Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Ralf_S » wtorek, 7 kwietnia 2015, 17:39

Patrzcie Panowie:
KOVOZAVODY PROSTEJOV jak sama nazwa wskazuje robi modele z form.... żywicznych :mrgreen:
Stąd taka cena, bo to ShortRun 8-)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Izydor » wtorek, 7 kwietnia 2015, 19:50

Pieenknie pasuje oszklenie w Piperku, pięknie...:evil:

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=92448&start=90
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=93321

Mam wrażenie, że teraz wszystko od pana Petra będzie ukazywać się pod marką Kovozavody, stąd też dążenie do ujednolicenia cen ze starszymi AZetami.
Miał naturalną śmiercią od obucha paść, a jemu przyjdzie zginąć, jak na wojnie...
Avatar użytkownika
Izydor
 
Posty: 232
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 19:20

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » środa, 8 kwietnia 2015, 20:51

Ten moment, kiedy produkt spod marki KP droższy niż Tamigawa.
Polski dystrybutor powinien walnąć logo Centralnej Składnicy Harcerskiej(-:
zdjęcia Kol. Libor Mały IPMS Nymburk
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

oraz produkt z linii dla prawdziwych hardkorów: Expert only, [#blaszkiNIEfototrawione]
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez GrzeM » środa, 8 kwietnia 2015, 22:25

No dobra, trochę zaokrąglony jest. Nie za bardzo, ale trochę. Może być.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez net_sailor » środa, 8 kwietnia 2015, 23:43

I tak 90% modelarzy przy szlifowaniu linii łączenia na grzbiecie zlikwiduje tego quasi-garba ;o)
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez RAV » środa, 8 kwietnia 2015, 23:44

Chyba jednak nadal wolę Revella.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez greatgonzo » czwartek, 9 kwietnia 2015, 01:15

W sumie ciekawe, że niektóre odstępstwa od konstrukcji Mustangów stały się wręcz obowiązkowe dla ich modeli. Mimo, że nie ma tu mowy o utrudnieniach technicznych, jak sądzę.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez HK » czwartek, 9 kwietnia 2015, 10:42

RAV napisał(a):Chyba jednak nadal wolę Revella.

Ciekawy jestem dlaczego? Pokaż mi choć jeden element w Revell-u (oprócz ceny) który na podstawie tych zdjęć można uznać za lepszy? Wydaje mi się, że jedynie poważnie skopane wymiary mogłyby pozbawić ten model pozycji najlepszego P-51B/C w tej skali.
greatgonzo napisał(a):W sumie ciekawe, że niektóre odstępstwa od konstrukcji Mustangów stały się wręcz obowiązkowe dla ich modeli. Mimo, że nie ma tu mowy o utrudnieniach technicznych, jak sądzę.

Mówisz o załamanym dźwigarze we wnękach podwozia, czy dostrzegasz coś jeszcze?
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Murek » czwartek, 9 kwietnia 2015, 10:57

Jest jeszcze model Academy, na pewno ma ładniejszą fakturę powierzchni, ostre detale i krawędzie części. Nie wiem jak merytorycznie ale ponoć lepszy od Revella. W KP chyba największą zaletą jest otwór pod wnękę podwozia (oszczędność czasu i pracy przy samodzielnym wycinaniu), poza tym szału jak dla mnie nie ma, jakiś taki nieostry, napisy w kalce słabe. Jak mam dać 5 dych za model w 72 to oczekuję na prawdę super jakości, a tu trzeba by dokupić przynajmniej kalkomanię...
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3021
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez greatgonzo » czwartek, 9 kwietnia 2015, 11:02

Nie za bardzo nadaję się na recenzenta zestawów. Bardziej chodziło mi o zasadę, a ta wnęka to rzeczywiście sztandarowy przykład.
Zestaw bazuje na jakichś założeniach producenta. Nie wiem, czy wadą będzie niezgodność wyposażenia i konfiguracji z dołączonymi kalkomaniami. Wg mnie nie, ale może ktoś na to spojrzy inaczej. Tu byłoby to i owo do uwzględnienia. Zresztą nie wszystko widać na powyższych fotkach.

Ale jeszcze jeden typowy błąd modelarski widać - rozmieszczenie broni w skrzydle niezgodne z rzeczywistym. Obecne chyba też we wszystkich zestawach B/C.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez GrzeM » czwartek, 9 kwietnia 2015, 11:14

A ster kierunku? Czy on nie powinien mieć wyważenia aerodynamicznego?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez greatgonzo » czwartek, 9 kwietnia 2015, 11:53

Wygląda, że ma i aerodynamiczne i masowe, tyle że masowe odcięte i pozostawione w stateczniku. Też nie wiem czy to wada. Problem do poprawy znikomy.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez HK » czwartek, 9 kwietnia 2015, 12:32

GrzeM napisał(a):A ster kierunku? Czy on nie powinien mieć wyważenia aerodynamicznego?

Nie wiem, czy to było wyważenie aerodynamiczne, ale faktycznie, "segment" wchodzący w statecznik jest zrobiony jako obrys wyrysowany na stateczniku a nie część steru. To chyba nie błąd merytoryczny, pewnie zdecydowały względy technologiczne. Ale to jest banalne do poprawienia.
Murek napisał(a):Jest jeszcze model Academy, na pewno ma ładniejszą fakturę powierzchni (...)

Model Academy jest pełen drobnych błędów podobnie jak Revell. Wszystkie możliwe do poprawienia, ale niektóre dość kłopotliwe. Że wymienię tutaj: niewłaściwy skos przykadłubwej krawędzi natarcia, niewypoziomowane km-y, błędne wyloty łusek i ogniw, złe przezroczyste panele za owiewką kabiny, zły kształt wlotu powietrza do gaźnika, płytkie wnęki podwozia, kiepskie pylony podskrzydłowe itd.
Revell jest pozbawiony części tych błędów, za to ma inne, w tym tak problematyczny jak za krótki wiatrochron ze złym obrysem w kadłubie.
Jedno jest pewne. Jeśli ten model nie ma grubych błedów wymiarowych lub kształtowych, to pożegnam się bez żalu z moimi Revell-ami i Academy. Mimo wysokiej ceny, kupię od razu kilka KP.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » czwartek, 9 kwietnia 2015, 20:52

Obrazek
Obrazek
Zdjęcie zaszumione, ale drobne napisy ani "crisp" ani "sharp" :(
Obrazek
Obrazek
Pierwszy rzut 109tek AZ Model też trafił do sklepów z mocno podkręconą ceną. Stosunkowo mały entuzjazm w pierwszych recenzjach spowodował, że seria tychże Messerów spadła do poziomu akceptowalnego.
fotki z DetailScaleView...
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez zegeye » piątek, 10 kwietnia 2015, 00:16

Model wygląda całkiem , całkiem..... Szkoda tylko że malowania takie nudne (poza tym jednym ze szczęką)... no i wszystkie z Europy..... błeeee. Aż dziwne bo Czesi zazwyczaj znajdywali jakąś ciekawostkę z Pacyfiku nawet przy samolotach które na pierwszy rzut oka nie mogły tam latać :P Może jak zrobią drugą edycję to będzie coś ciekawszego..... na to liczę ;o) A wracając do Revella to naprawdę trudno mi znaleźć te wszystkie błędy o których piszecie.... cóż ale oczy moje już nie te co kiedyś :D tak czy siak Revella bym nie wyrzucał pochopnie.... zauważyć należy ten KP to golas jakich mało. Nawet zbiorników z paliwem mu poskąpili.....żeby je potem wydać jako żywiczny dodatek..... A w Revellu full wypas..... dwa rodzaje zbirników, bomby, bazooki.... Myślę że KP to wszystko wypuści jako dodatki....a wtedy cena tak zaopatrzonego mustanga dojdzie lub przekroczy stówkę :( ....lepiej więc zostawić sobie te Revelle....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1704
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości