Eduard - nowy Bf 109 G-6

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Georg01 » niedziela, 13 kwietnia 2014, 21:01

Kuba P. napisał(a):[Langsam :)
Poczekajmy na model. Ja znalazłem ze 2 zdjęcia tej ramki z Beulami i nie rzuciło mi się w oczy nic takiego. Zobacz jak one dość głęboko będą wchodzić w kadłub. Póki co zalecałbym wstrzemięźliwość.


Und deutlich :)
Na model nie patrzyłem - patrzę na tego Brassina i to jest szajs ostatni. Jak można zrobić taki profil Beuli do MG 131 ? Po prostu mieli skopiować z Hase gdzie jest bardzo dobrze i nic nie kombinować swojego. Niestety projektant od Emila chyba żyje i psuje Brassina jak należy. Pewnie Wielki Ed ma modelarzy w ...głębokim poważaniu.
Beule na skrzydłach są równolegle do osi - babol aż oczy bolą, ale przełknę tę pigułkę. Tych Beuli od MG 131 nie daruję.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez FranekS » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 01:32

Kuba P. napisał(a):Coraz więcej ciekawostek pojawia się w sieci, są już brassiny do G-Klasse i wisienka na torcie, na którą czekałem czyli Daimler także już jest. Niestety wisienka jest lekko skisła...

Obrazek
https://www.facebook.com/EduardCompany/ ... =1&theater

Kompletny zespół uzbrojeniao, przegrody czołowej, mocowania oraz samego silnika z osłonami rozbraja detalami*
Czarujące to jest dopóki nie poznamy ciemnej prawdy - nie ma całego dołu silnika, nie ma dolnej osłony silnika, nie ma chłodnicy oleju. Jest to pięknie wykonany klocek - wstawka dopasowana do modelu. Troszkę mi to jakoś leży na żołądku bo akurat odcięcie nosa modelu jest w 109 banalne a Daimler pokazany w pełni wraz z odchyloną osłoną dolną wygląda bardzo efektownie.
Szkoda, że tego zabrakło. W zestawie silnikowym do 109 E zrobili całego Daimlera a tu taki Półdaimler.




*-dla zagubionych biegnę z tłumaczeniem, detale to liczba mnoga od słowa DETAL.

Taki Półdaimler już był w Brassinie do 32-ki Revella. Tym razem wygląda, że da się wykorzystać opcję na modyfikację U4. Bo jeśli mnie oczy nie mydlą, to widzę coś na kształt osłon silnika w standardzie WNF. W 1/32 to byłoby zgoła niemożliwe, bo tam dali tylko osłony w standardzie Erla (pierwotnie przeznaczone dla G-5), w dodatku wykastrowane z bąbelka-osłony kompresora instalacji ciśnieniowej kabiny. A'propos osłon: czy Eduard pokazał gdzieś opcjonalną część z takimi rynienkami MG-131a'la G-5 i odpowiednią prawą Buele z bąbelkiem kompresora?
Kupię go i tak!
Pozdrawiam
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Georg01 » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 09:53

FranekS napisał(a): A'propos osłon: czy Eduard pokazał gdzieś opcjonalną część z takimi rynienkami MG-131a'la G-5 i odpowiednią prawą Buele z bąbelkiem kompresora?
Kupię go i tak!
Pozdrawiam


Ja nie widziałem na wypraskach Eduarda, ale w zestawie są dwa malowania G-6 Erla (Bartels i Schiling) i dla obu tych malowań na logikę bąbelek musi być. Jak na razie wszystkie Erla G-6 jakie widziałem z prawej strony od jesieni 1943 ten bąbelek miały, tak jakby osłona z bąbelkiem była standardem w Erla i innej nie było. G-5 wiadomo - bąbelek był zawsze.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez rotpol13 » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 10:00

W dniu dzisiejszym od Edzia - kółeczka.

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 10:52

W kwestii osłon "Erla" sprawa nie kończy się wyłącznie na obecności dodatkowego przetłoczenia przed prawym Beule. To są także nieco inaczej wykonane rynienki wylotowe, odrobinę inny kształt blach za nimi. Hasegawa na przykład ma te elementy uwzględnione, nowy duży Revell też. Tutaj jakoś nie widzę tych elementów ale też nie widzimy całego modelu.

Koła wyglądają bardzo ładnie i widzę, że jest uchwycony bardzo rzadki detal - poprawna rzeźba bieżnika. To nie były nacięcia w oponie a właśnie nalane kostki i tu to widać. Felga wygląda OK chociaż to jeden tylko typ felgi. Było więcej.

FranekS napisał(a):Kupię go i tak!


Ja już zamówiłem dwa...
Versuchserie :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez FranekS » wtorek, 15 kwietnia 2014, 00:01

Kuba P. napisał(a):W kwestii osłon "Erla" sprawa nie kończy się wyłącznie na obecności dodatkowego przetłoczenia przed prawym Beule. To są także nieco inaczej wykonane rynienki wylotowe, odrobinę inny kształt blach za nimi. Hasegawa na przykład ma te elementy uwzględnione, nowy duży Revell też. Tutaj jakoś nie widzę tych elementów ale też nie widzimy całego modelu.

Koła wyglądają bardzo ładnie i widzę, że jest uchwycony bardzo rzadki detal - poprawna rzeźba bieżnika. To nie były nacięcia w oponie a właśnie nalane kostki i tu to widać. Felga wygląda OK chociaż to jeden tylko typ felgi. Było więcej.



FranekS napisał(a):Kupię go i tak!


Ja już zamówiłem dwa...
Versuchserie :)




No ja wiem że rynienki były różne. Takie nazwijmy je integralne z poszyciem osłon (na pewno WNF i chyba większość Mtt ) i takie będące osobnymi, wąskimi wstawkami (Erla). Różniące się kształtem zwłaszcza wokół otworu dla km. Jedne i drugie podzielone na dwa segmenty. O JA NAIWNY, widzę na renderach (wcześniej tylko nie dość jasne foto odlewów ) że jednak w Brassinie są te osłony w wydaniu Erla.....i to bez tego bąbelka kompresora. A jakoś ten drobiazg widzi się do końca produkcji, na G-14 także, choć naprawdę niczemu nie służył.
Tak więc tego Halb-Daimlera w opcji z U4 nie złoży się, bo WNF-owskich osłon brak.
Koła nie podobają mi się. Mam te w 32 i na renderach 48-ki widzę to samo: za duże felgi, za chude opony: mało przestrzeni między bieżnikiem i felgą . Dzięki temu napisy są idiotycznie blisko felgi. A jeśli przy podwoziu: na fotkach wyprasek widać, że coś na kształt przewodów (?) hamulcowych jest przytulone do goleni. Karykaturalnie grube. A może to jakaś fuzja onych z prętowymi prowadnicami łączącymi segmenty klap podwozia? Na szczęście mechanizmu nożycowego
(tu jego ogniwa leżą jakby w jednej płaszczyźnie, a w oryginale tak nie było) po zainstalowaniu osłon nie będzie widać. Osłony kół podwozia (i odpowiednie fragmenty otworów w skrzydłach) JAK zwykle (wyłączając modele Zvezdy, w 32 Revella- jako-tako) zbudowane są na jednym łuku koła a w oryginale tak przecież nie jest...
KUPIĘ (model) I TAK!
Pozdrawiam
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Georg01 » wtorek, 15 kwietnia 2014, 13:44

Spojrzałem na próbne wypraski na stronie Eduarda. Na szczęście w modelu Beule od MG 131 dali jako osobno doklejane elementy. Dawno temu zakupiłem trochę kopii Hasegawowskich i będzie na podmianę, chyba, że te w modelu Edurarda są lepsze od tego nieszczęsnego brassina. Jeżeli grubość żywicy w brassinie będzie odpowiednia to ten garb od czoła mógłby się dać spiłować. Jeżeli żywica jest cienka to "adios Caudillo".
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez rotpol13 » środa, 16 kwietnia 2014, 10:11

Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Kuba P. » sobota, 26 kwietnia 2014, 20:37

Jest korekta w komorze podwozia:

Obrazek

To zaczyna wszystko bardzo ładnie pachnieć mi tu bardzo dobrym 109 :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Georg01 » sobota, 26 kwietnia 2014, 20:50

Za tydzień w Koprivnicy dokonam zakupu i szydło wyjdzie z worka. Jak dotąd jest moc.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Kuba P. » niedziela, 27 kwietnia 2014, 23:48

Tym razem bez komentarza, komentarz nasuwa się sam...

Obrazek

:shock: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Darek Trzeciak » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 10:46

Bez jaj :shock: poprawili nitowanie???
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 11:49

No mi kopara też opadła...

- poprawione wnęki podwozia
- poprawione przejście skrzydło kadłub
- poprawione nitowanie

:mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez FranekS » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 22:26

Kuba P. napisał(a):No mi kopara też opadła...

- poprawione wnęki podwozia
- poprawione przejście skrzydło kadłub
- poprawione nitowanie

:mrgreen:

Mi też. Po taaakim Spitfire to co wcześniej można było zobaczyć w temacie G-6 to by była porażka.
Widać że Bunny The e-Boss zrobił użytek ze swojego młotka....A może trochę ściemy w tej kampanii promocyjnej jest ? Takiej obliczonej na dyżurnych wybrzydzaczy. Tak czy inaczej : mało którego wytwórcę modeli stać na, było nie było, tak dalekie zmiany w formach tuż przed premierą rynkową. To naprawdę są spore koszty, ale to się opłaca w dalszej perspektywie
Ciekawe czy owiewki na zewnętrznej powierzchni skrzydeł też skorygowali, no i czy ten brezent na całym obwodzie wnęki podwozia (dla 109F byłby O. K., ale dla G to już lipa) to ostatnie słowo Eduarda.....
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 22:48

O właśnie, brezent we wnęce, ja już nawet to przełknę bo to się banalnie uda poprawić. Nawet elementy wnęki "gołej" można łatwo przygotować.
Ja już jestem zrobiony, czekam na G-Klasse jak na zbawienie, to będzie dobry model. Czuję to!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości