[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 11 listopada 2017, 21:14

Pewnie wielu będzie miało na niego ochotę, ani Airfix, ani Octopus nie były idealne, ale bazując na doświadczeniu z co najmniej kilku zakupionych modeli tej firmy, należy dokładnie obejrzeć wypraski. W każdym z tych modeli zgodność z rzeczywistością, a zwłaszcza rozmieszczenie linii podziałowych, kwalifikowały je raczej do kategorii Sci- fi.

A przy okazji, zapowiadają też na przełom roku De Havilland DH.91 Albatross
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez zegeye » sobota, 11 listopada 2017, 22:14

Propozycja zaiste ciekawa, ale czy będzie lepszy od Airfixa czy Octopusa.... mam wątpliwości. Może skuszą sie tez na Kingfishera....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez garrett » niedziela, 12 listopada 2017, 02:02

zegeye napisał(a): Może skuszą sie tez na Kingfishera....

No to na przełom 2021/2022 bym się szykował.
Kaczka wisiała im w "nadchodzących" dobre 3 lata.

Whtem!
Obrazek
Z poślizgiem, ale pudełko "wrześniowe"
O nowościach z nadchodzącymi nowościami dowiemy się w zapowiedziach kolejnego niuslittera z newsami :P
zapowiedzi AH zrobiły się od jakiegoś czasu redundantne[?]
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » niedziela, 12 listopada 2017, 11:53

garrett napisał(a):O nowościach z nadchodzącymi nowościami dowiemy się w zapowiedziach kolejnego niuslittera z newsami :P
zapowiedzi AH zrobiły się od jakiegoś czasu redundantne[?]

Trzeba się po prostu przyzwyczaić, to taki specyficzny styl, rzekłbym że specyficzny dla AH. Zapowiadają, że zapowiedzą, a jak następnym razem przychodzi zapowiedź, to się dowiadujesz że zapowiedzą wkrótce. Jak już "wkrótce" nadejdzie to przeczytasz, że zapowiedzą. Niektórych to denerwuje, dla mnie to przednia zabawa. Zawsze wzbudza we mnie wesołość taki news zapowiadający, że będzie news.

Przykład pierwszy z brzegu: 27.10 AH napisało o nowym modelu "W ciągu ok. 2 tygodni oficjalnie go zapowiemy i zaczniemy publikować szczegółowe informacje na jego temat" a 10.11 "Jeżeli pytasz się co to jest, to odpowiedź otrzymasz w drugiej połowie listopada." Przecież formalnie wszystko jest w porządku, to się cały czas mieści w terminie "około 2 tygodnie". Połowa listopada to 15-stego, wyjdzie 2,5 tygodnia. Wystarczy nie traktować newslettera serio, tylko jako fajną zabawę. Chyba, że nie po to jest newsletter, ale ja się nie znam na marketingu internetowym. No i trzeba przyznać ze zapowiedź zapowiedzi to jest jednak tylko część newslettera. Tam jest o iskrze Novax, jest o farbach Hataka. OK, może niektóre informacje są spóźnione ale można sobie wyobrazić, że część modelarzy nie lata po serwisach szukając nowości i czeka na mail.
Ostatnio edytowano niedziela, 12 listopada 2017, 21:12 przez MarCo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » niedziela, 12 listopada 2017, 13:27

Mnie to mniej śmieszy, a to głównie dlatego, że oni mnie bombardują swoimi niusami, w których zwracają się do mnie jak do starego przyjaciela, a sami nie czytają tego, co do nich piszę. W ciągu kilku ostatnich miesięcy kilka razy pytałem ich o te nieszczęsne żaluzje w Iskrze - wysłałem maila, kilka komentarzy pod ich niusami, recenzję Iskry Deluxe - wszystko bez odzewu. Recenzja od września "oczekuje na publikację", a ukazała się już nowsza, nie moja i nie zawierająca uwag krytycznych. Żeby nie było, że moja była za ostra - oto ona w całości:

21-09-2017, pod zestawem Iskra Deluxe, RAV napisał(a):Kupiłem cztery Iskry (dwa Deluxe Sety), z czego na razie zrobiłem jedną. Model jest dobry, ale nie "na maxa" - dlatego jedną gwiazdkę zabrałem (zabrałbym pół, gdyby to było możliwe). Zastrzeżenia mam do spasowania górnej części skrzydeł z dolną (trzeba szlifować) i niedolanej burty tylnej kabiny. To się jednak da stosunkowo łatwo przejść. Największy problem to, moim zdaniem, brak żaluzji na przejściu skrzydło-kadłub. W tym miejscu zestaw ma wgłębienie na część (być może żywiczną lub fototrawioną), której nie ma ani w zestawie, ani w ogóle w ofercie ArmaHobby. Ktoś o niej zapomniał, a trudną ją dorobić samodzielnie. Już kilka razy dopytywałem o nią producenta (mailem, w komentarzach na tutejszym blogu i na forach) i producent jakby tego nie zauważał. Może chociaż recenzje czytają...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » niedziela, 12 listopada 2017, 15:05

A mnie takie postępowanie nie śmieszy wcale- chyba coś nie tak z moim poczuciem humoru ,czy jak ? :-/
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 12 listopada 2017, 15:48

Ale z jaką niecierpliwością się te maile otwiera, czy to już? czy jeszcze nie? ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4807
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez pepociufakers » niedziela, 12 listopada 2017, 21:46

MarCo napisał(a):przykład pierwszy z brzegu: 27.10 AH napisało o nowym modelu "W ciągu ok. 2 tygodni oficjalnie go zapowiemy i zaczniemy publikować szczegółowe informacje na jego temat" a 10.11 "Jeżeli pytasz się co to jest, to odpowiedź otrzymasz w drugiej połowie listopada." Przecież formalnie wszystko jest w porządku, to się cały czas mieści w terminie "około 2 tygodnie". Połowa listopada to 15-stego, wyjdzie 2,5 tygodnia. Wystarczy nie traktować newslettera serio, tylko jako fajną zabawę. Chyba, że nie po to jest newsletter, ale ja się nie znam na marketingu internetowym. No i trzeba przyznać ze zapowiedź zapowiedzi to jest jednak tylko część newslettera. Tam jest o iskrze Novax, jest o farbach Hataka. OK, może niektóre informacje są spóźnione ale można sobie wyobrazić, że część modelarzy nie lata po serwisach szukając nowości i czeka na mail.

Modelarstwo uczy cierpliwosci;)

piotr dmitruk napisał(a):Pewnie wielu będzie miało na niego ochotę, ani Airfix, ani Octopus nie były idealne, ale bazując na doświadczeniu z co najmniej kilku zakupionych modeli tej firmy, należy dokładnie obejrzeć wypraski. W każdym z tych modeli zgodność z rzeczywistością, a zwłaszcza rozmieszczenie linii podziałowych, kwalifikowały je raczej do kategorii Sci- fi.

No to należy trzymać kciuki, żeby projektanci za dużo wyobraźni nie mieli, tylko opierali się na zdjęciach:) W momencie zapowiedzi tego modelu jakis czas temu przerwałem prace na rzeźbą modelu airfixa do postaci J2F-2(na szczęscie nie straciłem zbyt dużo modelarskiego czasu:), także z chęcią go powitam.
Przy okazji to kolejna lekcja cierpliwości, kiedyś czy później jakaś firma opracuje na nowo model, który nie ma pożądnego opracowania. Podobna sytuacja jest obcenie z OS2U Kingfisher - Airfix jest tragiczny, ale niedlugo pojawi sie opracowanie Az-Model.
ps. no i taki B-45 też został wydany - niby niszowy temat ale VALOM go wziął na tapetę.
pps. nie wspominając o PZL P-7 na który niektórzy czekali xx lat ;))
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 22:17

Firma Dora Wings zapowiedziała jakiś czas temu model Bellanc'i CH-300. Niestety w porównaniu do J-300 Adamowiczów jest trochę różnic w rozwiązaniach konstrukcyjnych, ale nie wiem jak z ogólnymi wymiarami samolotu i czy się w ogóle jakikolwiek sposób opłaci dłubać konwersję. Tak czy siak warto odnotować jako rynkową nowość.

Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez KR77 » niedziela, 12 listopada 2017, 22:26

RAV napisał(a):Mnie to mniej śmieszy, a to głównie dlatego, że oni mnie bombardują swoimi niusami...ble ble ble


Jak tak bardzo przeszkadzają Ci te Newslettery z Arma Hobby, to je wyłącz i zajmij się czymś innym ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Moses » poniedziałek, 13 listopada 2017, 10:28

pepociufakers napisał(a):A takie cos zapowiada Valom:
Obrazek
Obrazek


Uhhh
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » środa, 15 listopada 2017, 21:52

Ooo dziś przyszedł newsletter z Arma i z nowości to tyle:

"Dlaczego macie takie opóźnienia w zapowiadanych nowościach? Wasze newslettery ciągle o tym samym, nic nowego.

Opóźnienia to skutek małych mocy „przerobowych”. Jak wiecie, rozwijamy linię modeli plastikowych i dla nich zrezygnowaliśmy z linii żywicznej. Do wypuszczenia modelu P.7a nie byliśmy jeszcze pewni, jak działa proces wdrożenia modelu do produkcji. Często byliśmy bezradni wobec niespodziewanych problemów i opóźnień.

Po wypuszczeniu P.7a rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do wypuszczenia kolejnych modeli. Na tym etapie modele żywiczne zaczęły hamować nasz rozwój. Ich produkcja jest bardzo pracochłonna. A nawet zamknięcie ich sprzedaży dołożyło nam jeszcze więcej pracy odciągającej uwagę od opracowania modeli plastikowych. Dziękujemy za złożone zamówienia, to swoisty wyraz poparcia dla naszych wysiłków i bardzo cieszy nas wasze zaufanie do naszych modeli i akcesoriów.

Wraz z rozwojem oferty modeli plastikowych wszystko ulegnie uporządkowaniu. Rezygnacja z żywicy pozwoli przyspieszyć proces. Będzie o czym pisać w newsletterach"

:D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4807
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez KR77 » środa, 15 listopada 2017, 22:09

Teraz, żeby odciągnąć uwagę od opracowywanych modeli wtryskowych, w nowym newscośtam poinformowali o 15% rabacie na kalki :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » wtorek, 21 listopada 2017, 18:00

Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » wtorek, 21 listopada 2017, 18:03

Taka nasza mała Hiszpańska Inkwizycja...

I jeszcze link do juniora: http://www.armahobby.pl/70013-fokker-e- ... r-set.html
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości