[Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - 1:72 - IBG - już niedługo!

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez iras67 » sobota, 24 czerwca 2017, 12:09

fragles napisał(a):
iras67 napisał(a):...
.

Jak czytam te uwagi Panów w tym wątku, to się zastanawiam, po co kupiłem dwa, skoro za dobre, niepomięte banknoty mógłbym kupić 6 z masterkrafta, o takiej samej wartości modelarskiej, czyli w rzeczywstości bez wartości.

Dla mnie wartość modelarska tego modelu nie jest związana z tym że kadłub,skrzydło leży czy nie leży na jakimś rysunku. Zresztą ile takich zabawnych wątków jest na forach gdzie do rysunków zupełnie niezgodnych z obiektem rzeczywistym ktoś przycina bez refleksji części robi wstawki często z mizernym efektem na końcu. Oczywiście jedyny sens widzę tylko wtedy kiedy mam 100 pewności że dysponuje naprawdę wiarygodną dokumentacją. A więc może najpierw ustalmy które "plany" Karasia są zgodne z oryginałem a potem bawmy się lub nie w ocenianie solidności wykonania modelu pod tym kątem.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez Aleksander » sobota, 24 czerwca 2017, 12:17

A sobie kupiłem i skleję...
I dokładnie mam gdzieś, czy "leży" w jednych planach, czy w drugich, czy żadnych.
Jak dla mnie, to do tej pory najlepiej zrobiony model Karasia w tej skali.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez Łukasz_K » sobota, 24 czerwca 2017, 14:42

Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez iras67 » sobota, 24 czerwca 2017, 15:21

astarott napisał(a):Według planów z tej pozycji leży idealnie
https://www.dobre-ksiazki.com.pl/samoloty-bombowe-pzl-23-karas-p473323.html

Te same są w PKL tom 3.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez cris » sobota, 24 czerwca 2017, 22:32

bohdan napisał(a):uffff można nie sklejać

Można też powstrzymać się od takich sugestii, aby ktoś inny nie zasugerował ci czegoś w zamian ;o)
iras67 napisał(a):Niech ktoś rysunki z PKL które są najlepiej zgrane z modelem, weźmie pod lupę sprawdzi co w nich jest nie tak i opisze wrażenia zamiast miętolić temat i uprawiać zwykły trolling w wątkach o tym modelu.

Iras67 ,to że zadałem pytanie ,by dowiedzieć się na podstawie jakiego materiału (celowo nie piszę już PLANÓW) został wykonany ten model nazywasz trolingiem ?
Dobrze, że wyjaśniło się iż w tworzeniu tego Karasia ,,maczał palce " Krzysztof Sikora (tego wcześniej nie wiedziałem ),więc model powinien oprócz planów z ,,Polskich Konstrukcji Lotniczych ''pasować również do monografii AJ-pressu nr 23, oraz planów w MR - jeśli tak jest to mnie to zadowala .Najwyżej będzie to ,,model Karasia według K.Sikory '' :mrgreen:
Nie wiem, jak niektórzy Panowie Modelarze podchodzą do zgodności wymiarowej robionych przez siebie modeli.Czy ich obchodzą brakujące mm i zachwiane proporcje ,czy mają to w nosie (przykład ,,pulchnego '' messerschmitta z Edka ,czy też RWD -8 właśnie z IBG mówi chyba jednak coś innego ;o)), osobiście ich przekonania mam w głębokim poważaniu, a i do swoich nikogo przekonywać na siłę nie zamierzam. Wolałbym jednak ,by przy tej jakości wykonania, ten Karaś okazał się poprawny również wymiarowo , co ,,sklejaczom prosto z pudła'' przecież wadzić specjalnie nie powinno.
A tak przy okazji ; to wszystko trochę przypomina mi pojawienie się P11c z Azura .
Na początku euforia ,co niektórym to się ciepło w gaciach zrobiło z podniecenia ,złego słowa o modelu nie można było powiedzieć bo groziło rozszarpaniem gardła na strzępy.
A potem ,z czasem -prrryt sprawa się rypła i model już nie był taki fantastyczny -choć P11c
No, ale teraz czekamy na ,,Jedenastkę '' z AH ,może będzie lepsza od P7 , a już na pewno od tej z Azura -czego sobie i wszystkim innym Kolegom szczerze życzę
pozdrawiam cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez iras67 » sobota, 24 czerwca 2017, 22:49

cris napisał(a):Iras67 ,to że zadałem pytanie ,by dowiedzieć się na podstawie jakiego materiału (celowo nie piszę już PLANÓW) został wykonany ten model nazywasz trolingiem ?

W żadnym razie to nie dotyczy Ciebie.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez cris » niedziela, 25 czerwca 2017, 12:20

A to w takim razie źle odczytałem intencje :-/ , co się niestety często zdarza przy przekazie pisanym :mrgreen:
Przepraszam
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 12:56

Krocionorzec napisał(a):To można sklejać w końcu czy nie?


Prawie miesiąc od premiery, i na razie wszyscy patrzą sie na siebie :) zamiast na Karasia.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez Murek » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 12:59

Cieszę się, że ten model powstał. Nie rozumiem drążenia tematu źródła planów. W skali 1-48 jest kilka modeli Bf 109 E, plany są znane, zdjęć masa, zachowane autentyczne samoloty, a modele różnią się nie tylko wymiarami ale też masą szczegółów. No toż to skandal! A modelarze kupują i sklejają, można? Można ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez pogromca_truskawek » środa, 28 czerwca 2017, 16:33

Jestem niezwykle przykro zaskoczony, że znowu w przypadku modelu tak bliskiego miłośnikom Polskich Skrzydeł, merytoryczna dyskusja tu, oraz w arcyciekawym wątku Spitona na forum modelwork, została zakrzyczana przez tą samą hałaśliwą grupkę. Rozumiem, hasło "bawmy się" w połączeniu z piwem w ręce, tak chętnie prezentowane na zdjęciach z ich zjazdów, jest dopuszczalne jak każda inna forma tzw. "sklejactwa" (bo z budową modeli redukcyjnych ma jednak niewiele wspólnego), tylko dlaczego podejmują oni aktywne próby torpedowania dojścia do prawdy (choć jeśli się nad tym zastanowić to może te same zdjęcia dają na to też odpowiedź). Skąd nagła niechęć do planów? Przecież możliwość porównania modelu z nimi to jedyna metoda na stwierdzenie, że autor modelu nie zmyślał jak mu akurat w danej chwili było wygodnie, szczególnie gdy mówimy o sytuacji, gdzie, jak udowodnił Spiton, jest on niezbyt silny w zagadnieniach techniki lotniczej.
[`] za RWD i ofiary administracji
pogromca_truskawek
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lipca 2015, 17:42

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 29 czerwca 2017, 21:50

Jestem za a nawet przeciw.[/quote]
Myślę że Twoje stwierdzenie trafia w samo sedno :P
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez Łukasz_K » piątek, 30 czerwca 2017, 11:53

taka ciekawostka

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez Grzegorz Stróżek » piątek, 14 lipca 2017, 12:01

W przyszłym tygodniu pojawi się blaszka do Karasi.
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 13:38
Lokalizacja: Łódź

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez KR77 » sobota, 22 lipca 2017, 18:06

Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: [Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - !:72 - IBG - już niedługo!

Postprzez Mecenas » niedziela, 23 lipca 2017, 08:15

Pytanie do "biznesu" modelarskiego: jak jest z faktyczną dostępnością tej blaszki Parta w sklepach? Sklepy w necie już widzę dodają do oferty jednak w sklepie stacjonarnym w Katowicach powiedzieli mi, że wg. ostatnich informacji z hurtowni/dystrybutora dostępna będzie najwcześniej w połowie sierpnia. No to jak w końcu? Kupić można dzisiaj, ale po odbiór zapraszamy za trzy tygodnie?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość