[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MIRO » wtorek, 28 listopada 2017, 14:33

marco2607 napisał(a):
potez napisał(a):Myślałem, że kupię pierwszego w życiu Royala ale na szczęście nie muszę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jakby cena była bardziej zbliżona do 2 profi to pewnie bym się skusił.

A ja sobie obstalowałem :P Wczoraj na Moje Hobby cały edek był -35%. Wyszło taniej niż normalnie za 2 Profi. Dorzuciłem też Gucia 14 w cenie weekenda.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez marco2607 » wtorek, 28 listopada 2017, 16:33

MIRO napisał(a):
marco2607 napisał(a):
potez napisał(a):Myślałem, że kupię pierwszego w życiu Royala ale na szczęście nie muszę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jakby cena była bardziej zbliżona do 2 profi to pewnie bym się skusił.

A ja sobie obstalowałem :P Wczoraj na Moje Hobby cały edek był -35%. Wyszło taniej niż normalnie za 2 Profi. Dorzuciłem też Gucia 14 w cenie weekenda.


To zrobiliśmy podobne zakupy i razem poczekamy , dodałem jeszcze parę rzeczy i transport mam gratis. Do tej pory ten sklep kojarzył mi się z super stroną, teraz będę częściej tam zaglądał. :P
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3310
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MIRO » wtorek, 28 listopada 2017, 17:45

Oj to raptem miesiąc :mrgreen:
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » wtorek, 28 listopada 2017, 18:58

no ja nie wstydze sie tego i powiem ze sie rowniez okupilem ale foke podarowalem;)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez jwk » środa, 29 listopada 2017, 01:01

MIRO napisał(a):A ja sobie obstalowałem :P Wczoraj na Moje Hobby cały edek był -35%. Wyszło taniej niż normalnie za 2 Profi. Dorzuciłem też Gucia 14 w cenie weekenda.

zazdraszczam.
Troszkę późno napisali o tej promocji, a nawet nie przypuszczałem, że już można talony wykupić.
W każdym razie piszę się na overtreesy.
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 11:22

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » środa, 29 listopada 2017, 08:39

Promocja była zacna, Royal oczywiście wylądował w koszyku. I to nie sam, żeby mu smutno nie było :)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez barszczo » środa, 29 listopada 2017, 19:04

Arcturus napisał(a):Promocja była zacna...

Oj zacna, portfel jęknął...
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez ZBIGNIEW KALOTA » środa, 29 listopada 2017, 19:11

Oj jęknął !!!
Klub Modelarski '' ROZBITEK '' GOK Rędziny
Avatar użytkownika
ZBIGNIEW KALOTA
 
Posty: 212
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 23:40
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Muśtax » piątek, 1 grudnia 2017, 11:16

http://www.kfs-miniatures.com/1-48-he-111h-3-icm/

Recenzja Heinkla ICM, moje spostrzeżenia są w sumie bardzo zbliżone do tych z recenzji , tylne podwozie kiepsko zaprojektowane, w starym Monogramie było lepiej. W moim egzemplarzu jest mocna kaszka na wypraskach kadłuba, na grzbiecie i na brzuchu i dodatkowo jakieś skazy, bez polerki się nie obędzie, zresztą cała powierzchnia ma lekką skórkę pomarańczową. Trafiają się też drobne jamki skurczowe.

O odstępstwach merytorycznych nie piszę, można się przyczepić do kilku rzeczy, paru prostych wkurzających błędów.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » piątek, 1 grudnia 2017, 11:26

Muśtax napisał(a):O odstępstwach merytorycznych nie piszę, można się przyczepić do kilku rzeczy, paru prostych wkurzających błędów.


Napisz, bardzo jestem tego ciekaw a sam Heinkla 111 jakoś specjalnie nie ogarniam. Na pewno bardzo fajnie wygląda przednia osłona kabiny z wykonanymi poprawnie płaskimi szybkami chociaż przy tym wymuszonym niestety podziale trudniej to będzie ładnie pokleić.

Przy okazji, ja mam prawidłowe skrzydła.
Ostatnio edytowano piątek, 1 grudnia 2017, 14:57 przez Kuba P., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » piątek, 1 grudnia 2017, 11:40

Chyba nie było o tym, że Kityhołek wydał "poprawioną" wersję Su-35, m.in. ze zwisającymi dyszami (bo tak one wyglądają podczas postoju). W zestawie też żywiczne kółka i pajacyk. Cieszę się tedy, że nie zamówiłem oryginalnej edycji, bo teraz będę miał poprawioną za niższą cenę (Hobbyeasy).
https://www.cybermodeler.com/hobby/kits ... 0128.shtml

Obrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » piątek, 1 grudnia 2017, 16:12

olej kitihołka i poczekaj na sukę z GWH. Będzie dużo lepsza ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Muśtax » piątek, 1 grudnia 2017, 20:44

Ja w swoim modelu mam oba skrzydeł, nie bardzo wiem ja kto można było pomylić bo ramki nie są lustrzanym odbiciem
Co do odstępstw modeli od oryginału to może nie są one duże (na razie porównywałem model ze zdjęciami, do żadnych rysunków nie przykładałem ) ale jeśli w instrukcja przewiduje użycie danego elementu a on jest niepoprawny to jest to dala mnie wada.

Dla nosowego stanowiska strzeleckiego A-Stand przewidziano dwie kopułki , dla montażu Mg 15 i MG FF, dal km jest w do przyjęcie powinno być bardziej spłaszczone w rejonie jarzma karabinu, dla działka ten element powinien wyglądac całkiem inaczej.

Obrazek
Obrazek

Podobnie ma się sytuacja z podkadłubową wanną, przednie stanowisko D-Stand jest poprawne dal karabinu, w zestawie jest alternatywny element dal montażu działka które różni się tylko średnicą otworu na broń a w rzeczywistości miało całkiem inną konstrukcję

Obrazek

Jeśli będziemy robić standardowe H-3 to te problemy mogą nas ominąć

Poprawność obudowy silników ciężko jest stwierdzić bo jest podzielona na panele i dopiero jak to będzie w całości to się okaże jak to wygląda, na sucho to można zwrócić uwagę na nieco zniekształcony wlotu powietrza do gaźnika
Obrazek

Chłodnica oleju na wierzchu silnika powinna być bardziej spłaszczona i brakuje jej charakterystycznych "nitów" na górze
Obrazek

Chłodnica cieczy ma zrobioną fakturę aby na przedniej ścianie co przy otwartej od tyłu jej osłonie jest trochę dziwne bo też z tamtej stronie będzie ją widać. Sama osłona wygląda przyzwoicie brakuje jej aby detali od spodu, szkoda że producent nie pokusił się o to by lepiej ukazać jej możliwości chowanie się do wnętrza gondoli silnikowej, a przy takim podziale jej na części było by to w sumie łatwe, ty bardziej że mamy możliwość zbudowania całego zespołu napędowego bez okapotowania

Plus dla ICM za poprawny luk podwozia głównego w końcu ma kształt prostokąta, trochę tam ubogo z fakturą ale tu z pomocą przyjdzie pewnie Edek, zresztą otwarte pokrywy i tak dość dobrze maskują to miejsce ale za to same maja zły kształt tak samo jak końcówka samej gondoli silnikowej, dobrze to widać porównując poniższe zdjęcie z tym co jest w modelu.

Obrazek

Nie wnikam w tym momencie do wiarygodności tego co jest wewnątrz kadłuba, co do jakości to Eduard to nie jest, ale znając tego producenta to zaraz pewnie wyjdzie sporo dodatków dal tych co będą chcieli podpicować swoją " łopatę".

Ja sam się cieszę z powstania tego modeli bo dwu motorowe bombowce to raczej jest nie częsty widok w katalogach a He 111 daje mnóstwo możliwości konfiguracji uzbrojenia obronnego. podwieszanego i wyboru kamuflażu, może akurat nie w tym konkrete wydaniu ale na pewno pojawią się jeszcze późniejsze wersje.

PS
Niektórzy mogą się podśmiewać z moich zastrzeżeni do modela ale jak to by był , 109 , 190 , Spit albo Mustang to było ZDRADA, ZDRADA :P
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » piątek, 1 grudnia 2017, 20:55

potez napisał(a):olej kitihołka i poczekaj na sukę z GWH. Będzie dużo lepsza ;)

A czy ja coś pisałem o budowaniu? Kupić i pomacać ;)
GWH na pewno pozamiata, ceną zresztą też - minimum 2x tyle co za KH. Pożyjemy, zobaczymy.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » piątek, 1 grudnia 2017, 21:37

tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości