[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » czwartek, 25 stycznia 2018, 11:13

potez napisał(a):Mnie do niczego ale koledzy nie mają żadnych na zapasie a nie chcą kupować starego edka albo menga i maja dosyć oglądania 3 rok z rzędu renderów w prezentacjach szulca :P
A ty jak widzę dzisiaj zwalniałeś miejsce pod nowe meśki? Przyznaj się - wziąłeś pewnie hurtem 8-)


Wiem wiem, jaja sobie robię. Ten Meng na mnie wielkiego wrażenia nie zrobił, serio. Bardzo mocno przesadzona cena względem jakości. Eduard - patrząc na to co zaczyna teraz robić - ma juz możliwości techniczne pozwalające konkurować z najlepszymi. Już dorównuje finezją projektów ale nadal jeszcze nie ogarnia tej sztuki projektowania form jaką od dawna imponuje Tamiya. Eduard poszedł w niciki, kolorki i pierdolniczki ale jeszcze nie umie do końca odlać elementów bez śladów frezzz... wróć - bez śladów dzielenia formy i tak je ułożyć by ślady łączenia z ramką wypadały od niewidocznej strony.

Akurat sobie wczoraj z rozpędu ruszyłem 109 Tamki i takie mi się nasunęło spostrzeżenie :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » czwartek, 25 stycznia 2018, 11:47

Tempest chyba na E-day według Szulca szykowany...
"In the summer, we will release the final ProfiPACK kit of the SE.5a, this time in the
nightfighter version, but the most interes ting item is being reserved for the fall, when
we will release the new Tempest Mk.V in 1/48th at E-day. Specifically, this will be
the Tempest Mk.V of the 1st production series. The second production version will
be around in time for Christmas and will make a great present, no? A Tempest Royal
Class boxing can be expected through the first half of 2019, which will be a great com
plement to the first Mustang, a P-51D-5."
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Rafako » czwartek, 25 stycznia 2018, 12:44

Kuba P. napisał(a):Akurat sobie wczoraj z rozpędu ruszyłem 109 Tamki


Rozumiem, że jeszcze gorąca nowość w czteryosiem? Może podzielisz się Kuba pierwszymi spostrzeżeniami na ten temat?
Pozdrawiam, Rafako !
Avatar użytkownika
Rafako
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » czwartek, 25 stycznia 2018, 13:08

No tak, ten nowy budzący gorące debaty model.

Obrazek

Pierwsze wrażenia z budowy są takie same jak w każdej innej tamce, wszystko bardzo dobrze przemyślane i bezbłędnie zaprojektowane. Kabina pilota zdecydowanie lepsza niż to, co w serii daje Eduard i bliżej porównać ją do Zvezdy. Tamiya zaprojektowała detale tak, ze na pierwszym planie jest składalność i łatwość montażu podczas gdy Zvezda poszła bardziej w oddanie detali. Jedna rzecz w Tamce przebija konkurencję: wreszcie ktoś ogarnął jak wyglądała osłona działka 2cm w kabinie stodziewiątki. Druga rzecz to wykonanie tylnej ściany kabiny - jeden skomplikowany element zamiast kilku.
Skrzydła kleją się świetnie a końcówki pasują idealnie. Komory podwozia w Tamce to po dwa elementy na skrzydło, które same wskakują na swoje miejsce. Detale może ciut ciut prostsze niż w Edku ale za to nie ma takiego błędu jak ma Zvezda (przednia ściana komory koła).
Kadłub jest śmiesznie podzielony bo z przodu połówek sterczy taka dzida, którą okleja się potem silnikiem. Na ile zmontowałem elementy silnika to wszystko pasuje jak klocki.

Nie powiem który z tych trzech modeli jest najlepszy bo każdy jest inny i każdy ma coś w sobie dobrego.
Eduarda lubię za wysoką jakość i mnogość wariantów jakie mogę zrobic z tego zestawu. Wiem co z czym pożenić w ramach zestawu i mogę zrobic praktycznie* każdą konfigurację 109 od G-1 po G-14 z wyłączeniem G-12 i G-8 ot tak z pudełka.

Zvezdę lubię za lepiej niż u Edka złapane pewne niuanse bryły Gustava i świetne detale silnika i kabiny. Do robienia pootwieranego Gustava wybrałbym Zvezde.

Tamkę lubię za to, że nawet ktoś tak powoli budujący modele jak ja może mieć szybciutko gotowy model Gustava, do którego nie ma zastrzeżeń merytorycznych a detale są conajmniej satysfakcjonujące nawet na tle konkurentów.


*-brak szerokiego śmigła i skrzydeł pod szerokie koła, to zapewne dojdzie wraz z G-10.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 25 stycznia 2018, 14:28

celowo napisałem w którym roku, bo obiecywany jest juz długo, modelu nie ma a kojarzę, że zaczynali już pisać o koljnym meśkomutancie jako ozdobie EDaya, więc znowu im tempest może wypaść... :?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » czwartek, 25 stycznia 2018, 14:33

Obiecany był dawno, ale linia czasowa się zgadza. Od Eday 2016 Edek konsekwentnie zapowiada i wprowadza nowości tak jak wtedy przedstawili plan (cała rozpiska jest tu na forum). Wyjątkiem jest chyba Liberator, który oidp okazał się większym wyzwaniem niż zakładano i jest opóźniony. Ale reszta? Nie kojarzę przesunięć.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » czwartek, 25 stycznia 2018, 15:52

skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 25 stycznia 2018, 20:17

Hehe eduard prezentujacy nowosci zgodnie z czasem :)
Tempest wleczony ze 3 lata
Mustang ze 2
Mig-15 przesuniety o rok
SSW D.III poslizg o rok
Se 5a mial byc w 2015 a wyszedl w 2017...
Miał być co roku dla uczenia IWŚ jeden nowy model, w 4 lata wydali dwa i przestali zapowiadac cokolwiek w 48.
Jak każda firma mają poślizgi i w sumie cokolwiek poza szkopskim badziewiem mooocno im się opóźnia :(
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » czwartek, 25 stycznia 2018, 20:27

Lepiej wolniej i mniej a porządnie.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 25 stycznia 2018, 20:58

potez napisał(a):...

Nie narzekaj:
- Hasegawa - ostatni model czyli chyba F-22 puściła koło 10 lat temu, wiem że tsunami, kosmici i inne przeciwności,
- Tamiya - Ił-2 z 2012 a teraz Ki-61 i Gustaw,
- Zvezda - przez 11 lat 3 x 109, 2 x Ła, Jak Czy i Pe-2.
Airfixy i inną chińszczyznę pomijam.
Ile w ciągu 12 lat (czyli od pojawienia Fw 190A-8) Edek natrzepał modeli nie chce mi się liczyć ale będzie koło 20 szt.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 25 stycznia 2018, 21:20

Ale ja się nie odnoszę do trzepania ilości tylko do wypuszczania zapowiedzi :)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » czwartek, 25 stycznia 2018, 21:26

Eday 2016:

Skala 1/72

B.534 I i II serii,
Fokker D7,
MiG-21 - model w opracowaniu, premiera Q4/2017, sprzedaż Q1/2018,
Następnymi modelami po MiG-21 będą Me-109.

Oprócz tego będzie kilka repacków Hasegawa, w tym Liberator GR.3/5 (premiera na eDay 2017), póżniej GR.6/8 (eDay 2018). Rozważane są też jety i śmigłowce, ale jeszcze nie wiadomo które. Na pewno by chcieli Mosquito.

Skala 1/48

Fw-190A3,A4...A8 itd - Q4/2017,
S.E.5 - wiosna 2017,
Bf-109F2, F3, F4 - marzec/kwiecień 2017,
Bf-109K - w długoterminowych planach,
S/CS-199 - pojawi się razem z Bf-109G10, samolot zeskanowany, będzie, termin nie ustalono, ale wcześniej niż 109K,
Tempest - styczeń/luty 2018,
Mustang - Q4/2018, obecnie jest zbierana dokumentacja - wersje B/C/D/K i angielskie,
P-40 i Hurricane - w długoterminowych planach, repacku P-40M Hasegawy nie ma co się spodziewać - model był bardzo popularny, ale formy zostały zniszczone podczas trzęsienia ziemi,
MiG-21F i UM - F będzie, bez terminu. UM - “zrobimy go dla was, ale nie jest to model, który musimy mieć”.


Jakoś dramatu nie widzę. Poślizgi rzędu miesięcy.

Dramat to jest AMK i F-14...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez net_sailor » czwartek, 25 stycznia 2018, 21:29

Patrzycie Panowie na wypusty w jednej skali. To błąd!
Firmy zazwyczaj mają jedno buro projektowe, które opracowuje modele od 1/144 do 1/32. Jeśli taka Zvezda miała przestoje w 1/48 to zdecydowanie nadrabiała nowościami w 1/72 i 1/144. Edek ma podobnie.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » piątek, 26 stycznia 2018, 09:49

A propos Eduarda. Z tego co wyczytałem to w lutym podnoszą ceny swoich produktów. Cool.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » piątek, 26 stycznia 2018, 14:09

I tak są relatywnie tanie, a w Polsce chyba najtańsze na świecie.

Zresztą, dla przykładu Airfix właśnie też podrożał. Znaczy się wyregulował ceny, co polega na tym, że spadły nieco ceny starych gniotów w 1:24, a cała reszta poszła w górę ;)
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości