[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » wtorek, 9 stycznia 2018, 00:15

tymczasem LUBLIN
https://www.facebook.com/KroghulFactory ... 56/?type=3

Oby nie ARMA bo pogrzebia latajaca lodke na wiek wiekow:(
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez tomek_chacewicz » wtorek, 9 stycznia 2018, 00:39

karolkonw napisał(a):tymczasem LUBLIN
https://www.facebook.com/KroghulFactory ... 56/?type=3

Oby nie ARMA bo pogrzebia latajaca lodke na wiek wiekow:(

Niech się chłopaki nauczą dobrze robić modele na 72ce to będą robili ładne w 48ce, proste :)
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » wtorek, 9 stycznia 2018, 00:46

Może to jest jakiś sposób ...
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:16

A ja z utęsknieniem czekam na "dobrą zmianę" na polskim rynku modelarskim. Jak tak czytam wasze wypowiedzi na temat tego dziadostwa które nam oferują te polskie firmy. Jak sobie pomyślę jaką wy macie wiedzę, umiejętności i wszelkie zdolności to jestem spokojny przyszłość mojej zabawy w sklejanie modeli. Jeszcze tylko jeden problem... jak was przekonać żebyście wreszcie zrobili ten krok i pokazali tym z AH, IBG... a później całemu światu jak się te zestawy robić powinno.
Póki co jestem szczęśliwy że mam dwie zdrowe ręce i oczy jeszcze nie najgorsze. Że potrafię użyć pilnik, papier ścierny, szpachlę i klej i mam z tego fajna zabawę.
Świadomy jednak jestem, że to nie dane mi będzie na zawsze i pewnego dnia będę potrzebował takich idealnych modeli.

Panowie! Przestańcie ględzić po próżnicy, tylko weźcie się za produkcję! Ja na pewno wszystkie te ideały kupie! I takich jak ja będzie naprawdę wielu! Nawet jak AH czy IBG zrobią Łosia, P-11c czy cokolwiek innego to i tak przy waszej produkcji to będzie tylko licha namiastka modelu.
I żeby było jasne, ja nikomu nie zabraniam piętnowania zestawów. Ja pisze to tylko pełen obaw że jak taka Arma zrobi to swoje P-11c, to wam się już nie będzie chciało! Nie obawiajcie się! Świat czeka na wasze dzieła. Z utęsknieniem...
Mogą być nawet z form ..."miedzianych" (sic) albo innych "epoksydowych" lub "Heavymetalowych" a nie z TOOLOX44. Niech będą frezowane a nie elektrodrążone. Ale niech będą!

I to jest sposób, Nie oni a wy! Do dzieła...!!! Pokażcie co potraficie.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:48

skarga napisał(a):A ja z utęsknieniem czekam na "dobrą zmianę" na polskim rynku modelarskim. Jak tak czytam wasze wypowiedzi na temat tego dziadostwa które nam oferują te polskie firmy. Jak sobie pomyślę jaką wy macie wiedzę, umiejętności i wszelkie zdolności to jestem spokojny przyszłość mojej zabawy w sklejanie modeli. Jeszcze tylko jeden problem... jak was przekonać żebyście wreszcie zrobili ten krok i pokazali tym z AH, IBG... a później całemu światu jak się te zestawy robić powinno.
Póki co jestem szczęśliwy że mam dwie zdrowe ręce i oczy jeszcze nie najgorsze. Że potrafię użyć pilnik, papier ścierny, szpachlę i klej i mam z tego fajna zabawę.
Świadomy jednak jestem, że to nie dane mi będzie na zawsze i pewnego dnia będę potrzebował takich idealnych modeli.

Panowie! Przestańcie ględzić po próżnicy, tylko weźcie się za produkcję! Ja na pewno wszystkie te ideały kupie! I takich jak ja będzie naprawdę wielu! Nawet jak AH czy IBG zrobią Łosia, P-11c czy cokolwiek innego to i tak przy waszej produkcji to będzie tylko licha namiastka modelu.
I żeby było jasne, ja nikomu nie zabraniam piętnowania zestawów. Ja pisze to tylko pełen obaw że jak taka Arma zrobi to swoje P-11c, to wam się już nie będzie chciało! Nie obawiajcie się! Świat czeka na wasze dzieła. Z utęsknieniem...
Mogą być nawet z form ..."miedzianych" (sic) albo innych "epoksydowych" lub "Heavymetalowych" a nie z TOOLOX44. Niech będą frezowane a nie elektrodrążone. Ale niech będą!

I to jest sposób, Nie oni a wy! Do dzieła...!!! Pokażcie co potraficie.


Dobrze powiedziane.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » wtorek, 9 stycznia 2018, 13:16

skarga napisał(a):Panowie! Przestańcie ględzić po próżnicy, tylko weźcie się za produkcję! Ja na pewno wszystkie te ideały kupie!

To sobie trochę poczekasz. Na razie robimy drogi w całej Polsce, bo też zauważyliśmy, że są kiepskie i trochę na nie narzekaliśmy.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » wtorek, 9 stycznia 2018, 16:17

skarga napisał(a):
I to jest sposób, Nie oni a wy! Do dzieła...!!! Pokażcie co potraficie.


jak idziesz do piekarni i ktos ci mowi nie idz tam tam chleb z kiepskiej jakosci maki robia to mowisz tym co cie ostrzegają:
" Do dzieła...!!! Pokażcie co potraficie"

\ciekawe....
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » wtorek, 9 stycznia 2018, 16:50

O ja... Na przetwórstwie tworzyw sztucznych znacie się jak nikt, na drogach podobno też. Teraz dochodzi przemysł spożywczy.

Tak. Tak mówię. I chętnie powtórzę to każdemu teoretykowi gawędziarzowi. I mam wielką nadzieje ze ci teoretycy mile mnie zaskoczą. Tak mile że modele kupię tylko u nich. Hiluxa będę używał tylko na polowanie a na pieczywo inne niż od nich nawet nie spojrzę.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » wtorek, 9 stycznia 2018, 17:33

@Skarga - rozumiem o co Ci chodzi, ale problem jest nieco bardziej złożony. Porównywanie do zakupu chleba tylko z pozoru jest nietrafione. Zabawne, że na czeskim forum jest dyskutowana identyczna argumentacja odnośnie modeli innych firm (niż Polskie). Mamy 21 wiek i klienci wymagają jakości. Jak im się nie podoba, to nie kupują i idą do innego producenta (o ile jest na rynku konkurencyjny model) lub czekają aż taki konkurencyjny model wypuści ktoś inny. Ale są też tacy, co kupują ten krytykowany, bo mają niewyszukany gust, są pariotami, są niecierpliwi (itd - niepotrzebne skreślić ew dopisać swoje).
Analogia jest taka, ze jak Ci nie smakuje chleb z jednej piekarni, to kupisz go w innej. Oczywiście możesz kupić mąkę, drożdże i zakwas plus ew urządzenie do wypieku i zrobić sobie ten chleb w domu. Tylko po co budować piekarnię lub wypiekać cały bohenek, jak chcesz zjeść jedną kromkę.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » wtorek, 9 stycznia 2018, 17:51

skarga napisał(a): przemysł spożywczy.

Tak. Tak mówię..


WOW idealny klient :)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » wtorek, 9 stycznia 2018, 20:38

Nie wiem czy idealny, ale z pewnością rozbawiony chęcią utworzenia Rad Komisarzy Ludowych którzy pragną decydować o tym kto co ma produkować:)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » wtorek, 9 stycznia 2018, 20:41

skarga napisał(a):Nie wiem czy idealny, ale z pewnością rozbawiony chęcią utworzenia Rad Komisarzy Ludowych którzy pragną decydować o tym kto co ma produkować:)


chyba nie zrozumiales ale powodzenia z takim nastawieniem czeka cie moc wrazen i przyjemnosci!
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » wtorek, 9 stycznia 2018, 20:50

Ale ja doskonale rozumiem. I siedział bym cichutko... tylko nie wiem czy właściciele AH nie pójdą dalej czytając te analizy. Rzuca w cholerę te samolociki, kupią formę na szminki i zmienia branże na kosmetyczną. Przecież to łobuzy co ludziom pełnowartościowe pieniądze zabierają dając jedynie złudną namiastkę szczęścia :)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:07

Wiesz w sumie produkcja modeli to nie jest specjalnie opłacalny biznes...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:51

Nie wszyscy muszą handlować bronią.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości