[Z] PZL P.11c - 1/72 - Arma Hobby

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez Andzin » poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:10

Artur Rzepka napisał(a):Byłbym wdzięczny za podanie potrzebnych farb/FSów do łaciatego malowania. W zasadzie interesuje mnie ten niestandardowy kolor ;)

http://armahobbynews.pl/blog/2018/07/03/tajemnica-laciatej-trojki/
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50

Reklama

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez RAV » poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:15

Artur Rzepka napisał(a):Byłbym wdzięczny za podanie potrzebnych farb/FSów do łaciatego malowania. W zasadzie interesuje mnie ten niestandardowy kolor ;)

Nikt nie wie, czy to była zieleń, brąz, szarość, czy cokolwiek innego, a Ty byś chciał FS...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez Artur Rzepka » poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:42

Nie, po prostu chciałbym taki odcień zieleni, jaki proponuje producent - bo bardzo mi się podoba ta kombinacja kolorystyczna. :roll: Podlinkowany wątek widziałem.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez Jostein » poniedziałek, 16 lipca 2018, 21:13

RAV napisał(a):
Artur Rzepka napisał(a):Byłbym wdzięczny za podanie potrzebnych farb/FSów do łaciatego malowania. W zasadzie interesuje mnie ten niestandardowy kolor ;)

Nikt nie wie, czy to była zieleń, brąz, szarość, czy cokolwiek innego, a Ty byś chciał FS...


Na nos i duszę obstawiałbym jakąś farbę z palety już wykorzystywanej - może coś z zestawu kolorów od R-XIII?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez skusz » środa, 18 lipca 2018, 20:49

A może to wczesny i późny PZL?
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
Obrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3149
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez Artur Rzepka » środa, 18 lipca 2018, 23:40

Zdecydowałem się na Polish AFV green hataki. Po namyśle stwierdzam, że lepszych wyborów nie ma - mogą być co najwyżej równoznaczne. Piaskowy odrzuciłem, no chyba, że badaliśmy kamuflaż dla samolotów mających operować na Madagaskarze :mrgreen:

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez GrzeM » czwartek, 19 lipca 2018, 21:21

Tego niestety nie wiadomo. Testy mogły nawet polegać na wykorzystywaniu zupełnie nowych kolorów. Dlatego, żeby nie zmyślać, przyjęliśmy bez dyskusji propozycję Stratusa z Polish Fighter Colours.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 19 lipca 2018, 21:45

Właśnie goszczę u siebie już pudełko expert i widzę, że zalecacie mieszanie kolorów - wolę więc swoją prostszą wersję, bo jakoś nigdy nie czułem mięty do bycia małym alchemikiem. ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez MarCo » sobota, 21 lipca 2018, 10:57

Wrzucam kilka zdjęć, sami sobie wybierzcie co jak i czy w ogóle chcecie coś poprawiać. W sumie to tylko drobiazgi, chyba nie warte zachodu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez Mecenas » sobota, 21 lipca 2018, 11:20

Dzięki MarCo za analizę!
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez arhtus » sobota, 21 lipca 2018, 12:04

Jedenestki doleciały też już do mnie i powiem tak, żeby oceniać ten model trzeba wziąć tą wypraskę do ręki i na nią popatrzeć.
Wg mnie to jest rewelacja, oczywiście z małymi mankamentami opisanymi wyżej, ale zdjęcia naprawdę to bardzo wyolbrzymiają.
Oddanie wyglądu blachy falistej mnie powala, dużo się czytało po pokazaniu wyprasek o niepotrzebnych rowach przy łączeniu blach, sam miałem troszkę mieszane uczucia, czy nie lepiej by było zostawić płaską przestrzeń między żebrami, zamiast robić wgłębnych linii.. ale naprawdę trzeba to samemu zobaczyć jak to wygląda, linie są tak delikatne, a jednocześnie ostre, że prawie nie widać że są wgłębne, a w nich widać dodatkowo coś, ala nitowanie? wiadomo że tam były w oryginale nity, co prawda wypukłe, ale w tej skali nie wiem czy da się to oddać lepiej, naprawdę nie wyobrażam sobie, że można to zrobić lepiej.
Co prawda trzeba będzie uważać z washem, żeby nie zrobić go zbyt ostrego i może wyjść kratka, może nawet skrzydło lepiej będzie się prezentować bez washa?
Te zanikające linie na spodzie faktycznie do poprawki, wyszlifowanie dwóch żebrowanych paneli skrzydeł przy kadłubie, kilka jamek skurczowych, moim zdaniem bardzo łatwych do zniwelowania, chłodnica raczej do wymiany i tyle póki co z wad.
Jeszcze element spodu kadłuba ze zbiornikiem, jakiś trochę mydlany jest, ala P.7, właśnie, porównałem sobie wypraskę 7 z 11, i to po prostu jest przepaść, model z innej epoki, 7 w porównaniu z 11 wygląda baaaaaardzo kiepsko, źle..
Jeśli ArmaHobby nadal będzie poprawiać jakość swoich modeli w takim stopniu to tylko zacierać ręce na nowe PZLe i mam nadzieję że nie tylko, byle polskie :)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez MarCo » sobota, 21 lipca 2018, 16:08

arhtus napisał(a):Jedenestki doleciały też już do mnie i powiem tak, żeby oceniać ten model trzeba wziąć tą wypraskę do ręki i na nią popatrzeć.

Pełna zgoda. Najlepiej wziąć też wypraski innych producentów i porównać. Ale ostrzegam, że może to zepsuć radość posiadania.

arhtus napisał(a):
Oddanie wyglądu blachy falistej mnie powala [...] w tej skali nie wiem czy da się to oddać lepiej, naprawdę nie wyobrażam sobie, że można to zrobić lepiej.

Przyczyny mogą być różne, może to być mała wiedza o współczesnych mozliwościach technologicznych, albo za mało obejrzanych finezyjnych modeli.
Tak. Da się to zrobić lepiej, albo dużo lepiej albo kosmicznie lepiej. Wszystko jest kwestią ceny, jaką producent musi zapłacić za wykonanie formy. Biorąc pod uwagę fakt, że myśliwce PZL nie są tak atrakcyjne na świecie jak np. Messerschmitta, to nie ma co oczekiwać za dużych nakładów i związanych z tym efektów.
No i masz dwie drogi: uruchomić wyobraźnię, albo zobaczyć.

Wracajac do blachy falistej - oddanie jej w tym modelu jest właśnie jego najsłabszą stroną. AH zrobiło taki trik, że ponacinało równolegle płaskie powierzchnie - efekt w powiększeniu jest bardzo słaby, i nie ma za wiele wspólnego z falą (przy okazji widać nity w rowku).

Obrazek

Oczywiście gołym okiem nadal wygląda to dobrze i jest akceptowalne, ale nie przesadzajmy z tym zachwytem. To się da zrobic lepiej i efekt gołym okiem będzie lepszy. Wtedy dostaniemy efekt różnicy w połysku powierzchni bardziej zbliżony do tego co widać na prawdziwych maszynach.

Na wypadek, gdyby uruchomienie się nie udało, to podaję przykład. Nasz drugi rodzimy producent zrobił blachę falistą gęściej a jednak jest ona wyraźniejsza - właśnie dlatego, że bardziej przypomina falę w przekroju:

Obrazek

Obrazek

arhtus napisał(a):...porównałem sobie wypraskę 7 z 11, i to po prostu jest przepaść, model z innej epoki, 7 w porównaniu z 11 wygląda baaaaaardzo kiepsko, źle..

Tak, P11c to ich najbardziej udany model, jaki wydali.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez Atlis » sobota, 21 lipca 2018, 17:03

MarCo, możesz jeszcze obok skrzydła lub kadłuba położyć jakiś model Edka? Spit w 72 przykładowo? Ciekawi mnie jak wyglądają rowy w porównaniu z nimi. Blacha falista o niebo lepsza w IBG.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 21 lipca 2018, 17:15

Dziękuję Marku za merytoryczne przedstawienie tematu :lol: Większość do przełknięcia.
Możliwe że Arma Hobby poprawi zapadliny :) tak jak poprawili w Fokkerze na skrzydłach, powiększając układ wlewowy :)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [Z] PZL P-11c - 1-72 - Arma Hobby

Postprzez Dominik » sobota, 21 lipca 2018, 17:56

Tak czytam i czytam i...
Porównujecie AH i IBG- dwie firmy modelarskie, między którymi jest pewna różnica. AH w plastiku robi od niedawna i IBG, która jest na rynku od iluś lat. Dla Army to czwarty model plastikowy (jeśli dobrze liczę) a dla IBG ich Karasie to już x-dziesiąty model. Druga rzecz. Arma Hobby jest, jeśli się nie mylę, niedużą firmą. IBG przy niej to, poprawcie mnie jeśli się mylę, prawie korpo. To jakby porównywać Bolta z Krzysiem ze szkolnego kółka sportowego...no dobra z jakiegoś AZS AWF, który zaczyna przygodę z lekkoatletyką.

A porównywanie P. 11 z modelami Eduarda to może z tymi pierwszymi? Jamy skurczowe? Kurde nawet w Gustawach Edkowych są widoczne i Czesi mają w d.... co sądzą o tym modelarze (btw, w Hellcatach w 72 też są i to cholernie upierdliwe {ale dalej uważam Hellcata za bardzo dobry model}).

I w tym miejscu będę upierdliwy. Jak ktoś uważa, że potrafi robić lepsze modele niech zacznie to robić i się pochwali.

I tyle mojego w temacie w tym temacie.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość