[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » wtorek, 25 grudnia 2018, 20:00

Maciej Noszczak napisał(a):Bardzo fajna, recenzja. Gratki!

Dzięki, fajnie że się podoba.

cris napisał(a):Mam jedno pytanie : czy w tym egzemplarzu ,były zapadliska na górze statecznika poziomego i jakie duże ?
W wypraskach które ja oglądałem (jedna sztuka ) były dość znaczne , i nie wiem czy to norma ,czy taki feler przy pospiesznej produkcji.

Jamki skurczowe faktycznie są, ale moim zdaniem niewielkie. W moim egzemplarzu zamierzam spróbować wypełnić je nakładając w tym miejscu trochę grubiej Surfacer.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez zegeye » wtorek, 25 grudnia 2018, 20:01

Żadnych zapadlisk w moim nie widzę.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez wasilewskiadam » wtorek, 25 grudnia 2018, 20:08

W moim coś jest. Bardzo delikatne nie wiem czy to załamanie światła czy jamka zobaczę co wyjdzie po malowaniu.
Generalnie małe coś jest.
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » wtorek, 25 grudnia 2018, 20:48

Arcturus napisał(a):Jamki skurczowe faktycznie są, ale moim zdaniem niewielkie.

wasilewskiadam napisał(a):W moim coś jest. Bardzo delikatne nie wiem czy to załamanie światła czy jamka zobaczę co wyjdzie po malowaniu.
Generalnie małe coś jest.

Czyli wychodzi na to, że trafiłem na coś niefajnego, zaklęśnięcia po obu stronach w okolicy przejścia w podstawę statecznika pionowego
Wyraźnie widoczne przez folię opakowania , a nie jestem specjalnie czuły na takie ,,defekty " jeśli są rozsądnie małe i do naprawienia .
Na równych płaszczyznach szpachluje cyjanoakrylem .
Czyli trzeba się będzie mocno przyglądać przed zakupem.
zegeye napisał(a):Żadnych zapadlisk w moim nie widzę.

Zapadlisk :mrgreen: może i nie ,a jamki skurczowe ?
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez KR77 » wtorek, 25 grudnia 2018, 21:38

Dziwni jacyś ci współcześni mężczyźni. Jamki skurczowe im przeszkadzają :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » wtorek, 25 grudnia 2018, 22:10

cris napisał(a):
Mam jedno pytanie : czy w tym egzemplarzu ,były zapadliska na górze statecznika poziomego i jakie duże ?
W wypraskach które ja oglądałem (jedna sztuka ) były dość znaczne , i nie wiem czy to norma ,czy taki feler przy pospiesznej produkcji.


W moim egzemplarzu tych jamek jest sporo, większość do ogarnięcia, małym nakładem pracy, bądź nawet można je zostawić. Na wspomnianym stateczniku mam je bardzo słabo widoczne, za to mam zapadliska w mniej dogodnym do obróbki miejscu, a mianowicie na przejściu skrzydło-kadłub na wysokości kabiny pilota, z prawe strony trzeba się przypatrzeć pod światło natomiast z lewej strony już to razi i trzeba to jakoś zaszpachlować.
A co do modelu ogólnie to podstawowe elementy kadłuba i skrzydeł wyglądają świetnie, linie podziału blach, detale na tych elementach, no moim zdaniem rewelacja, ale znowu drobne detale już nie wszystkie są takie super, golenie podwozia mają przesunięcia formy i wyglądają tak jakoś mydlano, a już owiewka to jest z innej bajki, proponowanie montowania jej w pozycji otwartej to takie trochę nieporozumienie, przejrzystość nawet ok, ale grubość tych elementów to jak na dzisiejsze czasy nie przystoi...
Model choć Hurri w tej skali jakoś mnie nie kręci oczywiście kupiłem, żeby wesprzeć AH czekając na kolejne polskie konstrukcje i patrząc na wykonanie tego Hurriego jest potencjał, ale całokształt trochę psują takie chyba proste do ogarnięcia babole.
arhtus
 
Posty: 558
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » środa, 26 grudnia 2018, 10:51

krzy65siek napisał(a):Czy ktoś wie czym różnią się modele Karasia IBG 72507 i 72508? I analogicznie nowy model Łosia B czym dokładnie różni się od poprzedniego Łosia B?

Z "Karasiem" nie pomogę, sam się zastanawiam. Dotychczas nie spotkałem się z oznaczeniem "Karaś II".
Natomiast PZL 37 B późnej serii, różnił się zewnętrzne posiadaniem okienka przy stanowisku dolnego strzelca i wydechami spalin umieszczonymi od strony kadłuba. Więc zapewne te zmainy są uwzględnione w modelu.
Na marginesie, strona IBG nadal jest na etapie zapowiedzi modelu Łosia. Brak aktualizacji i chociażby zdjęć wyprasek poszczególnych wersji, o bardziej szczegółowym opisie modeli nie wspominając nie sprzyja wizerunkowi firmy.
Arm-ie Hobby pod tym względem trudno coś zarzucić.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez krzy65siek » środa, 26 grudnia 2018, 11:04

W niektórych publikacjach jest Karaś I i Karaś II, ale wydaje mi się, że to inny sposób opisu Karasia A i Karasia B. Ciekawe. Na scalemates jest napisane "reboxing".


Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » środa, 26 grudnia 2018, 11:08

krzy65siek napisał(a):W niektórych publikacjach jest Karaś I i Karaś II, ale wydaje mi się, że to inny sposób opisu Karasia A i Karasia B. Ciekawe. Na scalemates jest napisane "reboxing".

Tak, tyle że IBG wydaje 4 modele - Karaś A, Karaś B wczesny, B późny i właśnie Karaś II. I to jest dziwne.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez apsynth » środa, 26 grudnia 2018, 11:53

HK napisał(a):
krzy65siek napisał(a):W niektórych publikacjach jest Karaś I i Karaś II, ale wydaje mi się, że to inny sposób opisu Karasia A i Karasia B. Ciekawe. Na scalemates jest napisane "reboxing".

Tak, tyle że IBG wydaje 4 modele - Karaś A, Karaś B wczesny, B późny i właśnie Karaś II. I to jest dziwne.


Karaś II to Karaś B po przeróbkach, ma dodane okienko po lewej stronie na wysokość stanowiska dowódcy. Miało ono ułatwić lądowanie w przypadku pilotowania maszyny przez dowódcę. Sikora wspomina o tym w "Monografiach Lotniczych" nr 23.

Analogicznie Karaś I to Karaś A po zablokowaniu lub zdemontowaniu slotów.

Modyfikacji było więcej ale okienko jest akurat widoczne więc pewnie dlatego IBG wypuszcza pudełko z Karasiem II i pomija Karasia I.
apsynth
 
Posty: 28
Dołączył(a): środa, 22 lipca 2015, 21:55

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » środa, 26 grudnia 2018, 12:23

apsynth napisał(a):Karaś II to Karaś B po przeróbkach, ma dodane okienko po lewej stronie na wysokość stanowiska dowódcy. Miało ono ułatwić lądowanie w przypadku pilotowania maszyny przez dowódcę. Sikora wspomina o tym w "Monografiach Lotniczych" nr 23.
Analogicznie Karaś I to Karaś A po zablokowaniu lub zdemontowaniu slotów.
Modyfikacji było więcej ale okienko jest akurat widoczne więc pewnie dlatego IBG wypuszcza pudełko z Karasiem II i pomija Karasia I.

Dziękuję. Ja byłem przekonany, że wyżej wzmiankowane to różnice między Karasiem B wczesnym a późnym.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » wtorek, 1 stycznia 2019, 03:14

Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1764
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » wtorek, 1 stycznia 2019, 11:25



Jeżeli zrobią Gucia tak, jak swoje Rei-shiki kanjo sentoki, to z pewnością. Choć liczyłem raczej na mniejszą "Złośnicę".
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez zegeye » wtorek, 1 stycznia 2019, 11:38

Ja raczej wolałbym A6M5c.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » wtorek, 1 stycznia 2019, 11:54

zegeye napisał(a):Ja raczej wolałbym A6M5c.

I A6M2-N, też brakuje dobrego na rynku. Ale mam nadzieję, że zaprojektowali Gucia z dwoma wariantami usterzenia pionowego do wyboru..
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości