[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » środa, 19 lipca 2017, 10:32

Z dedykacją dla malkontentów ;o) ;o)

Obrazek

RAV napisał(a):
potez napisał(a):ILE MESERSZMITÓW I SPITFIRÓW ZAMIAST ŁOSI WYDAŁY POLSKIE FIRMY?
Konkretnie. Ile, kto i kiedy?
Odpowiedź brzmi ZERO!

Jeśli konkretnie miałoby być powiedziane, ze dany Messerschmit czy Spitfire jest zamiast czegoś, to faktycznie chyba zero. Ale parę modeli "majnstrimowych" polskie firmy wydały. Z tego, co pamiętam:
- Bf 109 E z wakuformy JMK,
- Bf 109 E i T z RPMu,90 A/F/G, kilka Mustangów, przynajmniej dwa Hurricany... Pewnie i tak coś pominąłem.


- Bf 109 F i G z Maftercraftu,
- Spitfire Mk.IXc z Farmtex-Lotnia (koszmarna kopia Matchboxa),
- Spitfire Mk.IXc/e z Mastercraftu (kopia KP),
- Spitfire Mk.Vb z Mastercraftu (kopia Smera),
- Spitfire Mk.XII z ABC Modelfarb.
A propos zera, to Zero też było (z wakuformy), ponadto Fw 1

Kilka w/w produktów zalega u mnie w garażu :idea:
Na przykład BF-109E1
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez GrzegorzS » środa, 19 lipca 2017, 18:27

fragles napisał(a):Mnie bardziej interesuje dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na numer modelu na pudełku.


Zwrócili nie tylko na numer ale i na "gwiaździsty wielki wóz" i na szachownice na sterze kierunku namalowane niezbyt wiernie. To tylko kolorówka na pudełko, lepsza lub gorsza. Jeśli w środku będzie model nie gorszy od Karasia, to dla mnie już wielka radość i gromkie brawa dla IBG. :)
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Jostein » środa, 19 lipca 2017, 19:54

Pan Wróbel ma też na koncie obrazek Kittyhawka, któremu się ożebrowanie ruchomej części osłony kabiny rozdwoiło. Nic to, na obrazku może być nawet wampir przy pracy.
Patrząc przez pryzmat Karasia, to można spodziewać się zawartości będącej modelarskim odpowiednikiem Koh-i-noora. A Koh-i-noora przyjąłbym nawet w brudnej torbie po ziemniakach :)
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » środa, 19 lipca 2017, 22:52

Jostein napisał(a):Pan Wróbel ma też na koncie obrazek Kittyhawka, któremu się ożebrowanie ruchomej części osłony kabiny rozdwoiło. Nic to, na obrazku może być nawet wampir przy pracy.
Patrząc przez pryzmat Karasia, to można spodziewać się zawartości będącej modelarskim odpowiednikiem Koh-i-noora. A Koh-i-noora przyjąłbym nawet w brudnej torbie po ziemniakach :)



W PEŁNI POPIERAM :lol:

Obrazek

Nowa Polska specjalność :) Krytykowanie produktu którego jeszcze nikt nie widział na oczy :mrgreen:
A dokładnie nie oceniajcie zawartości po obrazku na pudełku :arrow: snafcy :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 20 lipca 2017, 13:11

To co, Lublin RXIII jeszcze w tym roku czy dopiero 2018?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 21 lipca 2017, 10:47

Z FB
Tak trochę o Łosiu od IBG :lol:
A czy model będzie zawierał opcję otwarcia luków bombowych, czego nie ma w Mistercrafcie?
IBG Models Jak najbardziej!
Czy możemy mieć nadzieję na malowanie Rumuńskie ?
IBG Tak, prawdopodobnie jako osobny zestaw, jak to, planujemy zrobić z zestawem karaś.

I taki wesoły wpis z FB :P
W sumie, to "Wyżeł" był dość podobny do "Łosia" w budowie, zatem formy mogły by bazować na oryginalnym modelu, tylko trzeba by było sporo pozmieniać... Tak czy owak, zgadzam się, że na modele prototypów nie ma co liczyć.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez cris » sobota, 22 lipca 2017, 09:22

No, super wiadomość z tym Łosiem :D
Czyli wynika że będą dwa,w razie czego do wyboru do koloru , z FLY i IBG - normalne rozpasanie :P
Czy znany jest przewidywany termin pojawienia się modelu w sprzedaży -bo na razie to tylko pudełka, box arty ,tapety ....???
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez caughtinthemiddle » poniedziałek, 31 lipca 2017, 14:59

Bodaj pierwsza kompletna relacja z budowy armowego P.7:
http://www.kfs-miniatures.com/172-pzl-p-7a-budowa/
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 31 lipca 2017, 19:27

No optymistycznie to nie brzmi :cry:
Każda jedna część w tym modelu wymaga obróbki, szlifowania i polerowania. Nieco uwagi sugeruję poświęcić podłodze z imitacjami karabinów, bo tam chwilami trudno jednoznacznie stwierdzić co jest nadlewką, a co jednak właściwym elementem.
Ale i tak kupię i wymęczę ;o)
Mam nadzieję że następny wypust Army będzie lepszy :idea:
A jeśli nie to myślę że o P-11c konkurencja pomyśli ! :P IBG :mrgreen:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 lipca 2017, 20:07 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 1 raz
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Atlis » poniedziałek, 31 lipca 2017, 19:47

LOL.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez pepociufakers » poniedziałek, 31 lipca 2017, 20:10

radoslaw6363 napisał(a):Każda jedna część w tym modelu wymaga obróbki, szlifowania i polerowania. Nieco uwagi sugeruję poświęcić podłodze z imitacjami karabinów, bo tam chwilami trudno jednoznacznie stwierdzić co jest nadlewką, a co jednak właściwym elementem.


P-7 u mnie już prawie wykończony i potwierdzam, trochę szlifowania jest potrzebne, ale jeśli chodzi o to to każdy model z którym miałem do czynienia wymagał szlifowania (np. nie spotkałem jeszcze modelu(może w magazynie jakiś się czai:) który nie wymagał szlifowania goleni podwozia, bo zawsze jakieś mikro nadlewki są, a najładniej widać to przy malowaniu). Także wg. mnie temat nadlewek to...- no w ostateczności w końcu jest jakaś dziura(wada) w całym nad którą można snuć wielowątkowe dywagacje:)
Podłoga z imitacją karabinów - fakt trzeba trochę pogłówkować jak wkleić bo myślę, że co modelarz to inny kąt ustawienia karabinów- ( ja odciąłem charakterystyczny bolec z podłogi i dzięki temu ładnie podłoga mi się zgrała z fotelem).
Ale jak już człowiek oczyści elementy z nadlewek to wszystko idealnie pasuje, tak idealnie, że silnik, skrzydła, zastrzały i kadłub można wkleić już po malowaniu.

Kalki również ładnie się kładą, bez specjalnych magicznych sztuczek, ja używam płynu Tamiya Mark Fit Strong i Agama i jest ok, aż przyjemnie się patrzy jak ładnie kalki wchodzą w rowy;)

radoslaw6363 napisał(a):Ale i tak kupię i wymęczę


Do dzieła, czekam na galerię. Moja też niedługo się pojawi.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 31 lipca 2017, 21:30

Same nadlewki choć upierdliwe (prawie na każdej części), to całkiem ładnie odchodzą. Jedyny element który wymaga cięższej obróbki to zewnętrzna osłona silnika, tutaj trzeba użyć szpachli na łączeniach i papieru ściernego żeby zwęzić rowy do akceptowalnych rozmiarów. Reszta generalnie klei się bez problemu.

Mam w zasadzie już jedną P.7 na sumieniu, ale dzisiaj przyszło żywiczne śmigło, więc siedzę i podmieniam zanim wstawię do galerii:
Obrazek
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 31 lipca 2017, 21:48

Jak chcecie Panowie odpocząć od szpachlowania i nadlewek to zróbcie model Hawker Hurricane MKI Airfixa :lol:
Właśnie nad nim pracuję i rewelacja :mrgreen: Przy Spitfire MkI przejście kadłub skrzydło wymagało nieco gimnastyki :mrgreen: Huragan jest rewelacyjny i naprawdę doskonale zrobiony pod wieloma względami :idea:
PZL P-7a nabędę jak tylko pojawi się w sprzedaży normalne opakowanie z jednym modelem w środku i mam nadzieję w tym roku model wykonać :!: Może zrobię galerię ze starym P7a sklejonym wiele lat temu takie ,,Modelarstwo wczoraj i dziś '' 8-)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez caughtinthemiddle » poniedziałek, 31 lipca 2017, 22:29

Tylko nie zapomnij wtedy zaznaczyć, który jest który. Tak na wszelki wypadek.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez garrett » czwartek, 3 sierpnia 2017, 12:25

PZL.37 Los
Pro model FLY814, 1/72
(tempera,A3)
Obrazek
Ach.
Rumuński.
Reduta Obrony Dobrego Imienia ma stosowny BardzoŚmiesznyObrazek{TM} komentujący tę okrutną drwinę?
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron