[In-Box] Republic RF-84F Thunderflash - Tanmodel 1/48

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

[In-Box] Republic RF-84F Thunderflash - Tanmodel 1/48

Postprzez Krystian Ciechowicz » środa, 20 stycznia 2016, 13:34

Nowość. Nie ma co liczyć u nas na ten model. Brak dystrybutora, póki co. No chyba, że jakiś sklep na własną rękę sprowadzi.
Cena około 60 euro.
Firma TANMODEL, turecki producent, stosunkowo młoda firma. W dorobku mają póki co model samolotu Hurkus 1/72 i teraz pojawił się RF-84F Thunderflash 1/48.
Pierwszy rzut oka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawartość w skrócie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ramki, tworzywo do złudzenia przypomina modele Kinetic. Pierwsze przymiarki wykazują zdecydowanie lepsze spasowanie elementów niż u chińczyka !!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja zawiera dokładne renderki + rozpiskę kolorystki w barwach GUNZE i HUMBROL
Z ciekawych informacji. Model nie wymaga obciążenia przodu, przy wykorzystaniu wszystkich elementów umieszczonych w kadłubie. Na ostatnie stronie poster formatu A4

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Arkusz kalkomanii do 9 malowań + mały arkusz poprawionych oznaczeń.
Kalki wyglądają na grube ale nie przesądzajmy. Wiele razu nakładałem "grube" kalki, które układały się dużo lepiej niż inne ultrasuperhiper dekasly.

Obrazek

Jak wspomniałem do wyboru mam 9 wersji malowania. Skrócony opis otrzymujemy na karcie formatu A4:

Obrazek

Rozszerzone informacje otrzymujemy w dodatkowej broszurce. Poza sylwetkami samolotów są tam:
krótki opis przynależności danej maszyny oraz kolorystyka podana w Federal Standard, Vallejo, Humbrol oraz Gunze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec mały smaczek, choć pewnie nie na wszystkich zrobi to wrażenie. Podkładka pod mysz w rozmiarze 34X22 cm.

Obrazek

Wstępna przymiarka na sucho:

Obrazek
Obrazek

Zapowiada się ciekawy model. Jak dla mnie, najciekawsze propozycje malowani to te w kamuflażu.
Hellenic Air Force, USAF oraz RNeth.AF
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości