Avia s-199 "Sakeen" AML 1:72- in box

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Avia s-199 "Sakeen" AML 1:72- in box

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 20 września 2007, 10:20

Pewnie każdy modelarz "przerabiał" KaPowską Avię. Teraz mamy możliwość zrobienia tego lepiej, ale czy do końca?
Obrazek
Podstawowa ramka jest znana już z Mesia K, niestety usunęli kadłuby Mesia ( a modelarzowi nigdy dość części :( )
Obrazek
Druga ramka jest dziełem AMLu, niestety jest to wyraźnie dzieło zerżnięte z KP, przeryte na nowo. Posiada takie same rozmyte wnęki kadlubowych MG, nadlewki w okolicy przejścia skrzydlo- kadłub oraz szeroką wnękę na wyważenie steru kierunku. Sam ster jest dość kiepściasty. Do tego dołożono nowe śmigło (chyba trochę zbyt krótkie korzenie łopat, aby weszły w kołpak), golenie podwozia- niewiele lepsze niż poprzednio, wlot do sprężarki- błee, wanny podskrzydłowych działek- fuj, kółko ogonowe- żenada.
Obrazek
Dołożono do tego żywice.Kabina do przyjęcia, aczkolwiek bez rewelacji, łądne rury wydechowe i adapter bombowy, aczkolwiek ten ostatni u mnie upstrzony jest bąblami. Dwie kabinki vacu- tylko płaskie Erla, bo to wersja izraelska, która nie miała bąblowatych. Za to nie dali obecnych w Mesiu K blaszek, które też by się przydały, bo np. plastikowe chłodnice są takie sobie.
Obrazek
Kaleczki to najładniejsza część całego zestawu. Podstawową zaletą jest obecność wersji łaciatej.
Obrazek
Życzyłbym sobie, aby takie instrukcje były w każdym modelu.
Obrazek
Obrazek

Czy kupić ten model? Wcale nie wymaga tak mniej pracy niż zwykły KP z dodatkami żywicznymi od Messerschmitta, a kosztuje ok. 66 zł. Ja jestem rąbnięty, więc kupiłem, głównie dla kalkomanii.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości