[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 5 grudnia 2017, 12:55

Atlis napisał(a):Konkrety - kiepski plastik, rowy, słaby detal. Wystarczy?

Zastanawiam się czy w ogóle, ewentualnie jak dawno ten model miałeś w rękach. Wyjąłem go z szafy i owszem Edek to to nie jest, ale nie ma takiego argumentu który by mnie przekonał do zamiany na Chińczyka. Owszem jeszcze go nie widziałem, ale sądząc po wielkości grubo przekroczy 2 paki a to już wystarczający powód aby zostawić Airfixa i pierdyliard dodatków.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » wtorek, 5 grudnia 2017, 13:26

Nie rozumiem argumentu "złego plastiku" w modelach Airfix. Zły to znaczy jaki?
Tworzywo jest dość miękkie i łatwo się tnie i obrabia. Może odrobinę zbyt mocno reaguje z klejami typu Extra Thin czy Spawacz ale tak samo zachowuje się plastik Dragona i Eduarda.

Chętnie poznam to "zło" w plastiku Airfixa :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » wtorek, 5 grudnia 2017, 13:38

Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » wtorek, 5 grudnia 2017, 13:40

Jurek - powiem Ci dokładnie - z dwa lata temu w sklepie 16eme Escadron w Brukseli, gdzie przez jakiś czas robiłem regularnie zakupy.

Ja tak po prostu mam, że modele porównuję nie do najgorszych, tylko do najlepszych. I też biorę pod uwagę doświadczenie producenta i jego możliwości. I w tym zestawieniu Airfix na razie wypada dość blado. To samo dotyczy też Revella czy Italeri. Zdarzają im się ciekawe modele, ale nawet te nadal odstają od czołówki. Być może Ciebie zadowala zestaw, który jest "OK", mnie nie zawsze.

I jestem prawie pewien, że Trumpeter, jeśli nie da ciała merytorycznie, to chociaż pod względem jakości zestawu spokojnie Airfix pokona. Bo umówmy się, nie ma obecnie na rynku modelu Trumpetera, który by był gorszy od Airfixa.

Co do kwestii finansowej - to jest już kwestia indywidualna. Do portfela nikomu zaglądać nie będę.

Kuba - tak, dokładnie ten miękki plastik jest do bani. I na dodatek kojarzy się z mydlanym detalem. Świetne tworzywo ma przykładowo Hasegawa. I o ich polerowanych formach nie wspominając. Oczywiście w przypadku EDM i milionów nitów polerowane formy będą raczej rzadkością niż regułą.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » wtorek, 5 grudnia 2017, 14:01

Weź jakiś model Fine Molds, Hayabuse na przykład albo oryginalnego Trimastera to pogadamy o złym plastiku. Szczególnie FM ma plastik tak zły, że Behemoth powinien nagrać kawałek "Fine Molds Sprues" na płycie "Evil Kits".

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Aleksander » wtorek, 5 grudnia 2017, 17:12

Atlis napisał(a):(...) Bo umówmy się, nie ma obecnie na rynku modelu Trumpetera, który by był gorszy od Airfixa.
(...).

Defiant?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 5 grudnia 2017, 17:16

Atlis napisał(a):Jurek - powiem Ci dokładnie - z dwa lata temu w sklepie 16eme Escadron w Brukseli, gdzie przez jakiś czas robiłem regularnie zakupy.

Ja tak po prostu mam, że modele porównuję nie do najgorszych, tylko do najlepszych. I też biorę pod uwagę doświadczenie producenta i jego możliwości. I w tym zestawieniu Airfix na razie wypada dość blado. To samo dotyczy też Revella czy Italeri. Zdarzają im się ciekawe modele, ale nawet te nadal odstają od czołówki. Być może Ciebie zadowala zestaw, który jest "OK", mnie nie zawsze.

I jestem prawie pewien, że Trumpeter, jeśli nie da ciała merytorycznie, to chociaż pod względem jakości zestawu spokojnie Airfix pokona. Bo umówmy się, nie ma obecnie na rynku modelu Trumpetera, który by był gorszy od Airfixa.

Co do kwestii finansowej - to jest już kwestia indywidualna. Do portfela nikomu zaglądać nie będę.

Kuba - tak, dokładnie ten miękki plastik jest do bani. I na dodatek kojarzy się z mydlanym detalem. Świetne tworzywo ma przykładowo Hasegawa. I o ich polerowanych formach nie wspominając. Oczywiście w przypadku EDM i milionów nitów polerowane formy będą raczej rzadkością niż regułą.

Generalnie byłbym bardzo zaskoczony jakby ten chiński model miał dobre kształty. Co do detalu, to szczyka mnie bo i tak wkładam dodatki. Istotna jest powierzchnia, i tu wolę te głębokie linie Airfixa niż rozmyte z HB z setkami nitów "przestrzelin". Generalnie jak dla mnie skośnooki koncern znów zrobił model który słabo się sprzeda. Raz że okres zimnowojenny, a dwa ma już jakąś konkurencję. (Nawet ja, fan tego okresu go olewam). Jak chcieli pociągnąć temat Brytoli to mogli zrobić Venoma a najlepiej SeaVenoma FAW.53 i dołożyć do Wyverna z Suezu. Tutaj istnieją tylko CA z drugiej ręki.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 5 grudnia 2017, 17:23

Aleksander napisał(a):
Atlis napisał(a):(...) Bo umówmy się, nie ma obecnie na rynku modelu Trumpetera, który by był gorszy od Airfixa.
(...).

Defiant?

Jest taki mój ulubiony model z HB, jest świetny, genialny i na pewno gdyby tylko Airfix go robił to byłby od niego lepszy. A mówię o ...... Tunnanie. Większego gówna w skali 1/52 nie widziałem
Dla niewtajemniczonych HB to ten na dole vs AZ na górze(AZ notabene też do d. ale chociaż skalę trzyma) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » wtorek, 5 grudnia 2017, 17:58

Tunnan, choć w złej skali, nie jest złym modelem. W kilku drobnych aspektach nawet lepszy od Pilot Replicas... którego mam obecnie na warsztacie razem z Henschlem.

Jakość modelu jedno, merytoryka druga.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » środa, 6 grudnia 2017, 12:44

Tym, co narzekają na plastik Airfixa (ja akurat go lubię), proponuję jako terapię kontakt z Mi-2 Aeroplastu ;)

A tymczasem Bobcat pokazał wreszcie oszklonego Jaka-28PP. Mniam.

https://twitter.com/bobcat_model
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 6 grudnia 2017, 15:41

O fajnie, można już hejtować :)
No to zaczynamy - troche pusto z przodu ma on ci: Obrazek
A na poważnie to tego pokraka na 100% kupię, chodzi za mna od chyba 20 lat, od czasu gdy kupiłem sobie fajną monografię Z Avia-retro a w tym roku widziełem na żywca w Muzeum w Rydze :lol:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » środa, 6 grudnia 2017, 17:32

potez napisał(a):O fajnie, można już hejtować :)
No to zaczynamy - troche pusto z przodu ma on ci: Obrazek
A na poważnie to tego pokraka na 100% kupię, chodzi za mna od chyba 20 lat, od czasu gdy kupiłem sobie fajną monografię Z Avia-retro a w tym roku widziełem na żywca w Muzeum w Rydze :lol:

O, to ja chcę pojechać do Rygi :)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez net_sailor » środa, 6 grudnia 2017, 17:54

Arcturus napisał(a):O, to ja chcę pojechać do Rygi :)

Jakoś latem przyszłego roku jest konkurs modelarski w Rydze. Dużo Polaków się wybiera, także polecam ;o)
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » środa, 6 grudnia 2017, 19:03

Arcturus napisał(a):Tym, co narzekają na plastik Airfixa (ja akurat go lubię), proponuję jako terapię kontakt z Mi-2 Aeroplastu ;)

A tymczasem Bobcat pokazał wreszcie oszklonego Jaka-28PP. Mniam.

https://twitter.com/bobcat_model


Obrazek
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » środa, 6 grudnia 2017, 19:44

Atlis napisał(a):
Arcturus napisał(a):Tym, co narzekają na plastik Airfixa (ja akurat go lubię), proponuję jako terapię kontakt z Mi-2 Aeroplastu ;)

A tymczasem Bobcat pokazał wreszcie oszklonego Jaka-28PP. Mniam.

https://twitter.com/bobcat_model


Obrazek


Jedyne co mnie martwi, to kwestia oszklenia - w obecnym już na rynku Jaku z Rysia dostałem oszklenie ze skazami, a jak napisałem reklamację, to przysłali mi zestaw jeszcze gorszy, bo połamany :) Strach pomyśleć, co wykombinują z taka wielką szklarnią jak w PP...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości