[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez MarCo » wtorek, 23 maja 2017, 16:40

radoslaw6363 napisał(a):A co Marku myślisz o całokształcie ?
Do planów zaglądałeś ?
Wiem że potrafisz zrobić model z niczego , ale są tacy co każdy nit policzą i zaraz odezwie się chór malkontentów :mrgreen:

Jestem zachwycony tym modelem. Nie zaglądałem do planów bo to nie ma sensu za bardzo. Z dwóch powodów - nie mając modelu w ręku to strata czasu. Oraz: IBG bardzo dokładnie przestudiowało konstrukcję i to widać na ramkach - nie widzę potrzeby dogłębnego sprawdzania skoro dbałość o detal widać nawet na tych malutkich zdjęciach... chyba ze ktoś na siłę będzie szukał błędów (bez komentarza). Z tego co widać na zdjęciach IBG, będą dwa kadłuby, inny do A, inny do B (hej, ramki do PZL 42 też pokazali!). Mnogość osłon podwozia, itd itp. Mieli świetnego doradcę, swoją drogą.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 10:56

Reklama

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Jostein » wtorek, 23 maja 2017, 16:47

A ja mam takie pytanie techniczne. A mianowicie: jak potraktować te elementy, które łączą osłonę karteru silnika z pierścieniem kolektora?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez MarCo » wtorek, 23 maja 2017, 16:50

Jostein napisał(a):A ja mam takie pytanie techniczne. A mianowicie: jak potraktować te elementy, które łączą osłonę karteru silnika z pierścieniem kolektora?

To są aerodynamiczne prowadnice strug (półkoliście wygięte arkusze blachy), kierujące powietrze na cylindry. Cylindry były pomiędzy i za nimi. Jest to poprawnie wykonany element, ten samolot tak miał.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 10:56

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Jostein » wtorek, 23 maja 2017, 16:53

MarCo napisał(a):To są aerodynamiczne prowadnice strug (półkoliście wygięte arkusze blachy), kierujące powietrze na cylindry. Cylindry były pomiędzy i za nimi. Jest to poprawnie wykonany element, ten samolot tak miał.


Dziękuję! Nie dysponuję dobrej jakości zdjęciami silników Karasi, stąd moje pytanie.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Mecenas » wtorek, 23 maja 2017, 16:57

Na stronie z modelem PZL 42 jest widoczne takie zdjęcie z ramką z kadłubem.

Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez garrett » wtorek, 23 maja 2017, 17:02

Ramki dla PZL 42

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 06:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez MarCo » wtorek, 23 maja 2017, 17:35

Mecenas napisał(a):Na stronie z modelem PZL 42 jest widoczne takie zdjęcie z ramką z kadłubem.

I to jest kadłub Karasia B. Ma wycięcia na kadłubowe km po obu stronach. Karaś A miał tylko z prawej.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 10:56

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez pepociufakers » wtorek, 23 maja 2017, 17:49

MarCo napisał(a):
Mecenas napisał(a):Na stronie z modelem PZL 42 jest widoczne takie zdjęcie z ramką z kadłubem.

I to jest kadłub Karasia B. Ma wycięcia na kadłubowe km po obu stronach. Karaś A miał tylko z prawej.

Wg. Monografii Lotniczych Aj Press - PZL 42 miał dwa karabiny pilota. Widzę, że projektant modelu bardzo dobrze postąpił, dodając jeszcze jeden karabin na ramce ze statecznikami pionowymi(także kolejne Brawo za ten niuans!)
(kadłub Karasia B będzie miał zakończenie podobne do tego z Karasia A)

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Wojciech Perkowski » wtorek, 23 maja 2017, 18:23

MarCo napisał(a):
Wojciech Perkowski napisał(a):Tym niemniej jak dotąd za mało pełnych "łapci". Ciekawe jak "z bliska" wygląda gondola dolnego stanowiska.

Prawa pełna osłona podwozia jest na ramce A, tej ze skrzydłem....


Faktycznie przegapiłem, dzieki za sprostowanie. W taki razie brakuje ;o) "bezreflektorowych" osłon podwozia, ale chyba stosowane były tylko w niektórych B.

MarCo napisał(a): ....Gondola jest wykonana w formie przesuwnej, na ramce C, tej ze statecznikiem pionowym. Sądzę, że ma odtworzone wnętrze, bo po co innego by było stosować taką formę.


Szacunek za przesuwną formę, Mirage poszło tu na łatwiznę w swoim 1/48. Wydaje mi się, że jednak chodziło twórcom o zewnętrzne szczegóły gondoli niemożliwe do odtworzenia w "dwupłaszczyznowej" formie.
Generalnie z tego co widać: model - cukiereczek.
Na szczęście nie moja skala ;o) .

Sloty wykonano jako integralne ze skrzydłami - czyżby będą nowe skrzydła do wersji B ?
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 704
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 13:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 23 maja 2017, 19:38

Cytat z FB :lol:
IBG Models PZL.23 B będzie miał inne skrzydła :lol:

Normalnie full wypas :!: Jakaś nagroda IBG się należy :mrgreen:

Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez KR77 » wtorek, 23 maja 2017, 20:26

radoslaw6363 napisał(a): Jakaś nagroda IBG się należy :mrgreen:



Nagrodą dla IBG będzie zakupienie przez Ciebie 10 sztuk (problem z ginącymi elementami będziesz miał z głowy) :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 23 maja 2017, 21:01

Uderz w stół a Rotpol 13 się odezwie.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez iras67 » wtorek, 23 maja 2017, 22:05

Bardzo to przyjemnie wygląda. Nawet prosto z pudła ten model będzie prezentować się zacnie. Zostaje pytanie "za ile" i czy wystarczy dla wszystkich zgłodniałych :P .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 23 maja 2017, 22:24

iras67 napisał(a):Bardzo to przyjemnie wygląda. Nawet prosto z pudła ten model będzie prezentować się zacnie. Zostaje pytanie "za ile" i czy wystarczy dla wszystkich zgłodniałych :P .

Na pytanie za ile ;o) odpowiadam za chwile :shock: w czerwcu :!: Cena cóś ponad 40 zł o ile się nie mylę :oops:
Modele w technologii wtryskowej produkuje się tysiącami i dla nikogo nie braknie :mrgreen:
Dużo kupować niech firma zarabia to będą następne !
ŁOSIA _ŁOSIA_ŁOSIA-R-XIII- ŁOSIA_ŁOSIA-ŁOSIA_ŁOSIA-RXIIIhydro_ŁOSIA_ŁOSIA_ŁOSIA :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez arhtus » środa, 24 maja 2017, 00:04

Trzeba wystosować jakąś petycję z życzeniami do IBG o nowego Łosia :D
Karaś jeśli się uda to kupujemy hurtowo, ale pod warunkiem że następny będzie Łosiu, dobra i tak go kupimy :D
ale ludzie z IBG jeśli to czytacie to słuchajta ludu, my chcemy po Karasiu Łosia :mrgreen:
jeśli rybka Wam się udała, to my damy zarobić, ale zaczynajcie planować już tego Łosia :twisted:
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości