BF 109 G-14AS

BF 109 G-14AS

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 30 marca 2017, 10:44

Niestety nie znam się za dobrze na modelach Meśków 109.
A zapragnąłem zbudować wersję BF-109G-14 AS.
Bo odkryłem w swoich zbiorach kalki do fajowego, zdobycznego malowania tego samolotu z "10" na kadłubie.

Dokładnie to chodzi mi o pierwszy samolot od góry

Obrazek

Który model w 1/72 nadawał by się do wykonania tego samolotu.
Jest zestaw Academy 12454
Ale on się chyba różni od wersji AS

Podpowiedzcie mi czy jest możliwość sklecenia tego modelu bez wielkich przeróbek, mnóstwa piłowania i odpalania betoniarki ze szpachlówką
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: BF 109 G-14AS

Postprzez Kuba P. » czwartek, 30 marca 2017, 11:13

Czarna 10 to zwykły G-14, nie AS.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: BF 109 G-14AS

Postprzez Mecenas » czwartek, 30 marca 2017, 18:54

Sporą paletę zestawów ma do wyboru AZ Model. Wypraski wydają się być w miarę uniwersalne do późnych Meśków - dwa rodzaje osłon silnika, steru kierunku, stateczników poziomych, osłon na skrzydłach. Na moje oko da radę zrobić z niego G-14.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: BF 109 G-14AS

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » czwartek, 30 marca 2017, 20:16

Maćku, jeśli "czarna 10" to zwykła G-14 proponowałbym Ci jednak Academy. Na Twoje potrzeby wystarczy: nie będzie kosztować tyle, co FineMolds i nie urobisz się tyle, co przy shorcie AZ Models ;o)
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: BF 109 G-14AS

Postprzez cris » piątek, 31 marca 2017, 21:27

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a): nie urobisz się tyle, co przy shorcie AZ Models ;o)

Co do ,,urobienia się" przy AZ Models, aby zrobić w miarę poprawnego Bf 109 G to zgoda ,ale na pewno nie dlatego że to short. Akurat na to nie ma co zganiać. To już nie te czasy że ,krótka seria '' to kiepskie wypraski.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: BF 109 G-14AS

Postprzez marco2607 » sobota, 1 kwietnia 2017, 08:00

cris napisał(a): To już nie te czasy że ,krótka seria '' to kiepskie wypraski.


To byś się zdziwił. Wszystko zależy od tego z czego kopiowali. Teraz zbieram materiały do foczki i trochę się zdziwiłem że tak mało jest zrobionych modeli. W pudle jest fajnie, ale jak popatrzymy bliżej :cry:

http://www.ipmsnymburk.com/forum/viewte ... tema=38261

Academka ma swoje wady , ale sklejalność będzie super. Mam nr.1653 jak Cię to interesuje

http://plastmodel.pl/p/690/1887/academy ... owych.html

cena z wysyłką zdecydowanie mniejsza niż w sklepie , 109g6 na allegro sprzedaję za 20 zł.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3304
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: BF 109 G-14AS

Postprzez Bercik » sobota, 1 kwietnia 2017, 18:39

cris napisał(a):Co do ,,urobienia się" przy AZ Models, aby zrobić w miarę poprawnego Bf 109 G to zgoda ,ale na pewno nie dlatego że to short. Akurat na to nie ma co zganiać. To już nie te czasy że ,krótka seria '' to kiepskie wypraski.


W pudelku wyglądają ładnie, bo to kopie FineMoldsa. Ale składają się koszmarnie (przynajmniej G-10 oraz G-6 AS).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: BF 109 G-14AS

Postprzez cris » sobota, 1 kwietnia 2017, 21:31

marco2607 napisał(a):
To byś się zdziwił. Wszystko zależy od tego z czego kopiowali. Teraz zbieram materiały do foczki i trochę się zdziwiłem że tak mało jest zrobionych modeli. W pudle jest fajnie, ale jak popatrzymy bliżej :cry:
http://www.ipmsnymburk.com/forum/viewte ... tema=38261

Kolego marko2607 ,jakoś miałem na myśli 109'ątki z AZ-modelu właśnie dla tego, że kopiowane z Fine Moldsa
Było mnóstwo ,,doktoryzowania" się na ten temat, na naszych i czeskich forach ,oraz wytykania skopanych wymiarów w obrębie kabina /silnik /nos, ale reszta części jest wymienna /tożsama z FM tak to skopiowali :mrgreen:
Nie wiem co to ma do tematu Bf 109 G , ale to co pokazałeś Ty za przykład współczesnego short-runa to ,,gniot'' z R.V. Aircraft ,poprawiony ponoć trochę przez Az -model (przede wszystkim przykrótki kadłub ) reszta została taka jak była .
Marko to wiedza powszechna w światku modelarskim ,czyżbyś o tym nie wiedział 8-)
Osobiście kijem i to nawet przez szmatkę bym tego nie ruszał.
Foczke D-11/13 można zrobić poprawnie z innych zestawów ;o)
Bercik napisał(a):W pudelku wyglądają ładnie, bo to kopie FineMoldsa. Ale składają się koszmarnie (przynajmniej G-10 oraz G-6 AS).

Pewnie tak jest, dla tego ja proponuję/promuję Fine -Moldsa choć drogi.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: BF 109 G-14AS

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 13:20

cris napisał(a):Kolego marko2607 ,jakoś miałem na myśli 109'ątki z AZ-modelu właśnie dla tego, że kopiowane z Fine Moldsa


Z tego co widzę to jesteśmy zgodni. Dokładnie skopiowali skrzydła , a kadłub nie ( i to właśnie skopali).
F.M. pasuje pięknie , a AZ już nie. Przyjdzie czas że ruszę ten temat (AZ) , teraz tylko trochę większe przymiarki. (zrobiłem mu nosek na wzor F.M.)

cris napisał(a):Osobiście kijem i to nawet przez szmatkę bym tego nie ruszał.
Foczke D-11/13 można zrobić poprawnie z innych zestawów


Dlatego go zgłosiłem do konkursu, model robi mieszane wrażenia.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3304
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości