P 47 D Eileen Academy 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P 47 D Eileen Academy 1:72

Postprzez SOPOL73 » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 16:59

Przedstawiam tym razem model zestawu Academy z bardzo efektownym malowaniem, miom zdaniem. Efekciarska jest szachownica, lecz jak wspominam mękę podczas jej nakładania, to utrwala mi się awersja do kalkomanii z Academy. Model składało się przyjemnie. Kalki masakra bardzo trudne do naklejenia - dużo kombinowania. Sukces jednak jest bo szachownica jakoś wygląda a już brałem pod uwagę malowanie szachownicy. Model posiada błedy oferowane w zestawi przez producenta
( np. luki podwozia).
Model jak to za czasów bez aero malowany pędzlem Pactrami. Wash, kredki grafitowe i wykałaczka z srebrną farbą zrobiły robotę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia z lampą aparatu i bez lampy przy sztucznym oświetleniu.
SOPOL73
 

Reklama

Re: P 47 D Eileen Academy 1:72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 18:02

Jest zbyt błyszczący. Jak na malowanie pędzlem to mistrzostwo świata. :) Jak na malowanie pędzlem! :mrgreen:
Szachownica szacunek.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P 47 D Eileen Academy 1:72

Postprzez dewertus » wtorek, 19 stycznia 2010, 10:27

Bardzo sympatyczny P-47 :lol: Oprócz wspomianego przez Janusza "błysku" moje wątpliwości budzi odcień zieleniny zastosowanej przez Ciebie.

Jak widać na załaczonych zdjęciach, wzgardzanym pędzlem też można uzyskać bardzo przyzwoite rezultaty - fajnie, że nie jestem osamotniony w grupie uważającej pędzel za równoprawne narzędzie modelarskie :mrgreen:

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: P 47 D Eileen Academy 1:72

Postprzez SOPOL73 » wtorek, 19 stycznia 2010, 13:17

Odcień zieleni jest zgodny z podanym wzorem malowania dla tej maszyny. W istrukcji zestawu był podany numer farby FS i na podstawie tego dobrałem Pactrę.
SOPOL73
 

Re: P 47 D Eileen Academy 1:72

Postprzez dewertus » wtorek, 19 stycznia 2010, 13:26

Oj SOPOL, nie należy bezgranicznie ufać instrukcjom ;o) Róznego rodzaju publikacje (monografie, albumy, magazyny, itp...) są zdecydowanie bardziej miarodajnym żródłem informacji. Sam już kilka razy złapałem się za głowę jak zobaczyłem jakie babole potrafią podać co nie którzy producenci...

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: P 47 D Eileen Academy 1:72

Postprzez bartek piękoś » wtorek, 19 stycznia 2010, 14:14

Bardzo dobry! A jak się pięknie świci! ;o)
Na pewno wart jest lepszych zdjęć!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: P 47 D Eileen Academy 1:72

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 19 stycznia 2010, 14:31

dewertus napisał(a):Oj SOPOL, nie należy bezgranicznie ufać instrukcjom ;o) Róznego rodzaju publikacje (monografie, albumy, magazyny, itp...) są zdecydowanie bardziej miarodajnym żródłem informacji. Sam już kilka razy złapałem się za głowę jak zobaczyłem jakie babole potrafią podać co nie którzy producenci...

pzdr.
Hubert



Oj, ale chyba nie tą razą. ;o) W obu częściach ML Jarskiego/Michulca jest informacja, że późnym latem 1944, Thunderbolty z 82 FS/78 FG nosiły nietypowe malowanie Middle Green/Light Grey (ew. Sky Type S). SAM podaje w jednej z tablic schemat Dark Green (brytyjski)/Sky Type S. Wprawdzie w obu przypadkach chodzi o 82 FS, a nie 84 FS, do którego należał "dzbanek" Franka Oilera - ale grupa ta sama, więc można założyć ten sam schemat malowania.

A tu jeszcze coś z sieci ;o) http://www.modelshipwrights.com/modules ... 024&page=1
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości