[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 24 lipca 2018, 06:24

Wyszła P-11c w 1/32 dla słabo widzących i wydaje mi się że szału ni ma :)
W 1/48 też kilka modeli jest ;o) W tej sprawie proszę pisać do Mirage Hobby ;o)
RXIII Lublin to wspaniała wiadomość i rzeczywiście coraz mniej tematów zostaje odłogiem :lol:
Brakuje PZL 43 i 46 czyli zamknięcie tematu rozpoczętego PZL 23A ,wiem że te modele IBG bierze pod uwagę :)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2545
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 24 lipca 2018, 07:59

CzarekB napisał(a):A gdyby ci wspomniani producenci jeszcze wzieli pod uwage sytuacje starszych panów ( jak ja ) i fakt, że nam starszym panom oczy wysiadają i zrobili coś w skali 1/48 albo i 1/32 to mozna by bylo byc szczesliwym.
Ale jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co się ma.


Myślicie że to będzie kolejny krok po wyczerpaniu polskich tematów - przeskalowanie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4827
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » wtorek, 24 lipca 2018, 11:42

Myślimy 8-) że po kilku kolejnych polskich modelach wezmą się za to na czym można zarabiać - jak każda firma, której sensem istnienia jest zarabianie pieniędzy. W 48 a już zwłaszcza w 32 nie wierzę - za duża inwestycja w formy żeby to się amortyzowało - przy łosiu w 72 za 80 zeta już jest płacz hen od hal że drogo a co by było jakby model w 48 kosztował 200 PLN? Ile sztuk tego zostanie kupionych? 100? :roll:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 24 lipca 2018, 17:23

potez napisał(a): a co by było jakby model w 48 kosztował 200 PLN? Ile sztuk tego zostanie kupionych? 100? :roll:

Wypada znaleźć taki temat żeby się dobrze sprzedał. Edek z wyjątkiem Avii B-534 nie męczy świata Aviami, Aero, Letovami czy innymi Zlinami. Chociażby Tucano (Super albo nie Super), PC-7/9/21, międzywojenne brytyjskie silver wings'y albo Breguet XIX w 50 wersjach i malowaniach czy inny ... Potez XXV.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » wtorek, 24 lipca 2018, 17:36

...pudełko z Aero MB-200 od Edka w 1/48 otrzymałoby poduszkę i kadzidełka. :P
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 24 lipca 2018, 18:12

Jacek Bzunek napisał(a):Edek ... nie męczy świata...

W sumie racja, ciekawe tylko czy pójdą tą drogą?
Ostatnio edytowano wtorek, 24 lipca 2018, 18:31 przez Łukasz_K, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4827
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez CzarekB » wtorek, 24 lipca 2018, 18:30

Tak z miesiąc temu czytałem artykuł na temat udokumentowanej sprzedaży modeli samolotów.
Okazuje się, że skala 1/72 stanowi mniej niż 18% totalnej sprzedaży. Nadal prowadzi 1/48 , 45% całości, 1/32 jest na drugim miejscu, 29%. Reszta to inne skale razem wzięte.
Firmy z Polski chcąc wejść na rynek światowy powinny zaczac robic dobre modele w skalach które się sprzedają na świecie.
Przynajmniej ja tak mysle.
Jeśli trzeba zaplacic okolo $100.00 za model WNW w skali 1/32 to ja bym osobiscie nie miał problemu zapłacić tyle samo za dobrej jakości model PZL P-11c w 1/32 z plastiku. Albo RWD-8, Lublin, itp, itd.
Modele z żywicy osobiście mnie nie interesują, ot tak, kwestia gustu.
I tyle, moje na ten temat zdanie. Nic wiecej.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 24 lipca 2018, 18:50

CzarekB napisał(a):Tak z miesiąc temu czytałem artykuł na temat udokumentowanej sprzedaży modeli samolotów.
Okazuje się, że skala 1/72 stanowi mniej niż 18% totalnej sprzedaży. Nadal prowadzi 1/48 , 45% całości, 1/32 jest na drugim miejscu, 29%. Reszta to inne skale razem wzięte.


Jestem zaskoczony, może jakieś źródło? A może chodzi o wartość nie ilość?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4827
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 24 lipca 2018, 19:00

Oj też mi się nie zgadza :idea: 1/32 popularniejszy od 1/72 :mrgreen:

IBG poprawiło ,,Łosia'' ma być w sprzedaży na początku września ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2545
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » wtorek, 24 lipca 2018, 22:34

radoslaw6363 napisał(a):Oj też mi się nie zgadza :idea: 1/32 popularniejszy od 1/72 :mrgreen:

wszystko się zgadza. W pralechickiej Polsce to 72 może sobie królować i może być nazywane królewską skalą przez fan-boyów. Ale na świecie to skala mało interesująca. Z wiekiem jak się wzrok pogarsza to i 48 jest małe, 32 czy 24 optymalne.
Nawet teoria wygrywania zmieniła się z 72 na 32 :mrgreen:
Sorry taki mamy klimat :P
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez GrzeM » wtorek, 24 lipca 2018, 22:49

Zapewne chodzi też o wartość sprzedaży a nie liczbę modeli.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » wtorek, 24 lipca 2018, 23:50

Nawet zakładając, że przeciętny model w 72 jest dwa razy tańszy niż w 48 to i tak 72 ilościowo wychodzi gorzej. 8-)
A moi drodzy jeśli prowadzi się biznes niszowy to jaka jest możliwość zwiększania ilości? Zero. Trzeba milkowac istniejących klientów, więc robi się dodatki ,sety ,royal classy, expert sety i inne duperszwance, żeby zadowolony klient zapłacił kilka razy za to samo. Na marudach placzących że 80 złotych za Łosia to za dużo bo on by chciał 60 to nikt się nie utrzyma. Sponsorami kolejnych modeli też nie będą najaktywniejsi uczestnicy tego i podobnych wątków plus gównoburzy na grupach fejsowych- bo ilu ich jest? 20-30 osób w Polsce?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pasqual » wtorek, 24 lipca 2018, 23:59

Proste doświadczenie. Wchodzimy na Hannants, zaznaczamy modele wtryskowe, pozycje na stocku i ile wyjdzie nam pozycji w poszczególnych skalach? 1/72_105 stron, 1/48_48, 1/32_13 (wziąłem filtr po 25 na stronę). Czyli tak duży sklep robi sobie martwy stock.... taaaa... " i nikt nam nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe jest białe". Głupie angole. Drugi koniec świata HLJ zestawy stockowe 1/72 - 226 pozycji, 1/48 - 101, 1/32-15. Głupie skośnookie. Przypomina mi się mój dawny szef. "Sprzedaż we wrześniu jest o 15% większa niż w sierpniu i tak należy planować. Ale szefie, nie wskazują na to dane ani z zeszłego roku, 2,3,,,5 lat. Tak jest bo ja to wiem!" Plany przeszacowane firma upadła. Ktoś poda jakieś twarde, możliwe do weryfikacji dane?
PS.
Łośki z FLY na KS Model maja status - wyprzedane.
Pasqual
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota, 20 grudnia 2014, 15:44

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 25 lipca 2018, 00:27

Proste doświadczenie wiodące tam gdzie twój szef firmę zaparkował. Co ma wspólnego szerokość asortymentu ze sprzedażą? Statystycznie zawsze działa zasada Pareto. 80/20. 80% można wywalic i da się bez problemu żyć i zarabiać kasę. Historycznie i Ilościowo zawsze 72 było najwięcej, 48 zaczęła się na przełomie lat 70/80, 32 na poważnie to już atak chińczyków i XXI wiek. W liczbach dostępnych pozycji ten trend się trzyma ale udział 72 słabnie. No i nie ma w gwarancji, że w tych najważniejszych dla firmy 20% będzie większość modeli w 72. To nie jest martwy stok, to jest po prostu komplementarność oferty. W czasach internetu trzeba mieć praktycznie dostępne wszystko bo zawsze się znajdzie jakiś zawiedziony idiota, który zrobi syf w necie , że nie mógł od ręki kupić modelu firmy X w skali y. A co do twardych danych to Polska nie jest pępkiem świata dla produkcji modelarskiej i raczej nasz kraj taki piękny nie jest targetem dla którejkolwiek z firm spoza Polski ;)
Pasqual napisał(a):PS.
Łośki z FLY na KS Model maja status - wyprzedane.

Zdziwiłbym się gdyby było inaczej 8-)
Ostatnio edytowano środa, 25 lipca 2018, 00:39 przez potez, łącznie edytowano 2 razy
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez CzarekB » środa, 25 lipca 2018, 00:32

Osobiście to ja się już dawno nauczyłem nie dyskutować z ludźmi cierpiącymi wiedzę o wszystkim z internetu.

Moja informacja pochodzi z opublikowanych badań rynku przeprowadzonych przez firmę z Chin, w celu zbadania możliwości rozwoju przemysłu i ewentualnych możliwości inwestycyjnych. Mam do tego dostęp tylko dla tego, że firma w której pracuje zapłaciła spore pieniądze żeby być na liście przedsiębiorstw badanych i obdarzonych wynikami badań trwających prawie trzy lata.
Informacja dotyczy modeli SPRZEDANYCH w sklepach detalicznych jak i internetowych a nie tych "in stock". No ale nie widze sensu spierać się tutaj o nic z ludźmi wiedzącymi wszystko o wszystkim. Wy wiecie swoje, ja wiem swoje. I niech tak zostanie.

Aha, jeszcze jedno. Zapraszam was na imprezy modelarskie w USA, Kanadzie, Ameryce Południowej. Przyjedźcie i zobaczcie ile jest modeli wystawionych w skali 1/72 a ile w 1/48, 1/32 i większych. 5-6 pustawych stołów w 1/72, 30 albo i więcej w 1/48 i 1/32. Dość często na stoły z modelami w 1/72 dostawiane są pojazdy w tej skali żeby zrobić więcej miejsca na te większe. Tak jest tutaj, jak jest u was, nie wiem. Ale ktos inny wie na 100 %.
Pozdrawiam,
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości