[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez FranekS » poniedziałek, 6 maja 2019, 01:28

cris napisał(a):Mnie zastanawia jednak widoczny (słabo ale jednak) ,,rogal' na lewej burcie Tz jego delikatne wybrzuszenie
Czy to tak wyglądało na prawdziwym G10 Erla ??? chyba nie bardzo?

Tak jak pisze Kuba: nie, nie powinno. Najwyraźniej to jest ślad po przeróbce starszej wersji modelu (G-10). Przy okazji, Erla G-10 nie miał żadnych pionowych linii podziału blach na bocznych częściach osłon silnika. Jedyna poprzeczna linia na tych pokrywach była tylko u góry, tuż za wylotami k.m. Tej w poprzek kanałów k.m. nie powinno być. Czego nie zauważyłem wcześniej: te kanały zostały jednak przedłużone w stosunku do poprzedniej wersji modelu, wyglądają na niby bardziej podobnie do tego co powinno być. Linia "pozioma" wzdłuż osłony silnika ma błędny kształt i umiejscowienie, to znowu spadek po poprzednim wcieleniu modelu. Diabeł tkwi pewnie jeszce w przekrojach nosa, ale to mały model i może nie będzie dramatu. Tak czy inaczej, różni się od poprzednich na tyle, że przy pewnych kosmetycznych poprawkach może zadowolić większość kolekcjonerów, szczególnie tych którzy postawili na linię 109 AZ. Do tego wreszcie jest jakaś bryła którą można ozdobić sporą ilością fajnych malowań. Co do 32, moja leży zakurzona, zakres zmian jakie sobie wymyśliłem przerósł mnie póki co i w ogóle nie wiem czy się z tą skalą "przeproszę". Ale... w tym roku powinna się ukazać (mam nadzieję że "ostateczna") korekta do modelu Revella w 1/32. Kto (nie ja) i gdzie nie zdradzę, choć na jakieś poszlaki można było trafić na FB już dawno.
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 6 maja 2019, 11:28

Kiedyś czytałem że AZ poprawił kadłuby w swoich modelach , i faktycznie wersje f, g-10, k mają inną długość niż poprzednie g5,g6 .
Kadłub do tego erla jest chyba wspolny z ich wersją k
https://www.mojehobby.pl/products/Bf-10 ... furst.html

Pomimo swoich wad jest to jeden z lepszych modeli w tej skali.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3312
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » wtorek, 7 maja 2019, 21:20

marco2607 napisał(a):Kiedyś czytałem że AZ poprawił kadłuby w swoich modelach , i faktycznie wersje f, g-10, k mają inną długość niż poprzednie g5,g6 .
Kadłub do tego erla jest chyba wspolny z ich wersją k
https://www.mojehobby.pl/products/Bf-10 ... furst.html

Pomimo swoich wad jest to jeden z lepszych modeli w tej skali.


Drogo mają 8-)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » wtorek, 7 maja 2019, 21:37

Ralf_S napisał(a):
marco2607 napisał(a):Kiedyś czytałem że AZ poprawił kadłuby w swoich modelach , i faktycznie wersje f, g-10, k mają inną długość niż poprzednie g5,g6 .
Kadłub do tego erla jest chyba wspolny z ich wersją k
https://www.mojehobby.pl/products/Bf-10 ... furst.html

Pomimo swoich wad jest to jeden z lepszych modeli w tej skali.


Drogo mają 8-)

http://ksmodel.pl/sklep/szczegoly/messe ... -72-16186/

O tu też drogo mają 8-)
Tanio to jest tu:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

I co zatkało kakao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » wtorek, 7 maja 2019, 21:46

cris napisał(a):
Ralf_S napisał(a):
marco2607 napisał(a):Kiedyś czytałem że AZ poprawił kadłuby w swoich modelach , i faktycznie wersje f, g-10, k mają inną długość niż poprzednie g5,g6 .
Kadłub do tego erla jest chyba wspolny z ich wersją k
https://www.mojehobby.pl/products/Bf-10 ... furst.html

Pomimo swoich wad jest to jeden z lepszych modeli w tej skali.


Drogo mają 8-)

http://ksmodel.pl/sklep/szczegoly/messe ... -72-16186/

O tu też drogo mają 8-)
Tanio to jest tu:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

I co zatkało kakao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nic nie zatkało, bo się nie wyświetla :mrgreen:
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » środa, 8 maja 2019, 20:22

Ralf_S napisał(a):Nic nie zatkało, bo się nie wyświetla :mrgreen:

No to może tak

Obrazek

I jak tam Ralf z tym Kakaem jest czy ciągle nie ma :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » środa, 8 maja 2019, 21:58

Gratuluję. Porównujesz sklepy z jakimś randomem, co sobie na Moson wypełnił bagażnik modelami po obniżce i teraz opyla z przebitką na fejsbuniu.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » środa, 8 maja 2019, 22:21

caughtinthemiddle napisał(a):Gratuluję. Porównujesz sklepy z jakimś randomem, co sobie na Moson wypełnił bagażnik modelami po obniżce i teraz opyla z przebitką na fejsbuniu.

caughtinthemiddle chyba nie zrozumiałeś powodu takiej, a nie innej reakcji na post Ralf_S.
A z tym co napisałeś to pełna zgoda ,co nie zmienia faktu, że dla mnie jako konsumenta to jest najtańsza oferta na rynku jaką znalazłem.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » środa, 8 maja 2019, 22:43

cris napisał(a):
caughtinthemiddle napisał(a):Gratuluję. Porównujesz sklepy z jakimś randomem, co sobie na Moson wypełnił bagażnik modelami po obniżce i teraz opyla z przebitką na fejsbuniu.

caughtinthemiddle chyba nie zrozumiałeś powodu takiej, a nie innej reakcji na post Ralf_S.
A z tym co napisałeś to pełna zgoda ,co nie zmienia faktu, że dla mnie jako konsumenta to jest najtańsza oferta na rynku jaką znalazłem.

A jak na Allegro coś się sprzeda za 1zł to też to będzie wyznacznik "sprawiedliwej" ceny rynkowej, do której mają się dostosować sklepy ponieważ dla konsumenta to najkorzystniejsza opcja?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » środa, 8 maja 2019, 23:05

Mecenas napisał(a):
cris napisał(a):
caughtinthemiddle napisał(a):Gratuluję. Porównujesz sklepy z jakimś randomem, co sobie na Moson wypełnił bagażnik modelami po obniżce i teraz opyla z przebitką na fejsbuniu.

caughtinthemiddle chyba nie zrozumiałeś powodu takiej, a nie innej reakcji na post Ralf_S.
A z tym co napisałeś to pełna zgoda ,co nie zmienia faktu, że dla mnie jako konsumenta to jest najtańsza oferta na rynku jaką znalazłem.

A jak na Allegro coś się sprzeda za 1zł to też to będzie wyznacznik "sprawiedliwej" ceny rynkowej, do której mają się dostosować sklepy ponieważ dla konsumenta to najkorzystniejsza opcja?


Mam niejakie wrażenie, że Kolega Cris nie pisał o "sprawiedliwej" cenie, tylko niskiej. Odnoszę też wrażenie, że jego wpis był lekko ironiczny.
Abstrahując od tego sensu, mnie osobiście nie obchodzi, że sklep nie sprzeda jednej sztuki modelu, czy że ktoś "nakupował ze zniżką i sprzedaje z przebitką". Niech sprzedaje z przebitką, dla mnie to też korzyść. A skoro ja mam korzyść, dlaczego ktoś inny ma nie mieć?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » czwartek, 9 maja 2019, 01:32

No to całą prawdą i tylko prawdą bo jakoś nikt nie łapie czy udaje .
Kolega marco2607 zamieścił link do inboxa Bf 109K który był na stronie znanego dużego sklepu internetowego Moje Hobby
Zobaczył to kolega Ralf_S oraz cenę przy rzeczonym modelu i stwierdził ,,drogo mają"Jako konkurencja (Ks model) mógł się powstrzymać od takich krytyki /stwierdzeń bo to jakoś tak i w temacie nie było i nieładnie sugerowanie że ,,u nas taniej "-no ja to tak odczułem .
No to zajrzałem i ja na stronę sklepu w którym pracuje /współpracuje Ralf i porównałem ich cenę za ten model (faktyczni niewygórowaną w stosunku do poprzednika ) z tą oferowana na fejsbuku o cała dychę tańszą ,a tak może żeby przysłowiowo tak trochę nosa utrzeć .
A jak usłyszę tu zaraz jakies peany ku chwale wspierania rodzimych sklepów modelarskich ,to mnie chyba cholera weźmie .Ja chciałbym towar dostawać za darmochę najlepiej ,ale tak się nie da to sobie go nabędę tam gdzie najtaniej ,a jak to robi sprzedający, że mu się opłaca jeszcze zniżkę mi dać ,to już jego brocha ,a mnie to dynda.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mac Eyka » piątek, 10 maja 2019, 19:32

Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3036
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez djack » piątek, 10 maja 2019, 23:01

Mac Eyka napisał(a):Airfix pochwalił się swoją "siedemnastką"

https://www.airfix.com/uk-en/news/workbench/fresco-advances-to-test-shots-stage


Siedemnastka swoja drogą, ale Buccaneer też interesująco wygląda.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez radoslaw6363 » środa, 15 maja 2019, 21:18

TADAM :lol:
Jak to mówi klasyk :lol: Panie to nie są tanie rzeczy !
http://grandmodels.gr/product/pzl-m18-b ... tq1bGe0KoQ

Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez manas » piątek, 17 maja 2019, 22:42

Obrazek
soczewica koło miele młyn
manas
 
Posty: 352
Dołączył(a): niedziela, 1 stycznia 2012, 12:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości