[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » piątek, 26 stycznia 2018, 14:43

Atlis napisał(a):Dramat to jest AMK i F-14...

A ktoś ich jeszcze traktuje poważnie :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » sobota, 27 stycznia 2018, 18:32

Będę trochę złośliwy w stosunku do firmy z Obrnic. Moim skromnym zdaniem zanim doczekamy się Tempestów czy Mustangów okaże się, że projekt się opóźnia gdyż:
a: zaczęli poprawić FW 190 D
b: zaczęli poprawiać Bf 109 E
c: wpadli na pomysł by zrobić coś innego.

Nie moja skala, ale uważam, że te modele poprawkowe powinni robić przy okazji a nie jako główne.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez net_sailor » sobota, 27 stycznia 2018, 19:26

Jak można robić "model poprawkowy" przy okazji mając całkowicie nowy projekt tych modeli? To są po prostu nowe modele na ten sam/podobny temat i tyle.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » niedziela, 28 stycznia 2018, 13:22

net_sailor napisał(a):Jak można robić "model poprawkowy" przy okazji mając całkowicie nowy projekt tych modeli? To są po prostu nowe modele na ten sam/podobny temat i tyle.


Schrzanili "oryginalne" projekty to zrobili poprawione...od nowa. Dla mnie to modele poprawkowe. Przy okazji mogliby poprawić skrzydła Spitów i zrobić je bez tych "łatek" a la Italeri.
Wracając do ich polityki. Nie twierdzę, że źle zrobili projektując nowe Mietki i Foki, ale, IMHO, powinni to robić tak by nie przesuwać, mym subiektywnym zdaniem, dużo ciekawsze projekty na wieczne niewiadomo kiedy. Miałem nadzieję, że szybciej będzie i Mietek w 72 i Tempest w 72 (fakt pewnie 2099, ale zawsze). Ale raczej się ichniego Tempest nie doczekam, a Gustawa pewnie Tamiya wcześniej wyda... Ale co tam. Poczekamy, zobaczymy. Tyle mojego marudzenia... No nie. Miałem też nadzieję, że nowe Kucyki w 72 też ujrzę przed emeryturą... No teraz mogę skończyć maruderstwo.
Miłego dnia życzę.
Happy modelling.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 28 stycznia 2018, 13:30

Dominik napisał(a):Schrzanili "oryginalne" projekty to zrobili poprawione...od nowa. Dla mnie to modele poprawkowe

Schrzanić to schrzanił Tanmodel swojego RF-84 i stąd poprawki TEGO SAMEGO zestawu + lepsze kalki w kolejnej edycji. Edek miał problem z Gustawem rok modelowy 2014 więc zrobił totalnie od nowa Gustawa rok modelowy 2016. Moim niedzielnie skromnym zdaniem trudno tego drugiego nazwać "poprawkowym". Równie dobrze można napisać że tamiyowe Zero sprzed paru lat to model poprawkowy Zera z połowy lat siedemdziesiątych.

Dominik napisał(a):Przy okazji mogliby poprawić skrzydła Spitów i zrobić je bez tych "łatek" a la Italeri.

15 min roboty
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:47

Aleksander napisał(a):
Atlis napisał(a):(...) Bo umówmy się, nie ma obecnie na rynku modelu Trumpetera, który by był gorszy od Airfixa.
(...).

Defiant?

A tak merytorycznie to dlaczego? Bo zastanawiam się nad kupnem jednego z nich. Airfixowa powierzchnia odrzuca mnie na kilometr. Słaba jak na 72 a co dopiero 48
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » wtorek, 30 stycznia 2018, 22:48

A meryturucznie to w 11 albo 12 modelare czeskim było. Rozpacz to najkrotsze podsumowanie :(
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » wtorek, 30 stycznia 2018, 22:58

Tu parę słów o defiantach: http://www.britmodeller.com/forums/inde ... vs-airfix/.
Airfix ma wpadki, ale ogólnie bryła jest zdecydowanie lepsza.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 30 stycznia 2018, 23:35

Arcturus napisał(a):Tu parę słów o defiantach: http://www.britmodeller.com/forums/inde ... vs-airfix/.
Airfix ma wpadki, ale ogólnie bryła jest zdecydowanie lepsza.

No dzięki, ale sam ten wątek założyłem bo liczyłem ze angole napiszą coś mądrego a nie będą bronić zabawkowego Airfixa jak królowej. Sorry ale jak na razie nie umiem znaleźć konkretów na błędy kształtowe Trąby. Jest owszem zmaszczony ten ruchomy grzbiet za wieżą ale wystarczy chwila pracy skalpelem i zacznie wyglądać jak ruchomy (kant 90 stopni, jakieś linie)
Ktoś napisał że wnęki komór podwozia to s-f. Nie weryfikowałem ale jak znam życie to wolę s-f we wnękach niż zabawkowe linie na całym modelu. A pewnie i tak wyląduje tam żywica.
potez napisał(a):A meryturucznie to w 11 albo 12 modelare czeskim było. Rozpacz to najkrotsze podsumowanie :(

Można to gdzieś znaleźć w formie elektronicznej?
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » środa, 31 stycznia 2018, 00:45

Jurek Greinert napisał(a): Sorry ale jak na razie nie umiem znaleźć konkretów na błędy kształtowe Trąby. Jest owszem zmaszczony ten ruchomy grzbiet za wieżą ...

Na ten model szkoda klawiatury..Trumpeter wymaga korekty wszystkich przekrojów , kształtu z góry, boku kadłuba i skrzydeł .On jest wszędzie zły. Dla mnie numer jeden pasztetów w dodatku sprzedawany w cenie dwóch niezłych zestawów Airfixa. Jak poprawisz te wszystkie błędy przynajmniej najważniejsze to klękajcie narody. Nitowanie opracował jakiś geniusz przykładając pewnie papier w kratkę i "jeb punktakiem" . To jest ignorancja i szczyt bezczelności :mrgreen: producenta wydawać takie gówno w 21 wieku za takie pieniądze.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » środa, 31 stycznia 2018, 08:58

Jurek Greinert napisał(a):
Arcturus napisał(a):Tu parę słów o defiantach: http://www.britmodeller.com/forums/inde ... vs-airfix/.
Airfix ma wpadki, ale ogólnie bryła jest zdecydowanie lepsza.

No dzięki, ale sam ten wątek założyłem bo liczyłem ze angole napiszą coś mądrego a nie będą bronić zabawkowego Airfixa jak królowej.

No to popisałem się spostrzegawczością :D
JAko że budowałem Defianta z Airfixa i nawet patrzyłem przy tym na zdjęcia i plany, to mogę zaryzykować stwierdzenie, że poprawienie kilku linii na kadłubie i dodanie nitowania już sporo daje. Kiepskie też są odlane w jednym kawałku osłony podwozia. Opinia o "zabawkowości" jest moim zdaniem przesadzona, ale każdy może mieć swoje zdanie. I nie brak pięknych modeli zrobionych z tego zestawu. Z Trumpka jakoś takowych nie widziałem.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jurek Greinert » środa, 31 stycznia 2018, 10:30

iras67 napisał(a): To jest ignorancja i szczyt bezczelności :mrgreen: producenta wydawać takie gówno w 21 wieku za takie pieniądze.

No wiesz, to niestety działa tak że wszystkie modele są opracowywane na kompach. Wszystko zależy od materiału wejściowego. Powstają potem takie gnioty jak Tunnan który jest o kilka rozmiarów za mały (jakieś 1,5 centa na kadłubie za krótki) bo inteligentny Chińczyk wziął za bazę plany w złej skali które miały 50 lat. Ale jak widać po Tanmodelu nawet pomiary lidarem nie gwarantują sukcesu. Thunderflash do poprawy. Szkoda tylko że Airfix mając Defianta w Hendon i ponoć go skanując zrobił poprawny model który nie ma finezji. Jakiś programista na dalszym etapie zrobił z tego zabawkę, a szkoda. Ponoć ich Hurricane jest jeszcze słabszy. Już się boję Blenheima
O zacięciu Airfixa do detalu powierzchni najlepiej świadczy to:
Obrazek

Arcturus napisał(a):JAko że budowałem Defianta z Airfixa i nawet patrzyłem przy tym na zdjęcia i plany, to mogę zaryzykować stwierdzenie, że poprawienie kilku linii na kadłubie i dodanie nitowania już sporo daje. Kiepskie też są odlane w jednym kawałku osłony podwozia. Opinia o "zabawkowości" jest moim zdaniem przesadzona, ale każdy może mieć swoje zdanie. I nie brak pięknych modeli zrobionych z tego zestawu. Z Trumpka jakoś takowych nie widziałem.


Generalnie wezmę jeszcze obydwa i na spokojnie pokukam (obydwa mam w sklepie w Gliwicach) ale chyba kupię Airfixa i zostanie trochę grosza na dodatki.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » środa, 31 stycznia 2018, 11:28

Jacek Bzunek napisał(a):Schrzanić to schrzanił Tanmodel swojego RF-84 i stąd poprawki TEGO SAMEGO zestawu + lepsze kalki w kolejnej edycji.


Akurat w przypadku Tanmodel ta sytuacja pokazała, że nowej firmie z praktycznie zerowym doświadczeniem zależy. Poprawili jeden czy dwa elementy, które nawet nie musieli, bo przykładowo taki fotel, który ma źle odlaną stópkę i tak każdy wymieni na żywicę. Kalki zastąpiły Cartografy. No i wrzucili wszystko w nowe pudełko.

Masa firm takich poprawek dokonuje bez tego by o nich oficjalnie mówili.

Dla mnie przykładem kiepskich poprawek zestawu jest MiG-25RBT ICM, który w swoje własne pudła pakuje model bez poprawionego nosa a Revell pakuje lekko i bardzo kiepsko poprawiony nos.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 31 stycznia 2018, 14:00

Jurek Greinert napisał(a):Można to gdzieś znaleźć w formie elektronicznej?

https://www.press.sk/2017+269/modelar-c.122017/
Model z Airfixa jest spoko, blaszka edka https://www.eduard.com/store/eduard/defiant-mk-i-1-48-1-1.html + nitowanie robi z niego niezłego zawodnika. Tak naprawde jedyny upierdliwy fragment to kadłub w okolicy wieży, tam trzeba troszkę połatać. Reszta po nitowaniu wygląda więcej niż dobrze. Akurat Dewiant fakturami to niegrzeszył specjalnie, kawał kloca i tyle. Na zywo w muzeum też wygląda jak jakiś kawał kloca nawet w porównaniu z garbatym Hurricanem, który stał obok a lekkością i finezja formy tez nie porywa...8-)
PS: Kinetic zapowiedział F-16 C/D Polish Tigermeet, kalki Cartograf? 8-)
Obrazek
PS2: I Bielika tyż :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 31 stycznia 2018, 15:02

Bielik od lipca ma być osiągalny.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości