Nowości Aeroplastu !

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez fragles » wtorek, 27 stycznia 2015, 14:21

measure napisał(a):Więc nie ma co biadolić i lepiej troszkę popracować przy modelu niż być tylko sklejaczami zestawów modelarskich. Jako sędzia, cenię sobie właśnie ten wkład jaki dał swą pracą modelarz aby z normalnego zestawu zrobić cudo.


Panie Sędzio, czy pisze Pan to jako sędzia konkursowy?
Bo, hmm... - wydawało mi się, że ocenia się efekt finalny w postaci najlepszego modelu, a nie wkład pracy, obcięte palce modelarza, rany, krew, pot i łzy, gehennę, czy inne dawanie wkładu przez modelarza przy robieniu cudu.

Z poważaniem
fragles

PS. Też sędziuję w konkursach, lecz w takich, gdzie wybiera się najlepszy produkt, a nie ten, przy którego wykonaniu było najwięcej męki.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1564
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez iras67 » wtorek, 27 stycznia 2015, 14:28

Ralf_S Zdaje się że forum to nie tablica ogłoszeniowa, od tego jest strona producenta. Tu każdy ma prawo wyrazić opinię. W zapytaniach o tworzywo kierowałem się zdaniem kilku modelarzy z sporym dorobkiem modelarskim wyrażone przy okazji relacji z budowy, z ciekawości obejrzałem też sam model . W prawie wszystkich relacjach z budowy czy samych galeriach Mi-2 autorzy zwracali uwagę na słabą jakość tworzywa i słabej jakości oszklenie z rysami niemożliwymi do usunięcia. Do zakupu nie zachęca brak obejrzenia przez zafoliowanie opakowania i problemy z reklamacją- Tu bym chciał jasną deklarację measure czy taki feler jak na oszkleniu można zareklamować i liczyć na poprawioną część ? Od tego zależy czy zakupie czy nie ten model. Mam wykonać zamówienie dla odbiorcy i nie mam ochoty męczyć i tracić czas-pieniądz na walkę z materią. Nie startuje w zawodach, nie mam najmniejszego zamiaru na tym modelu udowadniać że jestem czy nie jestem sklejaczem. Dla mnie to czysty biznes i tyle.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Dominik » wtorek, 27 stycznia 2015, 14:34

Czytam sobie ten wątek i mam mieszane uczucia. Szybko napiszę jak to widzę by nie zaśmiecać za dużo.
Po pierwsze, nie podoba mi się podejście Aeroplastu do potencjalnych klientów. Z tego co napisano, to mogę sobie odpuścić ten model bom jeno niedzielny modelarz. Proszę wybaczyć dalsze słowa, ale komuś sędziowanie na konkursach porządnie padło na mózg. Takie podejście to najlepszy sposób na to by zniechęcić młodych ludzi by zaczęli zabawę z modelarstwem. Wiem, że należy trzymać dystans, ale pracuję z obecną młodzieżą i wiem, że potrzebuje ona zachęty, i to dużej.
Co do wspomnianej jakości plastiku użytego przy produkcji elementów. Jest ona ważna, i to bardzo. Potez wspomniał o tym, jak ludzie się męczą ze Spitfire'ami Mk.I z Tamiya w 1/72. Znam to z autopsji. Jakiś czas temu Tamiya zmieniła plastik i samosklejalność poszła w diabły. Jakiś czas temu kupiłem sobie Spita Mk.I i Mk.V. Od razu zauważyłem, że plastik był inny, bardziej błyszczący. Okazało się, że nie tylko był trudniejszy w obróbce ale i jakość części już nie ta. Przykładowo, gdy połączyłem ze sobą połówki kadłuba w części ogonowej, cała reszta tworzyła ładną literę V. Proszę uwierzyć, skleiłem już kilka egzemplarzy Spitów z Tamiya i wcześniej nie było takich jaj.
A poza tym, to marketing Aeroplast ma do bani. Trzeba brać przykład z innych firm na rynku modelarskim, choćby Airfix czy Eduard. To jest XXI wiek, i raczej dużo osób zwraca uwagę na odpowiednią reklamę produktu.

A teraz czas na modelarzy ;o)

Chłopaki, poczekacie z osądem do czasu gdy będziecie mieć modele w, jak to moja ciotka z Wielkopolski mawia, ręcach. Czytając niektóre wpisy (tu, w galerii czy w warsztatach) przypomina mi się Modlitwa Prawdziwego Polaka z "Nic śmiesznego". I najgorsze, że tacy jesteśmy. Nic nam się nie podoba, bo nie nasze.

A modelu i tak nie kupię, ale tylko dlatego, że nie moja tematyka.

Firmię życzę dużej sprzedaży, lepszego podejścia do przyszłej i obecnej klienteli i lepszego marketingu niż poczta pantoflowa.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Ralf_S » wtorek, 27 stycznia 2015, 15:20

iras67 napisał(a):Ralf_S Zdaje się że forum to nie tablica ogłoszeniowa, od tego jest strona producenta.


I know... I know...
Ale to taka pusta dyskusja o produkcie, którego poza producentem (w znaczeniu: wszystkich ludzi pracujących przy modelu) nikt na oczy nie widział... To jak pisanie recenzji książki której się nie przeczytało, na podstawie poprzedniej publikacji z tego wydawnictwa i tego samego autora :-|

Dominik napisał(a): Czytam sobie ten wątek i mam mieszane uczucia. Szybko napiszę jak to widzę by nie zaśmiecać za dużo.....


Dominik, zgadzam się z Tobą, poza przedostatnim zdaniem ;o)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez iras67 » wtorek, 27 stycznia 2015, 15:25

Ralf_S napisał(a):Ale to taka pusta dyskusja o produkcie, którego poza producentem (w znaczeniu: wszystkich ludzi pracujących przy modelu) nikt na oczy nie widział...

Żebym nie został źle zrozumiany pisałem o Mi-2 który jest od chyba ponad roku w sprzedaży...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez measure » wtorek, 27 stycznia 2015, 21:50

I właśnie wsadziłem kij w mrowisko.
Podobają mi się takie dyskusje malkontentów . Ale najlepiej do wszystkiego ustosunkował się "Ralf S". Naprawdę nie narzekajmy gdy mamy możliwość uzupełnić swa kolekcję z polskiego zestawu . Zawsze pod ręką w pobliskim sklepie.
A co do konkursów . To nie jest czeski system "libi nie libi" czyli podoba się lub nie podoba. W regulaminach oceny jest taki punkt jak wkład pracy i należy brać to pod uwagę.
Natomiast co do firmy. Ja tylko wykonuję dokumentację na modele i robię tak jak mam zlecenie. Gdy zrobiłem model SW-4 to pomimo dobrych recenzji sprzedał się w bardzo minimalnych ilościach. Czemu - a bo o sprzedaży decyduje nie wierchowka modelarzy których na całą Polskę jest kilkunastu w danej dziedzinie modelarstwa lecz ta masówka co chce coś w miarę dobrego kupić i dobrze skleić. A wtedy kupują nawet stare zestawy z wypukłymi liniami łącza blach i uproszczoną kabiną.
Technologie się zmieniają więc kto ma bardzo wysokie wymagania niech sobie zaprojektuje w komputerze i każe zrobić wydruk w 3D. Zobaczy ile to kosztuje. A pensja jest malutka. ( A cena właśnie odstrasza młodzież )
Nie piszę w obronie firmy ale koledzy ile trzeba sprzedać modeli z zyskiem 5 zł na sztuce(przy hurtowej cenie 50 zł z wszystkimi podatkami ) aby odzyskać w końcu swoje około 150 tys zł włożone w formę plus inne dodatki. I w jakim czasie .
Policzcie a zobaczycie że się nie opłaca. Sklep zdziera na modelu prawie 80 -100% . Czyli kupisz wtedy ten model za około 90 zł. Jak go oczywiście sprowadzi łaskawie. ( Znam przypadki że jak taki właściciel zobaczył pierwsze tryski to sikał w majty z zachwytu ale ani jednego modelu nie zamówił )
Pozdrawiam. Do następnej dyskusji ale wyjeżdżam do Norymbergi oglądać Targi i zobaczyć jakie są tam wystawiane cuda z form z lat 60 -70 ubiegłego wieku.
measure
 
Posty: 42
Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2011, 15:45

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez raptorf22 » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:14

Panowie, wstrzymajcie się z recenzjami dopóki nie kupimy i nie złożymy Bryzy. Marudzenia były przy Puszczyku, przy Mi-2 ile ich jest w galerii? Mój sklejony i pomalowany czeka na silnik, ale jest. Tworzywo mogłoby być lepsze owszem, ale trzeba robić z tego co jest. Jak czytam te jazdy to się zastanawiam kiedy będzie ok? Nie ma polskich modeli to do dupy, jak już jest to też do dupy .
Co widzę na zdjęciu "test-modelu" to tradycyjne rysy na szkle takie jak w Mi-2. W Puszczyku były melczne plamy, może tutaj w końcu coś zmienili.
Podobna historia jest z Iskrą 1/48, ponoć mega zainteresowanie wszyscy się spuszczają i gdzie te warsztaty? jest jeden czy dwa wszystko.
Będzie w łapach zobaczymy, do tego czasu poczekajmy z ocenami, a patrząc jak został zaprojektowany Sw-4, Mi-2 to measure zrobił model dobrze składalny.
Ostatnio edytowano wtorek, 27 stycznia 2015, 22:15 przez raptorf22, łącznie edytowano 1 raz
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez rotpol13 » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:15

To miała być zachęta do kupna, czy próba odstraszenia potencjalnych klientów :!:

Znam przypadki że jak taki właściciel zobaczył pierwsze tryski to sikał w majty z zachwytu ale ani jednego modelu nie zamówił



Świetny marketing, teraz zapewne wszyscy ''sklepikarze'' zamówią :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez raptorf22 » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:16

Co do marketingu racja ......... szkoda gadać.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez waran » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:21

Ciekawe ile jeszcze za taki marketing measure popracuje dla firmy ?,a może to jakiś nowy system zachwalania towaru przed zakupem ?.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez rotpol13 » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:31

measure napisał(a):Nie piszę w obronie firmy ale koledzy ile trzeba sprzedać modeli z zyskiem 5 zł na sztuce(przy hurtowej cenie 50 zł z wszystkimi podatkami ) aby odzyskać w końcu swoje około 150 tys zł włożone w formę plus inne dodatki. I w jakim czasie .
Policzcie a zobaczycie że się nie opłaca. Sklep zdziera na modelu prawie 80 -100% . Czyli kupisz wtedy ten model za około 90 zł. Jak go oczywiście sprowadzi łaskawie.


Przecież istnieją ''Orkiestry poświątecznej pomocy" wspierające producentów "zabawek politechnicznych'' przynoszących straty :mrgreen:

Wrzućmy grosik do puszki :mrgreen:

PS Jak tak narzekacie na sklepy i ich żądnych niebotycznych zarobków właścicieli, to stwórzcie sobie własną sieć dystrybucji :!:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez MODELFUN » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:36

waran napisał(a):Ciekawe ile jeszcze za taki marketing measure popracuje dla firmy ?,a może to jakiś nowy system zachwalania towaru przed zakupem ?.


A może to marketing wzięty rodem z (pół)swiatka żałosnych gwiazdek zwanych "celebrytami"- nie ważne jak- dobrze czy źle-ważne że gadają :lol:
MODELFUN
 
Posty: 84
Dołączył(a): wtorek, 4 lutego 2014, 16:34

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez dewertus » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:47

Ralf_S napisał(a):Choć preferuję 1:48, to Bryzę na pewno kupię, /.../ Dziękuję i proszę o więcej :mrgreen:

Ja też.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez measure » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:49

Kolego Waran .
Ja nie muszę pracować bo mam 70 lat i jestem emeryturze.
Ja to robię po to byś Ty mógł popsioczyć i z zadowoleniem iść z radością że komuś dociołeś bo takie jest polskie piekiełko.
Jak Cisię nie podobają [polskie modele to kup stare francuskie czy angielskie .
Ja gdy zaczynałem robić formy to elektrody piłowałem ręcznie a każdy był zadowolony że w kiosku "Ruch" lub w "Czuj - Czynie" mógł kupić model do sklejania. Teraz ma setki modeli a i tak jest niezadowolony.
Cześć.
measure
 
Posty: 42
Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2011, 15:45

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez fragles » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:58

measure napisał(a):Podobają mi się takie dyskusje malkontentów .(...) Naprawdę nie narzekajmy gdy mamy możliwość uzupełnić swa kolekcję z polskiego zestawu .

Mnie też się podobają takie dyskusje. Nie narzekam. "Puszczyka" kupiłem, w liczbie mnogiej. Lecz teraz, po takiej dyskusji, będę ostrożniej wydawał SWOJE PIENIĄDZE. Najpierw dokładnie obejrzę wypraski w sklepie. Jeśli będą git, to kupię jedną sztukę i spróbuję złożyć. Jeśli ten test wypadnie pozytywnie, to kupię 4 następne. A jeśli nie, to nie. Poste, prawda?

measure napisał(a):A co do konkursów . To nie jest czeski system "libi nie libi" czyli podoba się lub nie podoba. W regulaminach oceny jest taki punkt jak wkład pracy i należy brać to pod uwagę.

Co do konkursów, to wcale nie pisałem o ocenie wg kryterium "podoba się lub nie podoba", lecz o wyborze NAJLEPSZEGO modelu. Jeśli "wkład pracy" ma być tu kryterium, to model wystukany majzlem i młotkiem z granitowego bloku, poparty zaświadczeniem lekarskim o obrażeniach odniesionych w toku pracy, powinien wygrywać w cuglach wszystkie tak sędziowane konkursy. [Celowo przejaskrawiam, żeby pobudzić Panów do myślenia.]

measure napisał(a):Nie piszę w obronie firmy ale koledzy ile trzeba sprzedać modeli z zyskiem 5 zł na sztuce(przy hurtowej cenie 50 zł z wszystkimi podatkami ) aby odzyskać w końcu swoje około 150 tys zł włożone w formę plus inne dodatki.

Mniej więcej taki rachunek wychodzi z tego zadania:
150 000zł : 5zł = 30 000szt.
Jak się nie opłaci, to nie robić. Bo po co?
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1564
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości