He 111 Hasegawa vs Airfx 1/72

He 111 Hasegawa vs Airfx 1/72

Postprzez cris » niedziela, 22 stycznia 2017, 15:52

Witam
Czy jest gdzieś na jakimś forum porównanie modeli Heinkla 111 Hasegawy/Revella do nowego Airfixa ?
Czy ktoś porównywał te dwa modele odnośnie ich błędów i ogólnej ,,merytoryczności" ?
A mówiąc wprost który z nich bardziej poprawny i lepiej się prezentuje ?
Odwieczny dylemat :mrgreen: w który zainwestować kasę i czas.
Może któryś z Kolegów ma jakieś spostrzeżenia co do poszczególnych modeli i zechce się podzielić opinią .
pozdrawiam cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Reklama

Re: He 111 Hasegawa vs Airfx 1/72

Postprzez cris » sobota, 28 stycznia 2017, 10:57

260 wyświetleń i nikt nie podejmie dyskusji ? :P .
Myślę, że nie jednemu przydała by się taka wiedza ,o zaletach i wadach jednego i drugiego zestawu .
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: He 111 Hasegawa vs Airfx 1/72

Postprzez GrzeM » sobota, 28 stycznia 2017, 12:40

Nie wiem, więc się wypowiem. ;o)
Hasegawę w pudełku Revella mam, w wersji H-6 (z zamiarem przeróbki na wrześniowy H-1). Model wygląda znakomicie, jest bardzo dobrze zdetalowany, ma wgłębne, delikatne linie podziałowe. Ma dobre, pełne detali wnętrze. Parę lat temu porównywałem go z planami (chyba Kagero?) i nie stwierdziłem żadnych widocznych problemów.
Airfixa nie miałem w rękach, ale mam z nowych Airfixów dużo innych modeli: Blenheima, Beaufightera, Stukasa, Swordfisha, Hurricane, Gladiatora, P.40, Spita Mk.I. Heinkla dość dokładnie oglądałem w necie. Spodziewam się, że ma wyraźnie mocniejsze linie podziałowe niż Hasegawa (to niestety specjalność Airfixa - dla mnie są na granicy akceptowalności). Nowe Airfixy są zwykle bardzo wierne oryginałom, tym bardziej, że Heinkel jest LIDARowany (czyli skanowany laserem z oryginalnego samolotu) i łatwo sklejalne. Czasami mają dość grube krawędzie spływu. Wielką zaletą Airfixowego Heinkla są osobne klapy lotki i stery.
Ostatecznej oceny się nie podejmuję.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: He 111 Hasegawa vs Airfx 1/72

Postprzez marco2607 » sobota, 28 stycznia 2017, 13:59

GrzeM napisał(a):Hasegawę w pudełku Revella


I to jest najlepszy stosunek jakości do ceny. Airfix wymaga dużo więcej pracy (drobne części ) i ma zdecydowanie słabszą powierzchnię modelu ( do polerki ) , o liniach podziału nie wspomnę.
Poza tym dodatki do hasegawy ( blaszki edka) są tańsze .
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Dornier / Heinkel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości