[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Dominik » czwartek, 15 czerwca 2017, 15:57

Niestety widać trochę niedociągnięć w jakości elementów (nadlewki i jamy skurczowe) ale nie będę mieszać firmy i modelu z błotem. Dlaczego? Po pierwsze to ich drugi plastikowy model i jeszcze muszą się trochę nauczyć. Po drugie gorsze babole widać w produktach firm z dłuższym stażem. Po trzecie...napisali o nieociągnięciach modelu i nie bali się tego (vide duże BeeFy G z Eduarda i zapieranie się p. Sulca, że to super duper najlepsiejszy model (w sumie nowe wydanie też ma kilka niedociągnięć w jakości odlewu elementów plastikowych)). Może chłopaki z AH rzucili się z motyką na słońce biorąc sie za taki wymagający model...Myślę, że lepiej obeznani w temacie mogliby napisać co i jak powinno zostać poprawione przy kolejnych projektach - ale na zasadzie konstruktywnej krytyki a nie zwykłego mieszania z błotem.
Życzę im powodzenia w dalszych projektach.

Ale mam jedno ale. Też nie podoba mi się polityka zaczynania sprzedaży od dwupaków. Wydaje mi się, że powinni zacząć od wersji junior i tej a la ProfiPack z jednym modelem.

Pozdrawiam.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 15 czerwca 2017, 16:46

Zgoda w 100% !
Cieszę się że wreszcie jest !
Kupię na pewno ;o) Myślę że to i tak najlepszy ,,Puławszczak'' w tej skali. A chłopaki z AH niech się biorą do roboty i wypuszczają coraz lepsze modele ! Od nas teraz wszystko zależy,jak będziemy kupować to Oni będą robić następne, jak będziemy czekać na model idealny to możemy się nie doczekać ;o)

KUPOWAĆ - SKLEJAĆ - NIE MARUDZIĆ :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 15 czerwca 2017, 17:01

Dominik napisał(a):.....

Ale mam jedno ale. Też nie podoba mi się polityka zaczynania sprzedaży od dwupaków. Wydaje mi się, że powinni zacząć od wersji junior i tej a la ProfiPack z jednym modelem.

Pozdrawiam.


Mogli by z tego zrobić limitowaną edycję dostępną tylko przez te pierwsze 2 miesiące, dorzucić jakieś wydawnictwo z historią danego modelu etc. I była by gratka dla kolekcjonerów. Jeżeli ten model marketingowy im się sprawdza to raczej z niego nie zrezygnują i wcale im się nie dziwię. Osobiście pewnie poczekam na expert set.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4846
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez iras67 » czwartek, 15 czerwca 2017, 17:35

Atlis napisał(a):Nie, nadal dramat.

Mydło, Dramat sorry Atlis dramat to takie wstawki bez żadnego komentarza, uzasadnienia.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Atlis » czwartek, 15 czerwca 2017, 17:42

Rozumiem patriotyzm i te sprawy, ale bez jaj, nikt tu z błotem nic nie miesza. Za to widzę, że gruszki z jabłkami już tak, bo tak wygląda porównywanie merytoryki mega składanego Bf-109 Edka z na pierwszy rzut oka glutowatym i średnio przemyślanym modelem Army.

Iras co chcesz uzasadniać? Nie widzisz jak wyglądają te części? Spójrz na śmigła chociaż. To jest śmiechu warte.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez iras67 » czwartek, 15 czerwca 2017, 17:45

Atlis napisał(a):
Iras co chcesz uzasadniać? Nie widzisz jak wyglądają te części? Spójrz na śmigła chociaż. To jest śmiechu warte.

Nie można tak od razu konkretnie ;o) zamiast jakiś enigmatycznych mydeł i dramatów.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez net_sailor » czwartek, 15 czerwca 2017, 17:58

W Arma chyba wiedzą o tym śmigle, bo od razu będzie żywiczna korekta ;o)
Przynajmniej nie idą w zaparte jak Eduard ze 109G.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez KR77 » czwartek, 15 czerwca 2017, 18:02

Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Aleksander » czwartek, 15 czerwca 2017, 19:27

Chociaż to nie moja skala, też kupię, bo akurat temat "wrzesień 39" mam w 1/72. Na półce stoją dwie P.11c - jedna stara z Plastyka, druga nowsza, jest potworek P.7a - też stoi, obok dwóch "Karasi" zresztą (z dwóch różnych pokoleń - Ruch i Heller), więc obecna "siódemka" na pewno będzie super wyglądała w tym towarzystwie, obok nowego "Karasia" z IBG. Mnie tam nie straszne "nie leżącę w planach" śmigła, czy brak 2 rowków na skrzydłach. Nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem, choć - nie ukrywam - miło mi wspierać finansowo krajowych producentów, zwłaszcza robiących modele polskich samolotów.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8005
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Jostein » piątek, 16 czerwca 2017, 16:38

Jak najnowsza wieść niesie, zestaw P.7a "DeLuxe" kosztować będzie 118 złotych, "Ekspert" - 52, "Junior" - 32. Zważywszy, że w Ekspercie oprócz wyprasek plastykowych bedzie jeno blaszka, zaś w DeLuxe - blaszka x2, maski do wiatrochronu i kół oraz dwa komplety żywicznych kół, cena wyższa o 14 złotych od dwóch Expertów nie jest przesadnie wygórowana. Zwłaszcza, że malowań będzie też tyle, co w dwóch Expertach.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez cris » piątek, 16 czerwca 2017, 16:52

Czyli co trzeba się dobrać w ,,pary'' i kupować DeLuxa ,a będzie się miało po jednym modelu za 59 zł ,,ful wypas'' z blaszką i żywica co koryguje babole ??? :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez Jostein » piątek, 16 czerwca 2017, 17:21

cris napisał(a):Czyli co trzeba się dobrać w ,,pary'' i kupować DeLuxa ,a będzie się miało po jednym modelu za 59 zł ,,ful wypas'' z blaszką i żywica co koryguje babole ??? :mrgreen:


No nie wiem, dla mnie dwie "siódemki" to absolutne minimum - jedna "wczesna", jedna "późna".
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 16 czerwca 2017, 18:32

Jostein napisał(a):
cris napisał(a):Czyli co trzeba się dobrać w ,,pary'' i kupować DeLuxa ,a będzie się miało po jednym modelu za 59 zł ,,ful wypas'' z blaszką i żywica co koryguje babole ??? :mrgreen:


No nie wiem, dla mnie dwie "siódemki" to absolutne minimum - jedna "wczesna", jedna "późna".


Oooo TO TO !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez GrzeM » piątek, 16 czerwca 2017, 23:15

Model "siódemki" zrobiony "spudła" przez forumowego puskala - Marcina Ciepierskiego. Jeszcze bez niektórych detali, kalek i weatheringu.
Zdjęcie przyszło w newsletterze Arma Hobby.
Mnie się podoba.
Obrazek
Na newsletter poświęcony modelowi P.7a w skali 1/72 można się zapisać tu: http://www.armahobby.pl/pzl-p-7a-deluxe-set-1-72.html. Warto, szczególnie ze względu na korzystne bonusy związane z wypuszczeniem modelu na rynek. Lepiej się nie spóźnić - Iskra w pierwszym dniu sprzedaży była w bardzo dobrej cenie!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [1/72] Lotnicze zapowiedzi i nowości na rok 2017

Postprzez net_sailor » sobota, 17 czerwca 2017, 00:04

cris napisał(a):Czyli co trzeba się dobrać w ,,pary'' i kupować DeLuxa ,a będzie się miało po jednym modelu za 59 zł ,,ful wypas'' z blaszką i żywica co koryguje babole ??? :mrgreen:

Z tym DeLuxe to dziwna sprawa. Powinien mieć też śmigła z żywicy jak już faktycznie ma być pełen wypas. Chyba są bardziej potrzebne od np. masek. W końcu śmigło rzutuje na ogólny odbiór całego modelu jako bryły.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości