Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 29 maja 2015, 10:15

Model ukazał się niedawno :lol: Na stronie poniżej wszelkie informacje :lol: :lol:
Eduard Avia B-534 Inbox, malowania, maski,dodatki http://www.eduard.com/store/Eduard/Plas ... -1-72.html

Obrazek
Obrazek

Misterne kółeczka przecudnej urody :mrgreen: W 1/72 przypominam :lol:

Obrazek

Ech :P Żeby tak czteropak naszej jedenastki ktoś tak wydał :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Solo » piątek, 29 maja 2015, 21:33

Fine Molds wypuściło właśnie model F-14D Tomcat, choć nie w wersji pudełkowej, a jako dodatek do japońskiego magazynu modelarskiego.
Zestaw jest podzielony na cztery części (trzy numery magazynu Model Graphix z wypraskami z modelem oraz jeden numer magazynu Scale Aviation z wypraskami z uzbrojeniem). Całość pojawi się w sklepach do końca lipca.
W tej chwili można to zamówić zdaje się tylko w japońskich sklepach internetowych, takich jak 1999.co.jp czy HLJ.com.
Według pierwszych recenzji, model jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym modelem Tomcata w tej skali: ponad 200 części, mnóstwo paneli do otwierania, bardzo przemyślne podziały technologiczne, niezwykle bogate detale, innymi słowy: miodzio-miodzio.
Na BritModellerze i ARC ludzie dostają amoku i kupują po kilka sztuk. :)
Ja ze swojej strony muszę przyznać, że choć sam model faktycznie robi niemałe wrażenie, to jednak ma pewne wady: brak mechanizacji płata skrzydła (model jest w zamyśle projektanta do zrobienia ze złożonymi skrzydłami - w końcu nie po to się robi otwieralne panele, żeby ustawiać go w pozycji startowej, jednak choć jeśli ktoś chce można także z rozłożonymi), oddzielne uzbrojenie do zakupienia, oraz bardzo nieciekawy wariant malowania.
No i cena, według wstępnych szacunków model przy najkorzystniejszej konfiguracji składowania w Priwate Warehause (w HLJ) będzie kosztować coś pomiędzy 300 a 400 zł. W 1/72.
Mimo wszystko euforia udzieliła się także mojej skromnej osobie i zamówiłem sobie cały komplet, wiec do końca wakacji mam nadzieję przekonać się o co kaman.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj pierwsza recenzja i inbox pierwszych wyprasek:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QlbOQpmGWd8[/youtube]

A tutaj szczegółowe zdjęcia zestawu:

http://www.modelkasten.com/f14tomcat/index.html
Ostatnio edytowano sobota, 30 maja 2015, 12:12 przez Solo, łącznie edytowano 2 razy
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Sherman » piątek, 29 maja 2015, 21:50

Solo napisał(a):(model domyślnie jest do zrobienia ze złożonymi skrzydłami

A wtedy ukazało się zdjęcie
Solo napisał(a):Obrazek

Wam też się coś nie zgadza?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Manfred » sobota, 30 maja 2015, 10:47

Szanowny Shermanie - czytaj ze zrozumieniem i zechciej wykazać odrobinę szacunku do innych. Akurat tak właśnie jest - model ma konfigurację ze złożonymi skrzydłami
Avatar użytkownika
Manfred
 
Posty: 145
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2008, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez skarga » sobota, 30 maja 2015, 10:57

I wszystko jasne:

ファインモールド製のこの1/72 F-14Dトムキャットは、不連続なラインが交錯する独特な機体形状を、巧みなパーツ分割により正確に立体化しているだけでなく、コクピットや脚庫内、機首に内蔵されたレーダーやアクセスパネルの内部などを、これまでにないレベルで精密に再現しているのもポイントだ。総パーツ数200オーバーのスーパーキットだが、ビギナーへの配慮も充分に考慮されており、「脅威的な作りやすさ」になっている点もお伝えしておきたい。そのための秘策は……本誌にて。
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez fragles » sobota, 30 maja 2015, 11:49

skarga napisał(a):I wszystko jasne:

ファインモールド製のこの1/72 F-14Dトムキャットは、不連続なラインが交錯する独特な機体形状を、巧みなパーツ分割により正確に立体化しているだけでなく、コクピットや脚庫内、機首に内蔵されたレーダーやアクセスパネルの内部などを、これまでにないレベルで精密に再現しているのもポイントだ。総パーツ数200オーバーのスーパーキットだが、ビギナーへの配慮も充分に考慮されており、「脅威的な作りやすさ」になっている点もお伝えしておきたい。そのための秘策は……本誌にて。


link nie działa :(
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1564
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Cichociemny » sobota, 30 maja 2015, 23:46

Tymczasem Roden uraczył nas kolejną wariacją na temat C-123:
Obrazek
http://www.roden.eu/HTML/058.htm
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » niedziela, 31 maja 2015, 16:23

Piotr M. zapowiada nowości na ModelBrno 2015
AZmodel

/Na podstawie pokazanego arkusza kalkomanii pozwoliłem sobie zrobić małą rozpiskę tych, które wpadły mi w oko/
AZ7499 FW-190D-9 Special marking
Obrazek

AZ7500 FW-190D-9 JG.2
Obrazek
/ex. RV./

AZ7501 Bf 109G-10(Diana) JG.52
Obrazek

AZ7502 Bf 109G-10(WNF)
Obrazek
AZ7503 Bf 109G-10(Diana) Special marking

:] Forma już ulepiona, "krewni i znajomi" królika byli i widzieli, nie chcą odpowiedzieć na pytanie ulepiona na podstawie czego? Przychodzi mi na myśl G10 z Ratyzbony, japońskiej firmy na literę F /wariant optymistyczny/, albo znany i lubiany Revell G10 /wariant realistyczny?/

AZ7704 Spitfire Mk.IB,IIB,VB,HF.VI JOYPACK
AZ7705 Bf 109G-1,2,3,4 JOYPACK [jako bonus kalka ze spiralami na kołpaki]

KP-Kovozávody Prostějov
KPM0035 La-5FN Soviet aces
KPM0038 La-5FN "U Kalicha"
KPM0050 Mig-23MF Pakt Warsiawski
KPM0051 Mig-23MF ZSRR, CubaLibre, Słoń Indyjski {RV}
KPM0052 Avia C-10(S-99)
KPEX004 P-51B/C PE parts {Marabu?}

Oraz jeśli dobrze zrozumiałem, poprawiono ramki P51. Udało się pokonać trudności techniczne i umieścić na ramkach... dodatkowe, zewnętrzne zbiorniki paliwa #osom.

IBG rozdało test-shoty RWD-8 - profilaktycznie trafiły do modelarzy "na zachodzie" - relacja w prasie drukowanej:
Obrazek
34 części z szarego plastiku + dwa szkiełka.

*edit* dopiero dziś zwróciłem uwagę, że:
Obrazek
to nie tylko projekt oznaczeń do Migów, ale kilka więcej:) Co lepsze, korekta obywatelsko - fejsbukowa czuwa - i na Bf 109G-10 - W.Nr 770269, 2./NAGr 14 padło czujne oko :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez potez » niedziela, 31 maja 2015, 19:28

Tu-22 w 72 od modelswit:
Obrazek
http://www.greenmats.club/topic/493-modelsvit-показал-ту-22-шило/
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4699
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Pasqual » niedziela, 31 maja 2015, 20:14

No ten Tu-22 i to w cenie trochę tylko większej niż Be-12(i podobnej jakości) to super wiadomość! Bo jak pomyślę ile będzie kosztował Su-24 Trumpetera patrząc na ceny nowych wypustów (np.Be-6) to mnie już boli.
Pasqual
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota, 20 grudnia 2014, 15:44

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez MarCo » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 09:46

garrett napisał(a)::] Forma już ulepiona, "krewni i znajomi" królika byli i widzieli, nie chcą odpowiedzieć na pytanie ulepiona na podstawie czego? Przychodzi mi na myśl G10 z Ratyzbony, japońskiej firmy na literę F /wariant optymistyczny/, albo znany i lubiany Revell G10 /wariant realistyczny?/

F/G mają kadłub "zbudowany w oparciu o" Zviezda a skrzydła FM, to moze bawili się w cięcie i doklejanie silnika FM :D do "własnego" kadłuba. Byle nie wyszedł za długi jak te wczesne. Revella raczej nie dotykali (ooooby).
Mają kolejną szansę na najlepszy model na rynku, zobaczymy.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » środa, 3 czerwca 2015, 06:31

MarCo napisał(a):F/G mają kadłub "zbudowany w oparciu o" Zviezda a skrzydła FM, to moze bawili się w cięcie i doklejanie silnika FM :D do "własnego" kadłuba. Byle nie wyszedł za długi jak te wczesne. Revella raczej nie dotykali (ooooby).
Mają kolejną szansę na najlepszy model na rynku, zobaczymy.

Po naprawdę dziwnych zygzakach w wykonaniu AZ M/KP, nie jestem do końca przekonany, że racjonalność to ich...hm priorytet.
A cena jaką zafundowali za P51 na polskim rynku mój entuzjazm mocno ostudziła, domyślam się, że jeśli faktycznie zrobią model naj, to [...] Osoba udzielająca się w wątku KovozavodyP ujawniła, że sprzedaż zestawów 109' przekroczyła już liczbę egzemplarzy jaką natrzaskali Niemcy w realu, zatem pewnie ok. ~20 tys. sztuk /ergo - faktycznie nie jest to short-run./ Dla porównania [ok, inna skala - inny kraj etc] na brytyjskim Guardianie jest art, w którym Hornby chwali się sprzedażą 8000 sztuk Typhoonów w 1/24]
No i RV /Radek V/ który sprzedał swoje foki Petrowi M. a wraz z nimi cały projekt wysokościowego fokarium, ciekawi mnie na jakim były one etapie, skoro pochwalono się boxartami. Pan Muzikant robił Mustangi, robi 109, opowiada o Thunderboltach, Fiatach, me-262, uprzejmie pytany o Fiaty Cr-32 odpowiada, że już zaraz, Hannantsa upewnia, że rodzina Ki-61 też w tym roku, potem Friedrichy, a że wszedł w posiadanie chyba[?] form od Pavli, to stary Hasegawa wpadnie w kompleksy. Baron Munchausen z ADHD, heh.
Z 2 str. np. powód dla którego Revell nie przeskaluje swoich produktów z 32 w 72 pozostaje równie mglisty. ٩(͡๏̯͡๏)۶

Na FB zamieszczono 1 str z recenzji RDW 8:
Obrazek
A IBG pokazało fotki wyprasek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez MarCo » środa, 3 czerwca 2015, 11:33

garrett napisał(a):Po naprawdę dziwnych zygzakach w wykonaniu AZ M/KP, nie jestem do końca przekonany, że racjonalność to ich...hm priorytet.

Pozostaje się podpisać wszystkimi czterema łapami. Ja niestety też i po P-51 gaśnie we mnie nadzieja. Ale życzę im jak najlepiej, dlatego piszę że mają kolejną szansę. Wszystkie poprzednie zmarnowali, niestety.

garrett napisał(a):A cena jaką zafundowali za P51 na polskim rynku mój entuzjazm mocno ostudziła...

Wypraski P-51 "ponoć" ;) robi firma zewnętrzna co podraża koszt. A tak na poważnie to myślę, że poprzednie ceny były mocno dumpingowane żeby wejść w rynek - zobaczymy przy kolejnych modelach.

garrett napisał(a):No i RV /Radek V/ który sprzedał swoje foki Petrowi M. a wraz z nimi cały projekt wysokościowego fokarium, ciekawi mnie na jakim były one etapie, skoro pochwalono się boxartami.

Foki RV to plastikowe kopie ich żywicznych modeli (wypuszczonych przez Planet Models), zrobionych w oparciu o ich własne (RV) plany - które są, delikatnie mówiąc, nie najlepsze. Swoją drogą te modele były twórczym rozwinięciem modelu Fw-190A Revella. Long story, w każdym razie czesi mają silną awersję do produkowania modeli od podstaw, za to miłują się w przerabianiu już istniejących.
Trudno powiedzieć na jakim etapie były formy - ale sądząc po tym co wypuścił RV zanim oddał formy do AZ - to na żadnym. Po prostu mieli w planach resztę rodziny i ogłosili "rezerwując" miejsce na rynku - tak jak to teraz robi Muzikant. AZ skorygował co mógł w tych D-11/13 a teraz ogłosił że przerabia te formy na D-9 (model już zresztą ogłoszony powyżej). Pożyjemy, zobaczymy - ale nie mam wielkich nadziei na jakąś rewolucję.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Airborn » czwartek, 4 czerwca 2015, 07:43

Garrett: Jak chodzi o wzmiankę o zamieszczeniu na Facebooku recenzji modelu RWD -8 IBG, to pragnę sprostować: to nie jest recenzja. lecz pełny artykuł n/t budowy modelu z tzw. test shotów, czyli wyprasek testowych, przesłanych do redakcji Scale Aircarft Modelling. Model został bardzo ładnie zbudowany przez Karla Robinsona, a artykuł znajduje się w najnowszym numerze SAM, June 2015.Z tego co mi wiadomo to oba modele RWD - 8 ukażą się na rynku w drugiej połowie czerwca b.r.
Airborn
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela, 30 czerwca 2013, 07:44

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Cichociemny » piątek, 5 czerwca 2015, 02:43

"Coming soon".

Obrazek

Obrazek
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości