysu kadłuba do otwartych żaluzji chłodzących silnik Wyobraź je sobie zamknięte a od razu zobaczysz, jaki to babol!
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez SOPOL73 » czwartek, 14 stycznia 2010, 01:33

Faktycznie masz rację. Zobaczyłem to dopiero dzisiaj czytając inne posty o dzbanku firmy revell. Zaraz szybko oglądałem mojego i stwierdziłem że okapotowanie silnika jest ciut niżej niż górny obrys kadłuba. Upss :cry: ale taki niby fajny tani zestaw a tutaj taki kiks. Jest to nawet trudne do wychwycenia na dzieńdobry w trakcie budowy. Człowiek skupia się na innych detalach i tego nie dostrzega. Mam jeszcze trzy revellowskie bolty do wystawienia i tam jest prawie to samo. :-/ :?
SOPOL73
 

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez K.Y.Czart » czwartek, 14 stycznia 2010, 02:05

Quickboost robi osłonę silnika do P-47D-5/6-RE (do Tamki). Może się nadaje też do Revella. Jeśli poprawna, bo nie znam tematu.
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez spiton » czwartek, 14 stycznia 2010, 02:21

Poza tym można to skorygować doklejając coś na spodniej części osłony silnika. Jakiś MS, albo poxylinę. Kształt nie jest trudny do odtworzenia, i te "dwie linie podziału" to też nie jest wielki problem. A zestaw jest poza tym babolem bardzo ładny!!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P 47 D Brazil Revell 1:72

Postprzez LazyCat » czwartek, 14 stycznia 2010, 06:32

SOPOL73 napisał(a):...Krytyka i porady na przyszłość wskazane bo jeszcze kilka dzbanków powstanie. ;o)


Bardzo fajny temat! Bardzo ciekawe malowanie i przyzwoicie zrobione.
Za wychylone klapy tez brawo!

O modelu juz duzo wiesz, jest poprawialne ale trzeba wiedzec co.
Maska silnika - juz wiesz. Klapki tez sa poprawialne.
Dwa istotne felery ktore psuja ten zestaw to spod ktory poroduje ze Jug wyglada jak "Gupik w ciazy" (tu niestety trzeba pilowac) i podwozie.
To ostatnie trzeba "wyciagnac" (daje sie to osiagnac poprzez nie wklejanie na pelna glebokosc tylko na styk) i zmienic kat nachylenia.
Tutaj jest moj Revell dla porownania widoku z boku: http://lazycatarts.com/forMUG/DSCF3736web.jpg
Zabralo mi dwa zestawy zanim nauczylem sie jak poprawiac :lol:

Jesli masz bazooka od zestawu Tamiya to je dodaj do tego modelu. :idea:
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości