[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Maciej Noszczak » niedziela, 2 grudnia 2018, 20:37

Jostein napisał(a):No właśnie - dużej cięciwie. A nawet bardzo dużej. Co oznacza niewielkie zakrzywienie, albo, mówiąc dokładniej, odcinek łuku o dużym promieniu. Co widać także i na tym zdjęciu:
W przeciwieństwie do pana nie dysponuję przerysowanymi planami fabrycznymi, a liczba zdjęć, na których owa nieznaczna krzywizna jest widoczna, nie jest zbyt duża.
Przy okazji - proszę sobie wyobrazić dwie szyny mające kształt linii łamanej. Czy możliwe byłoby...


Szanowny Panie
Dokumentacji nie mam przerysowanej tylko oryginalną. Skąd u Pana wiedza ad tego co posiadam w bibliotece.

Jeszcze raz napiszę, cały czas stara się pan udowodnić tezę nie przekraczającą pańskiej wyobraźni. Prawda jest zupełnie inna. Model w tej skali ma prawidłowo opracowany detal osłony kabiny.

Dalsza dyskusja jest bezcelowa. Proszę dalej bzdury pisać jeśli ma Pan na to czas.
Z poważaniem:
arch. Maciej Noszczak

http://www.facebook.com/MNoszczak
Maciej Noszczak
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 2 grudnia 2018, 08:58
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 2 grudnia 2018, 21:34

Maciej Noszczak napisał(a):
Jostein napisał(a):No właśnie - dużej cięciwie. A nawet bardzo dużej. Co oznacza niewielkie zakrzywienie, albo, mówiąc dokładniej, odcinek łuku o dużym promieniu. Co widać także i na tym zdjęciu:
W przeciwieństwie do pana nie dysponuję przerysowanymi planami fabrycznymi, a liczba zdjęć, na których owa nieznaczna krzywizna jest widoczna, nie jest zbyt duża.
Przy okazji - proszę sobie wyobrazić dwie szyny mające kształt linii łamanej. Czy możliwe byłoby...


Szanowny Panie
Dokumentacji nie mam przerysowanej tylko oryginalną. Skąd u Pana wiedza ad tego co posiadam w bibliotece.

Jeszcze raz napiszę, cały czas stara się pan udowodnić tezę nie przekraczającą pańskiej wyobraźni. Prawda jest zupełnie inna. Model w tej skali ma prawidłowo opracowany detal osłony kabiny.

Dalsza dyskusja jest bezcelowa. Proszę dalej bzdury pisać jeśli ma Pan na to czas.


Pokazanie stosownego fragmentu dokumentacji byłoby ze wszech miar bardziej użyteczne niż szermierka słowna. Tym bardziej, że Pańska dotychczasowa twórczość skutkuje ograniczonym zaufaniem do Pańskiego odbioru rzeczywistości, zatem byłbym ostrożny ze stosowaniem słownictwa typu 'bzdury' - takim stylem osiąga Pan raczej skutek odwrotny do zamierzonego, co nie przynosi pożytku Pańskim kolegom z Arma Hobby.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » niedziela, 2 grudnia 2018, 22:14

Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4693
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez KR77 » niedziela, 2 grudnia 2018, 22:19

Obrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez pepociufakers » niedziela, 2 grudnia 2018, 22:27

Potez - no ladne zdjecie wrzuciles, ale co chciales nim pokazac?:)

ps. jesli napiszesz, że to dowód na "kształt owiewki coś tam" to ja dalej nie widze, o co chodzi:)
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 588
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez GrzeM » niedziela, 2 grudnia 2018, 22:36

pepociufakers napisał(a):Potez - no ladne zdjecie wrzuciles, ale co chciales nim pokazac?:)

Potez, dzięki za to zdjęcie, na nim jeszcze lepiej to widać niż na moim.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » niedziela, 2 grudnia 2018, 23:01

Maciej Noszczak napisał(a): skala głupot, które Pan wypisuje, po prostu powala…


I po co się tak unosić Panie Macieju i od razu w pierwszym poście na tym forum zaczynać o ,,obrażania"
Kolega Jostein stara się dociec ,czy owiewka kabiny ,zaproponowana przez Arma Hobby w wersji ,,zamkniętej'' nie jest lekko ,,przerysowana'' w stosunku do stanu rzeczywistego .

Obrazek


Bo faktycznie na zdjęciach wyprasek ,dolne krawędzie tej owiewki zbiegają się chyba za bardzo w stronę wiatrochronu -no chyba że to tylko takie złudzenie i w rzeczywistości ta cześć jest ok.
W realu na moje ,, drewniane" :P okojest to bardzie subtelne -ale co ja tam wiem :mrgreen:
Maciej Noszczak napisał(a): Następnie totalna brednia podparta potem zdjęciem, zrobionym z dużej odległości i w słabej rozdzielczości: "

Zdjęcie w małej rozdzielczości ??? Toż na tym zdjęciu widać rozkład nitów -czy Pan wie o czym Pan pisze Panie Macieju
Tam jest taka ,,magiczna "opcja powiększenia ;o)
To ogólnodostępne zdjęcie z sieci, już raz posłużyło do poprawienia w modelu ,,tego i owego " Koledze Marcinowi ,wiec bym go tak nie bagatelizował
Pozdrawiam z poważaniem cris
Ostatnio edytowano niedziela, 2 grudnia 2018, 23:03 przez cris, łącznie edytowano 1 raz
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez pepociufakers » niedziela, 2 grudnia 2018, 23:03

GrzeM napisał(a):
pepociufakers napisał(a):Potez - no ladne zdjecie wrzuciles, ale co chciales nim pokazac?:)

Potez, dzięki za to zdjęcie, na nim jeszcze lepiej to widać niż na moim.

Chlopaki, to jest wybitnie dyskusja "detalistów" bo ja ni w ząb nie kumam, gdzie jest ten pies pogrzabany- czytaj "gdzie leży problem":)
Ale może to i lepiej, dzięki temu można spać spokojniej;)

Z ciekawostek:
Italeri zapowiedziało to:
Obrazek
X-47B w 1:72
I to jest bardzo dobra wiadomosc.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 588
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez net_sailor » niedziela, 2 grudnia 2018, 23:31

pepociufakers napisał(a):X-47B w 1:72

Przepak Platza. Z jednej strony to dobrze, bo ciężko go dostać w naszym pięknym kraju. Z drugiej strony mam zawsze mieszane uczucia przy sklejaniu, bo modele wymagają trochę obróbki a plastik twardy jak hartowana stal.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 2 grudnia 2018, 23:39

Ten model Platza praktycznie nie wymaga obróbki, jeszcze nie widziałem tak spasowanego modelu (babole merytoryczne to zupełnie inna sprawa- jest tego bardzo dużo). Jeśli Italerka nie schrzani wyprasek i da swój plastik- może być przyjemny w sklejeniu na półkę, do zrobienia bardziej realnej miniatury trzeba dużo więcej rzeźby.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » niedziela, 2 grudnia 2018, 23:55

pepociufakers napisał(a):
ps. jesli napiszesz, że to dowód na "kształt owiewki coś tam" to ja dalej nie widze, o co chodzi:)

to dowód na "kształt owiewki coś tam" :P :P :P

Chodzi o to , że owiewka w prawdziwym latającym samolocie 8-) jest elastyczna. I jak się ja pcha do tyłu to szyny, które ja prowadzą są coraz węższe, dzieki czemu owiewka nie lata do przodu i tyłu tylko hamuje ale za to zmienia szerokość. Ze zdjęc wchodzi że nie jest prosta w stanie zamkniętym tylko leciutko szersza z tyłu. Z tyłu w rynnie jest jeszcze zatrzask do trzymania jej w skrajnej otwartej pozycji. Taki pomysł mieli angliczanie. W spicie czy mustangu z Malcolm Hoodem na zdjęciach widać zatrzaski w szynie prowadzącej, można było blokowac owiewkę w położeniach pośrednich, boki miała równoległe, tutaj sprawę załatwia tarcie na skosie i rolki.
Nie wypowiadam się co do tego co zrobiła AH - bo 72 po prostu nie oglądam, pokazuję tylko, że szyny miały skos. Co do kształtu, obłości, profilu, kąta to juz niech sie ci co maja jakieś materiały konkretne wypowiedzą. Ja tylko zdjęcie w przyzwoitej rozdzielczości i jakości podrzuciłem ;o
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4693
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 00:48

piotr dmitruk napisał(a):Ten model Platza praktycznie nie wymaga obróbki, jeszcze nie widziałem tak spasowanego modelu (babole merytoryczne to zupełnie inna sprawa- jest tego bardzo dużo). Jeśli Italerka nie schrzani wyprasek i da swój plastik- może być przyjemny w sklejeniu na półkę, do zrobienia bardziej realnej miniatury trzeba dużo więcej rzeźby.

Robiłem dwa drony z Platza pakowane przez Italeri i oba miały ten twardy plastik z pomarańczową skórką. Sądzę, że kupują gotowe ramki a nie robią wtrysku u siebie. Merytorycznie faktycznie nie powalają, ale przyjemne z nich półkowniki.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Puskal » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 01:06

net_sailor napisał(a):ale przyjemne z nich półkowniki.

:D
Predatora mam też w takiej funkcji, X-47B też pewnie nabędę i dorzucę na stosik.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 645
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Maciej Noszczak » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:44

http://armahobbynews.pl/wp-content/uploads/plany-fabryczne-hurricane-web-1.jpg

Arma Hobby myślę - w sposób jednoznaczny pokazała prawidłość w swoim modelu względem dokumentacji.

Na tej dokumentacji łuki są zwymiarowane, więc można je odtworzyć w dokumentacji CAD.
Z poważaniem:
arch. Maciej Noszczak

http://www.facebook.com/MNoszczak
Maciej Noszczak
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 2 grudnia 2018, 08:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 11:30

Maciej Noszczak napisał(a):http://armahobbynews.pl/wp-content/uploads/plany-fabryczne-hurricane-web-1.jpg

Arma Hobby myślę - w sposób jednoznaczny pokazała prawidłość w swoim modelu względem dokumentacji.


Z racji że hobbistycznie tylko dłubię w CADzie, jestem pod wrażeniem całościowych efektów pracy. :) Jeśli można spytać, w jakim programie pracujecie/co jest modne w świecie modelarskim?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 grudnia 2018, 11:39 przez Artur Rzepka, łącznie edytowano 1 raz
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Damian i 31 gości