Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez MIRO » niedziela, 17 stycznia 2010, 15:35

Model przedstawia maszynę z 308 FS, 31 FG w okresie lata 1943. Sam model to oczywiście Tamiya uzupełniona o blachy Eduarda i wydechy QB i maski Montexu
Budowa nie nastręczała problemów, poza koniecznością dodania podkładki dystansowej, w celu spasowania kadłuba i skrzydła. Pozwoliło to uniknąć szpachlowania, jak prawie podczas całego procesu budowy.
Do malowania użyłem farb MM (dół) i Gunze serii C (góra). Po raz pierwszy zastosowałem preschading a efekty tej techniki spodobały mi się. Po pokryciu płatowca kolorami kamuflażu nieco rozjaśniłem panele - tu niestety mogłem to zrobić nieco mocniej. Potem przyszła kolej na malowanie ozaczeń. To też robiłem po raz pierwszy i pewnie nie ostatni. Wasch kładłem z artystycznych farb olejnych na górze, i z akryli na dole. Po położeniu pasteli i okopceń całość pokryłem mieszanka Sidoluxu i matowej Pactry, dodałem nieco zacieków i... GOTOWE!!!

Czas na fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Reklama

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez Stratocaster » niedziela, 17 stycznia 2010, 16:02

Bardzo, wg mnie, dobrze zrobiony model. Super pomalowałeś oznaczenia - przewaga nad grubymi kalkami ogromna. Trochę bym się przyczepił do różnego stopnia rozmycia krawędzi plam kamuflażowych. Wydechy to rewelacja. Bardzo uatrakcyjniają model.

gratuluję
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez MIRO » niedziela, 17 stycznia 2010, 17:10

Stratocaster napisał(a):Bardzo, wg mnie, dobrze zrobiony model. Super pomalowałeś oznaczenia - przewaga nad grubymi kalkami ogromna. Trochę bym się przyczepił do różnego stopnia rozmycia krawędzi plam kamuflażowych. Wydechy to rewelacja. Bardzo uatrakcyjniają model.

gratuluję


Miło mi, że się podoba. Co do granic kolorów, to padły ofiarą eksperymentu. Kolory maskowałem folią, na której brzegu podklejałem gumkę. Ta metoda daje bardzo subtelne rozmycie kolorów, które jak słusznie zauważyłeś, na tym dodelu jest zbyt delikatne.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez heihachi mishima » niedziela, 17 stycznia 2010, 17:20

Bardzo ładny model, zdradzisz proporcje sido i matu do werniksu? ;o)
Pozdrawiam:)
heihachi mishima
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 21:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez MIRO » niedziela, 17 stycznia 2010, 17:23

heihachi mishima napisał(a):Bardzo ładny model, zdradzisz proporcje sido i matu do werniksu? ;o)

Zabij mnie, a nie zdradzę. Po prostu robiłem na oko z duuużą przewagą matu.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez heihachi mishima » niedziela, 17 stycznia 2010, 17:31

Cóż, trzeba będzie poeksperymentować, bo efekt jest wielce interesujący. :)
Pozdrawiam:)
heihachi mishima
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 21:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 17 stycznia 2010, 18:51

Bardzo ładny Spit, choć to nie moja ulubiona maszyna.
Jeśli miałbym coś poradzić, to okopcenia z wydechu są zbyt czarne i nagle się urywają. Mały "touch-up" szaro- brązową pastelą dobrze by im zrobił.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez dewertus » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 00:45

Miodzio Spit - bardzo fajnie wyszły Ci ślady rozlanej benzyny. Może się mylę, ale czy wiatrochron Ci czasem nie zmatowiał?

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez Arkady72 » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 01:18

Fajny, taki amerykancki Spitfire tez ma cos w sobie. Slady rozlanej benzyny super. Okopcenia chyba troche za krotkie obok wspomnianej monotonnej barwy.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 01:50

Ta benzyna rozlewała się (zauważ na zdjęciach) pionowo dosyć ;o) a ewentualnie na podziale blach zaciek "przesuwał się". Możesz to jeszcze ewentualnie dorobić. W ogóle jest czyściuteńko zrobiony. Ładnie pobrudzić i będzie idealny. :)
P.S. Tak tylko żeby pomarudzić, to wielkość liter kodowych podejrzana. A dokładniej szerokość "H" i "U", ale może to tylko takie wrażenie? :->
Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 stycznia 2010, 01:53 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez Speedking » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 01:53

Ja bym się czepnął koloru Dark Earth, jest do bani. Gunze czasem zdarza się zupełnie nie trafić z odcieniem, tak jak tu, trzeba uważać.

Napisz coś więcej o tym śladzie benzyny, jak go zrobiłeś? Wyszedł bardzo fajnie!
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez MIRO » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 10:41

Jaho63 napisał(a):Ta benzyna rozlewała się (zauważ na zdjęciach) pionowo dosyć ;o) a ewentualnie na podziale blach zaciek "przesuwał się". Możesz to jeszcze ewentualnie dorobić. W ogóle jest czyściuteńko zrobiony. Ładnie pobrudzić i będzie idealny. :)
P.S. Tak tylko żeby pomarudzić, to wielkość liter kodowych podejrzana. A dokładniej szerokość "H" i "U", ale może to tylko takie wrażenie? :->


Zacieki robiłem rozrzedzoną Bolsem farbą Gunze H 342 oil. To taki dziwny wynalazek. Jest lekko transparentna a do tego ma odrobinę pyłu metalicznego i stąd lekki połysk. Położyłem dużą kroplę, potem na nią dmuchnąłem przez słomkę i powstałe ślady potraktowałem jako wyznacznik, które potem poprawiłem pędzelkiem. Dlatego właśnie taki, a nie inny przebieg tego zacieku.
Co do szerokości liter kodowych, to według mnie są ok. Na zdjęciach amerykańskich Spitów wydają się właśnie takie nieco "rozdeptane".

dewertus napisał(a):Miodzio Spit - bardzo fajnie wyszły Ci ślady rozlanej benzyny. Może się mylę, ale czy wiatrochron Ci czasem nie zmatowiał?

pzdr.
Hubert


Niestety tak. Model przeleżał swoje w pudle już z doklejoną owiewką i tych paproszków z środka za diabła nie mogłem już usunąć

piotr dmitruk napisał(a):Bardzo ładny Spit, choć to nie moja ulubiona maszyna.
Jeśli miałbym coś poradzić, to okopcenia z wydechu są zbyt czarne i nagle się urywają. Mały "touch-up" szaro- brązową pastelą dobrze by im zrobił.


Ok, poprawimy

Dziękuję wszystkim za opinie. Cieszę się tym bardziej, że to moja pierwsza galeria na forum :mrgreen:
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez Grzegorz S. » czwartek, 21 stycznia 2010, 13:58

Ładny Spit'. Podoba mi się delikatne wyeksploatowanie. Samo malowanie już mniej- ładnie i czysto zrobione, ale jakoś nie bardzo lubię kamuflaż pustynny :lol: Bardzo fajna fotka nr 5 ("z ogona").
Avatar użytkownika
Grzegorz S.
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 14:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Spitfire VB Tamiya 1/48 308 FS

Postprzez spiton » czwartek, 21 stycznia 2010, 21:05

Jak dla mnie, wygląda, jak plastik pomalowany aerografem.
Oczywiście wiem, że to plastik pomalowany aerografem, ale sztuka polega jednak na tym, żeby postarać się troch bardziej.
Dobrym przykładem ilustrującym o co mi chodzi jest spit kolegi Timi'ego. Też plastikowy, i pewnie też malowany aerografem <-)).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości