[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » sobota, 5 stycznia 2019, 14:00

Włoski.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez GrzeM » sobota, 5 stycznia 2019, 15:58

Eeee, 60 za włoski jest OK, ja pisałem o Beaufighterze, który w 1/72 kosztuje dwa razy tyle, co Beaufighter Tamiya w 1/48.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » sobota, 5 stycznia 2019, 16:34

ochli napisał(a):Niestety tanio nie będzie.Szkoda że się nie zdecydowali na konwersję na Mk.II.

Ciekawe kto byłby w stanie zrobić te gondole zgodnie... z, no właśnie. Ogólnie dostępna dokumentacja tej wersji jest do bani Trzeba by zainwestowac w orgianlną dokumentacje fabryczną i zrobić to na poziomie Hasegawy. A potem słuchac wykładów róznych frustratów że linia nie ta albo w pseudoplanach nie leży. Dla polskich modelarzy nie warto tego robić . Biedni, chamscy, zazdrośni o wszystko, niespełnieni marzyciele producenci. Okropne to co piszę ale taka jest niestety prawda.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez xmen » sobota, 5 stycznia 2019, 17:07

Niestety muszę się z Tobą zgodzić że nie warto. :cry: Choć pewnie na tą wersję byłby niezły popyt.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » sobota, 5 stycznia 2019, 18:21

A czy Hasegawa nie miała kiedyś w ofercie "Beau" Mk.II?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » sobota, 5 stycznia 2019, 18:27

iras67 napisał(a): Dla polskich modelarzy nie warto tego robić . Biedni, chamscy, zazdrośni o wszystko, niespełnieni marzyciele producenci.

Iras ,a Ty jakim jesteś modelarzem -niemieckim ,rosyjskim ,amerykańskim ???
Nie przegiąłeś trochę kolego ,z tymi epitetami co do polskich modelarzy.
Ostatnio edytowano sobota, 5 stycznia 2019, 18:30 przez cris, łącznie edytowano 1 raz
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez xmen » sobota, 5 stycznia 2019, 18:29

Nie Hasegawa nie robiła Mk.II.Beaufightera II robiła Australijska firma High Planes.W Polsce bardzo trudno osiągalny.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » sobota, 5 stycznia 2019, 18:37

Nie Paweł , nie Ty ,kolega Iras ,choć ochoczo mu przytaknąłeś. Nie wiem jakiej narodowości modelarzem czuje się kolega iras ,ale po wpisie widzę, że jakiejś lepszej niż polscy ,,biedni modelarze"
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez xmen » sobota, 5 stycznia 2019, 19:07

Przytaknąłem bo po części się z Nim zgadzam.Tej pierwszej części postu że nie warto.W dwóch ostatnich zdaniach kolegę trochę poniosło to fakt.Po zrobieniu ewentualnie takiej konwersji znowu zaczęła by się "gónoburza " o nic .Że linie nie tak że kształt nie taki i ogólnie jest do "d....y". Raczej nikt nie zaryzykuje niestety a szkoda. Tutaj muszę koledze przyznać rację.Cieszmy się zatem że Polska firma nawiązała współpracę z Hasegawą bo być może jest nadzieja na Dauntlesy i Avangery a myślę że wielu by się z tego ucieszyło.Pozdrawiam
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » sobota, 5 stycznia 2019, 20:16

Paweł słyszałeś o hurtowni modelarskiej ,,Hobby 2000'' ?
https://hobby2000.pl/contact_us.php
Z tego co mi wiadomo to spora hurtownia modelarska w Polsce, zaopatrująca większość sklepów modelarskich.
ochli napisał(a):Cieszmy się że Polska firma nawiązała współpracę z Hasegawą bo być może jest nadzieja na Dauntlesy i Avangery a myślę że wielu by się z tego ucieszyło.

Nie wiem czy można hurtownie nazwać firmą ( choć faktycznie, prawnie to firma) i właśnie ten sklep ( z tego co mi wiadomo ) ma dostęp do wyprasek ,które kiedyś były robione dla Hasegawy (niekoniecznie przez Hasegawę ) Zrobili swoje pudełka ,zamówili dobre kalki, wsadzili wypraski ( skądś mają ) ,które kiedyś serwowała Hasegawa i sprzedają pod swoim szyldem.
No i świetnie ,tak samo robił Revell (He 111, Mitchell) i MPM ( Beaufighter ) Z tym Beau widać ,że wypraski ,,wypłynęły'' na rynek i firmy z tego korzystają garściami.
Ja odstawiałbym przejęcie przez kogoś matryc, lub bardziej jakieś stare zapasy (dlatego serie limitowane), a nie współprace z Hasegawą (sama by rozpoczęła sprzedaż ) ,więc na Dauntlesy i Avangery nie za bardzo bym liczył -ale obym się mylił.
ochli napisał(a): Raczej nikt nie zaryzykuje niestety a szkoda.

Może ktoś zrobi . Hobby 2000 raczej nie ,ze względy na powyższe. Liczę po cichu na Airfixa ,ale to chyba za X lat jak wogóle, bo jakoś przystopowali .
ochli napisał(a): Po zrobieniu ewentualnie takiej konwersji znowu zaczęła by się "gónoburza " o nic .Że linie nie tak że kształt nie taki i ogólnie jest do "d....y".

Paweł , a skąd to wiesz że byłby "shitstorm", jeśli no jest to na pewno nie o ,,nic'' ,jakieś podstawy/zaszłości tego są ,możesz o nich nie mieć pojęcia .Część będzie wytykać błędne kształty ,linie ,cześć ma to -ze swoim podejściem do modeli - w du.. poważaniu :mrgreen: - od takie forum tematyczne ,gdzie ścierają się poglądy ,tylko żeby się to odbywało w miarę kulturalnie ,bez epitetów -tu chyba pole do popisu ma Szanowna Administracja .
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez xmen » sobota, 5 stycznia 2019, 20:40

,Cris napisał
"tylko żeby się to odbywało w miarę kulturalnie ,bez epitetów -tu chyba pole do popisu ma Szanowna Administracja .[/quote]
I tak by było najlepiej dla wszystkich.
Krzysiek słyszałem o tej hurtowni.Moze być tak jak mówisz z tymi wypraskami bo wątpię by Hasegawa pozbyła się form.Co do Dauntlesów i Avangerów nie wszystko mogę napisać.O "shitstorm" napisałem bo widziałem co się działo przy innych okazjach.Zaczynalo się merytorycznie a kończyło na obrzucaniu się epitetami bo każdy chciał żeby jego było na wierzchu.
Cris napisał:
",cześć ma to -ze swoim podejściem do modeli - w du.. poważaniu :mrgreen: "
Ja się do Nich zaliczam. :mrgreen: skromny sklejacz fabrycznie uformowanych elementów. ;o)
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » sobota, 5 stycznia 2019, 22:21

cris napisał(a):...
Nie wiem czy można hurtownie nazwać firmą ( choć faktycznie, prawnie to firma) i właśnie ten sklep ( z tego co mi wiadomo ) ma dostęp do wyprasek ,które kiedyś były robione dla Hasegawy (niekoniecznie przez Hasegawę ) Zrobili swoje pudełka ,zamówili dobre kalki, wsadzili wypraski ( skądś mają ) ,które kiedyś serwowała Hasegawa i sprzedają pod swoim szyldem.
No i świetnie ,tak samo robił Revell (He 111, Mitchell) i MPM ( Beaufighter ) Z tym Beau widać ,że wypraski ,,wypłynęły'' na rynek i firmy z tego korzystają garściami.
Ja odstawiałbym przejęcie przez kogoś matryc, lub bardziej jakieś stare zapasy (dlatego serie limitowane), a nie współprace z Hasegawą (sama by rozpoczęła sprzedaż ) ,więc na Dauntlesy i Avangery nie za bardzo bym liczył -ale obym się mylił.


Cris, mylisz się. Wypraski są kupione w Hasegawie i nigdzie nie wypłynęły lewe serie.
Hase ma swoją politykę i wydają co chcą (a raczej to na co jest popyt na ich, tj. dalekowschodnim rynku), a chętnym zrobią dowolny model ze swojej oferty. Tamiya nie sprzedaje swoich wyprasek, pakując jednocześnie ramki Italeri, ale dla nich również ważniejszy jest rynek dalekowschodni. Widział ktoś ostatnio pływakowego Swordfisha, F-117 lub Do 335 w 48?
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » sobota, 5 stycznia 2019, 23:16

Ralf_S napisał(a): Cris, mylisz się. Wypraski są kupione w Hasegawie i nigdzie nie wypłynęły lewe serie.
Hase ma swoją politykę i wydają co chcą (a raczej to na co jest popyt na ich, tj. dalekowschodnim rynku), a chętnym zrobią dowolny model ze swojej oferty. Tamiya nie sprzedaje swoich wyprasek, pakując jednocześnie ramki Italeri, ale dla nich również ważniejszy jest rynek dalekowschodni. Widział ktoś ostatnio pływakowego Swordfisha, F-117 lub Do 335 w 48?

Nie twierdziłem że to ,,lewe" serie ,to słowo jakoś zalatuje podróbą :P
Ralf siedzisz w tym bardziej ,wiec pewnie hm.. masz rację .
Dziwne jest tylko to ,że Hasegawa nie sprzedaje tego sama ,chyba więcej by zyskali ? Po tsunami były plotki że magazyny haski ,,wypłukało'' dlatego firma znikła z rynku szczególnie europejskiego. Ponoć firma też zawsze była kilkuosobowa (coś jak nasza AH :lol: ) ,a pracę robili podwykonawcy ,którym się zlecało projekt i wykonanie wyprasek ,dlatego z własnością czy też zakupem wyprasek/matryc mogło być różnie .Takie info pojawiało się w przypadku He 111 i Mitchell wydanego przez Revella , a i wypraski I-153 ,które najpierw pojawiły się w ICM ( i dla niego były zrobione) przygarnęła Hasegawa, ale i ...Revell
Tak że w świecie biznesu modelarskiego już nie bardzo wiadomo co jest czyje i co ,kto od kogo ;o)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » sobota, 5 stycznia 2019, 23:31

To nie są plotki to jest fakt. Masa ich sprzętu i magazynów popłynęła. By się utrzymać, oferują na sprzedaż ile się da z tego co przeżyło i obecnie robią przepaki innych firm dla poszerzenia portfolio.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » niedziela, 6 stycznia 2019, 00:13

Najgorsze jest to, że iras ma trochę racji. Jest grupa modelarzy, którzy, chyba, lubią robić gównoburzę. Paweł dobrze napisał, że najpierw ktoś zaczyna dyskusję merytoryczną i poddaje produkt konstrutywnej krytyce, ale chwilę potem rusza gównoburza. A szkoda. Życie byłoby fajniejsze bez takich akcji. Jak patrzę jak niektórzy z fajnego i ciekawego hobby robią szambo to stwierdzam, że nie ogarniam tej kuwety.
Bym napisał teraz o dobrej zabawie, ale zaraz znajdzie się ktoś kto zechce mieszać mnie z błotem za takie podejście, bo w końcu modelarstwo to sztuka porównywalna z Monetem czy innym Rembrantem.

A zmieniając temat, to fakt. Hobby 2000 mogłoby wydać Dauntlessa.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron