[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 11:34

Zazdraszczam tym, którzy robią shitstorm, że mają na to czas. Nie lepiej go spożytkować na budowę modeli? No chyba, że macie go tyle iż starcza na to i na to. Jeśli tak, to naprawdę zazdraszczam.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez xmen » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 11:54

Prawdopodobnie lepszego modelu Hurricane nie ma.Jak dojdzie to sobie sprawdzę i porównam z modelem Hasegawy która też nie jest bez wad a była do tej pory uznawana za najlepszy model tego samolotu.Caly czas mam nadzieję że na Mk.I nie poprzestaną i Mk II też wydadzą.Sea Hurricane chętnie bym też przytulił.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 12:07

Dominik napisał(a):Zazdraszczam tym, którzy robią shitstorm, że mają na to czas.


HE HE HE :P
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 12:15

No patrzcie ,patrzcie jak to się team Army uaktywnił :mrgreen: też mają dużo czasu widzę :P :mrgreen:
A co do modelu ,to będzie bez wątpienia najlepszy Huragan w małej skali jaki do tej pory zrobiono ( co innego ze konkurencja marna :P ) A porównanie z Hasegawą wygra w cuglach, bo to kiepski obiekt do porównywania ,to już lepiej z Revellem -moim zdaniem (choć ten ma znowu a szeroką cięciwę centropłatu)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez zegeye » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 12:17

Dominik napisał(a):Zazdraszczam tym, którzy robią shitstorm, że mają na to czas.


Taki nasz narodowy kociołek... :-/ Wiadomo że ideału nie zrobisz...są ograniczenia skali. Ale jakoś tak u nas to tradycja... swój swojemu lubi dowalić :P
Najlepsze jest to że chłopaki z Army w zasadzie mogą te shitstormy olać.... ten wypust i tak będzie hitem... wystarczy na Britmodeller popatrzeć po ile sztuk ludki już pozamawiali....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez xmen » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 12:27

No patrzcie ,patrzcie jak to się team Army uaktywnił :mrgreen:
Ależ skąd kolego "Cris".Revell ma też coś nie tak z pokryciem tylnej części kadłuba.I w ogóle wygląda na takiego "spuchniętego"zwłaszcza skrzydła.Ja po prostu mam nadzieję że koledzy z Army oleją tą "shitstorm" i zrobią inne wersje.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 12:53

Nie chce krakać... ale... współpracuję z polską firmą, która robi wszystko żeby... nie sprzedawać do Polski! Dziewczynom z marketingu dziwnym trafem maile z Polski lądują w SPAMie, giną itp. Oczywiście za wszystko gorąco przepraszają... Ale niestety... własnie jest awaria maszyny ... Żeby pewnego dnia tak się nie stało w ARMIE.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 13:09

skarga napisał(a):Nie chce krakać... ale... współpracuję z polską firmą, która robi wszystko żeby... nie sprzedawać do Polski! Dziewczynom z marketingu dziwnym trafem maile z Polski lądują w SPAMie, giną itp. Oczywiście za wszystko gorąco przepraszają... Ale niestety... własnie jest awaria maszyny ... Żeby pewnego dnia tak się nie stało w ARMIE.

Na dyskusjach w internecie świat sie ani nie kończy ani nie zaczyna. Hurricane pójdzie jak ciepłe bułeczki .A za dwa lata powinni zrobić jakiegoś ....packa z malowaniami wszystkich asiorów na hurasiach na okrągłą rocznicę BoB i zgraną kasę na całym świecie gdzie przecietny modelarz ma w d..e czy kabinka się zamyka tak czy inaczej. Życie.
ps. Mam nadzieje że to będzie fajny model. Narazie to co pojawiło sie na jego temat nie jest w stanie mnie zniechęcić do zakupu.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 13:51

Oczywiście że się nie kończy ani nie zaczyna. Tak jak droga nie kończy ani nie zaczyna się na dziurze. Jednak skoro gdzieś ta dziura występuje to się ją próbuje ominąć. Poszli w temat który pozwoli jeździć inną drogą :)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 15:40

Kurcze Skarga nie wiem czemu mi "wskoczył" Twój cytat niezamierzony odnosiłem sie do całej dyskusji :-). Nie ogarniam tego forum przy pisaniu postów. Często jak mam zatwierdzić długi wpis to mnie wylogowuje, pisanie od nowa...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez pepociufakers » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 20:56

potez napisał(a):
pepociufakers napisał(a):
ps. jesli napiszesz, że to dowód na "kształt owiewki coś tam" to ja dalej nie widze, o co chodzi:)

to dowód na "kształt owiewki coś tam" :P :P :P

Chodzi o to , że owiewka w prawdziwym latającym samolocie 8-) jest elastyczna. I jak się ja pcha do tyłu to szyny, które ja prowadzą są coraz węższe, dzieki czemu owiewka nie lata do przodu i tyłu tylko hamuje ale za to zmienia szerokość. Ze zdjęc wchodzi że nie jest prosta w stanie zamkniętym tylko leciutko szersza z tyłu. Z tyłu w rynnie jest jeszcze zatrzask do trzymania jej w skrajnej otwartej pozycji. Taki pomysł mieli angliczanie. W spicie czy mustangu z Malcolm Hoodem na zdjęciach widać zatrzaski w szynie prowadzącej, można było blokowac owiewkę w położeniach pośrednich, boki miała równoległe, tutaj sprawę załatwia tarcie na skosie i rolki.
Nie wypowiadam się co do tego co zrobiła AH - bo 72 po prostu nie oglądam, pokazuję tylko, że szyny miały skos. Co do kształtu, obłości, profilu, kąta to juz niech sie ci co maja jakieś materiały konkretne wypowiedzą. Ja tylko zdjęcie w przyzwoitej rozdzielczości i jakości podrzuciłem ;o


Dzięki Potez za wytłumaczenie, otworzyłeś mi oczy:)

ps. to teraz już wiem, czemu w niektórych modelach jak chce zrobić kabinę otwartą, to ta osłona niepasuje do kadłuba, tylko jakoś tak paskudnie wystaje......bo nie jest elastyczna;)[uwaga to był żart:)]
Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » wtorek, 4 grudnia 2018, 01:19

Żeby nie było, że jestem ten marudzący na model ,bo bardzo na niego czekam ,a w tym temacie odezwałem się tylko w obronie Josteina ,który chciał coś wyjaśnić ,był lekko nie w temacie osłon w huraganach i dostał bure że się wcześniej nie doktoryzował a ,obszczekuje" .Drugi ten ważniejszy (którego plany mam w połowie moich monografii) się obalił ,czy coś go tam powaliło -jakaś głupota podobno i miał jakieś pretensje .Ciekawe czemu tak emocjonalnie reagował ,ach chyba to on podesłał te plany fabryczne Army Hobby . I tyle
Model będzie (mam taką nadzieję) fajnie i poprawnie wymiarowo zrobiony ,na pewno wezmę kilka sztuk ,a co do kabiny to zawsze można zrobić z otwarta :lol: bo ta wydaje się lepsza ,albo jakieś vaku podmienić ( Arma by mogła brasina takiego zrobić :P )
A z tym objawionym znienacka Teamem Army to się tyczyło Dominika ,tak żartobliwie choć i troszkę (przyznaje ) uszczypliwie
ale się chyba nie obrazi ?
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » wtorek, 4 grudnia 2018, 07:23

@cris
#foch4everandeverandever
... napisano czekając na zagotowanie się wody na poranną (choć wygląda to bardziej na środkowonocną) herbatę.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » wtorek, 4 grudnia 2018, 22:11

Wieści ze świata mówią, że Arma zaczęła już rozsyłać Hurricane'y do nabywców więc niedługo przekonamy się namacalnie jak to tam z tymi zdradliwymi osłonami jest na prawdę.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 6 grudnia 2018, 13:57

znów do nabycia:

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4827
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości