[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez shadowmare » wtorek, 3 października 2017, 12:10

Silnik niestety kaszaniarski:

Obrazek

Nity wydają się być Trumpeterowskie czyli za głębokie i szerokie:

Obrazek

ale reszta baaardzo ciekawa :) :

Obrazek

http://www.hyperscale.com/2017/reviews/kits/airfixa09183previewjs_1.htm
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez hacz » wtorek, 3 października 2017, 12:26

Wygląda na to że silnik trzeba będzie przełożyć z zestawy Specjal Hobby( jak kto woli classic airframes) tam jest żywica.
Tu też jest żywica i to za całkiem nie dużą kasę https://www.martola.com.pl/en140/produk ... ol_pegasus
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez 45Tomi » wtorek, 3 października 2017, 12:39

Przeszło 62 zł za pojedyncza gwiazdę - rozumiem, ze z tą niska ceną to była kpina? Za tyle to ja w Brnie kupiłem kompletnego Walrusa ze Special Hobby (jedynie bez pudełka) :).
45Tomi
 
Posty: 248
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 16:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez shadowmare » wtorek, 3 października 2017, 14:53

Hacz pomylił pewnie Euro ze Złotymi. Ja bym poczekał aż Edek wyda dedykowany silnik bo może być problem z dopasowaniem tych rur z tyłu.

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » wtorek, 3 października 2017, 15:56

No te nity są trochę jak na lokomotywie... Silnik słaby, ale pewnie ktoś zrobi lepszy. Aires, Edek, Vector...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez hacz » wtorek, 3 października 2017, 17:11

Fakt nie spojrzałem na walutę. Ale jest metoda jak się złoży skrzydła silnik mało widać. Puki co w swoim podmienie z sh.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Aphar » wtorek, 3 października 2017, 18:10

shadowmare napisał(a):Silnik niestety kaszaniarski:
[...]
Nity wydają się być Trumpeterowskie czyli za głębokie i szerokie:
[...]

Jakoś po ostatnim obcowaniu z ich Stukasem straciłem całkiem przekonanie do Airfixa. I chyba nie jestem jedyny.
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez hacz » wtorek, 3 października 2017, 18:19

Panowie, ale jak komuś nie pasuje to może rzeźbić w g.... czyli wrócić do korzeni CA :!: :mrgreen: i nie narzekać na i tak najlepszy model tego samolotu w tej skali :!: :!: :!:
Panowie szału nie ma, ale to tylko Airfiks. :mrgreen:
Ja osobiście sobie skleję oba CA i Airfixa, tak dla porównania, może nawet któremuś skrzydełka złożę, zobaczymy.
A cena no cóż mogło by być taniej, ale z drugiej strony jest to niszowy temat więc cena musi być wyższa ;o)
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 3 października 2017, 19:12

Aphar napisał(a):Jakoś po ostatnim obcowaniu z ich Stukasem straciłem całkiem przekonanie do Airfixa. I chyba nie jestem jedyny.

Witaj w klubie. Airfix zrobił (podobno hinduską ręką) przeciętnego Spita Vb, potem minimalnie lepsze Hurricana i Defianta. Kolejny P-40 miał być w całości brytyjskim projektem i produkcją. Ilością uproszczeń i pominięć pobili na głowę chińskich producentów plastikowych zabawek. Jak dla mnie, czego nowego by nie obiecali, czasu i kasy nie będę na kolejne Airfixy marnował.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez shadowmare » wtorek, 3 października 2017, 21:09

To cienko w takim razie. Myślałem, że oni ciągle do przodu a się okazuje, że niekoniecznie.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez CzarekB » środa, 4 października 2017, 03:15

Tak się delikatnie zapytam, czy któryś z panów wieszających psy na tym Walrusie ma ten model w rekach ?
Bardzo ostre wypowiedzi na podstawie kilku zdjęć które ktoś inny gdzieś opublikował.
Osobiscie bym poczekał z krytykanctwem do chwili w której można będzie ten model pomacać osobiście.

A może po prostu jest to budowanie ideologii do faktu, że model jest dość drogi ?

Tak czy inaczej, śmieszne to jest.

P.S.
Tutaj jest osobista opinia jakiegoś gościa opublikowana na HS.
"
Mine arrived (6 days from the UK to NZ via DHL!) today and I'm just having a look at it. First impression: Wow! This kit has Hasegawa/Tamiya level fine engraving and may well be the best new Airfix kit yet.
I even like the box markings options!
Brett
"
Tak jak zawsze, jedni widzą same negatywy, drudzy same pozytywy. Śmieszne jest to, że ci od negatywów modelu w rękach nie mieli, nie mają i mieć nie będą.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » środa, 4 października 2017, 06:51

Cia, Brett Green, według którego jest każdy model Highly Recommended...

Jeśli ten Walrus wygląda jak Hasegawa, która od 10 lat nie wypuściła żaden model, to raczej nie ma czym się podniecać. Standardy od dawna wyznaczają inne firmy.

Ze zdjęć po prostu widać, że model jest ok, ale detal I nitowanie ma bliżej do Tanmodel niż do 190a-4 Edka.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez shadowmare » środa, 4 października 2017, 09:05

CzarekB napisał(a):Tak się delikatnie zapytam, czy któryś z panów wieszających psy na tym Walrusie ma ten model w rekach ?
Bardzo ostre wypowiedzi na podstawie kilku zdjęć które ktoś inny gdzieś opublikował.
Osobiscie bym poczekał z krytykanctwem do chwili w której można będzie ten model pomacać osobiście.
A może po prostu jest to budowanie ideologii do faktu, że model jest dość drogi ?
Tak czy inaczej, śmieszne to jest.
Tak jak zawsze, jedni widzą same negatywy, drudzy same pozytywy. Śmieszne jest to, że ci od negatywów modelu w rękach nie mieli, nie mają i mieć nie będą.

Nikt tu nie ocenia tego modelu, ale poprzednie wypusty Airfixa. Ja zwróciłem uwagę tylko na to, że silnik nie jest fajny więc cena modelu (bardzo dobra moim zdaniem) nie zamknie się prawdopodobnie na 140 zł. Nity też nie należą do najdelikatniejszych. Reszta się okaże, nie jak ktoś weźmie model i pomaca ale jak zacznie sklejać.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » środa, 4 października 2017, 10:43

A w moje łapska wpadły już nowiutkie Focke-Wulfy Eduarda i jest pięknie.
Zestaw nie jest odświeżony, jest kompletnie przeprojektowany. Znikły wady ogona czy osłon kabiny. Same osłony są szczególnie fajne bo znów odwzorowano ich kształt dla wersji zamkniętej i odsuniętej. Jest też wiatrochron z grubszym szkłem - jeden z wielu zwiastunów późnych wersji.
Utrzymano poprzedni pomysł na komorę podwozia, poprawiono za to sklejalność. Dźwigar dostał więcej detali, żeberka świetnie pasują w ciaśniejsze niż poprzednio gniazda. Przednia ściana komory schodzi się praktycznie idealnie i znika szpara, która irytowała w poprzednim wcieleniu 190.

Kabina pilota wygląda wyśmienicie, zrobione są prowadnice fotela i poprawne wreszcie płytki pancerne po bokach fotela. Sam fotel także zdecydowanie przebija element z poprzedniego modelu i jest po prostu bardzo dobry. Za fotelem odtworzono ścianę ale bardzo łatwą do usunięcia dla 100% prawidłowego efektu.

Najfajniej robi się w okolicy silnika, znikł podział na milion elementów samego silnika, wydechów i osłon. Teraz całość składa się z kilku idealnie spasowanych części, sam silnik to płaska imitacja obu gwiazd i to jest absolutnie OK, nikt jeszcze nigdy nie zobaczył w Fw 190 A silnika za wentylatorem po złożeniu :)
Co prawda Hasegawa w swoim modelu ma tam arcydzieło to gwarantuję - nie widać kompletnie nic i Eduard zrobił tak jak należy. Składalność całości jest na poziomie Spita czy 109 F/G czyli genialna.
Skrzydła do kadłuba pasują bez najmniejszego problemu. Kto ma na koncie pasowanie pokryw skrzydłowych działek między oprofilowanie łączenia kadłuba i skrzydła a poszycie płata ten wie co to był za problem. Tu projekt jest idealnie dopracowany.
Powierzchnia modelu jest pięknie znitowana, położenie detali poszycia wydaje mi się na pierwszy i drugi rzut oka prawidłowe.

Podobnie jak poprzednio Eduard na ramkach ułożył więcej elementów potrzebnych do innych wersji i tu poza oczywistymi zapowiedziami późniejszych wersji A/F znalazłem np. alternatywny element dolnych rur wydechowych zwiastujących wersję A-2. Bardzo miłe jest dodanie w tym zestawie też alternatywnych osłon podwozia i wstawki między komory kół.
Jedyne, czego nie ma to możliwości łatwej przeróbki na wcześniejsze wersje, kadłub ma odlane już późne skrzela za wydechem zatem dla wersji A-2/A-3 i oby też A-1 :) Eduard zapewne zrobi drugi kadłub.

Malowania w pudełku są dość typowe, klasyczne. Za chwilę bankowo pojawi się milion albo niecały milion kalkomanii renomowanych producentów, liczę na Eagle Cals i fajne malowania Fw 190 zarówno znad Kanału jak i zielone znad ZSRR.

Podsumowując - model jest rewelacyjny, już go kleję i banan z twarzy nie znika. Jak zabiorę się za drugi egzemplarz z żywicami, które już też mam napiszę więcej o Brassinach.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez CzarekB » środa, 4 października 2017, 12:12

Panie Atlis, gdybyś sprawdził kto to cos o Walrusie napisał to bys wiedzial ze nie był to Brett Green. No ale to nie by nie było w Twoim stylu. Chlapac jezorem bez sensu jest zawsze łatwiej niż napisać coś z sensem i taktem.
Miłego narzekania życzę, fajnie sie to czyta przy porannej kawie. ;o)
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości