[Z] PZL P.11c - 1/72 - Arma Hobby

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » piątek, 6 lipca 2018, 22:35

skusz napisał(a):Ładnie wygląda na fotkach


Jak na złość nie dla wszystkich ładnie :/

skusz napisał(a):wyrzutniki łusek na skrzydłach. Trzeba będzie się nieźle napocić, aby zrobić wersję bez skrzydłowych km.


Wystarczy nie wklejać luf ? Owiewka wyrzutnika łusek była na każdej maszynie, niezależnie od tego czy km skrzydłowy był zamontowany.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 10:56

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » piątek, 6 lipca 2018, 22:43

Jestem w szoku, to co widać na zdjęciach wygląda rewelacyjnie, powierzchnie skrzydeł :shock: w porównaniu do P.7 duży postęp. Jak zauważył Kolega skusz ogromne ślady po wypychaczach wewnątrz kadłuba, choć przez otwór kabiny nie będzie możliwości ich zobaczenia :D ale są ogromne, no i te osłony wyrzutników łusek na skrzydłach.. faktycznie dziwna sprawa, tym bardziej, że 11 z czterema km raczej sporadycznie występowały.
Tak czy inaczej póki co model zapowiada się na duży plus :->
ps
Na górnych powierzchniach płata, w przestrzeniach między arkuszami blachy widać nitowanie? respect :mrgreen:
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez krzy65siek » sobota, 7 lipca 2018, 06:42

Wygląda niebo lepiej niż P.11 Silverwings w 1/32.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez GrzeM » sobota, 7 lipca 2018, 18:19

skusz napisał(a):wyrzutniki łusek na skrzydłach. Trzeba będzie się nieźle napocić, aby zrobić wersję bez skrzydłowych km

arhtus napisał(a):no i te osłony wyrzutników łusek na skrzydłach.. faktycznie dziwna sprawa, tym bardziej, że 11 z czterema km raczej sporadycznie występowały.


Widać że ten temat budzi wątpliwości. Napisałem zatem parę słów i zilustrowałem zdjęciami.
Zapraszam do czytania, oglądania i komentowania na bloga Armahobbynews.pl http://armahobbynews.pl/blog/2018/07/07/wyrzutniki-lusek-na-skrzydlach-pzl-p-11c/
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 7 lipca 2018, 20:44

W porównaniu z P.7, bardzo dużo zmian na plus - lubię to. Dobrze, że mój magazynek składa się tylko z trzech modeli, będzie można szybko rzucić się do roboty, jak tylko wyjdzie ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 8 lipca 2018, 07:13

MarCo napisał(a):
skusz napisał(a):Ładnie wygląda na fotkach


Jak na złość nie dla wszystkich ładnie :/

skusz napisał(a):wyrzutniki łusek na skrzydłach. Trzeba będzie się nieźle napocić, aby zrobić wersję bez skrzydłowych km.


Wystarczy nie wklejać luf ? Owiewka wyrzutnika łusek była na każdej maszynie, niezależnie od tego czy km skrzydłowy był zamontowany.

Pamiętam że bardzo życzliwie podchodziłeś do modeli samolotów PZL wydawanych przez Czechów. Wspierałem Twoje stanowisko ciesząc się że w końcu mogę skleić modele samolotów na które od lat czekałem.
Modele Azur/Frrom wymagały przeróbek ,były trochę z mydła strugane :P ,ale można było wykonać w miarę poprawną miniaturkę.
Arma Hobby pokazuje coś co wygląda na zupełnie nową jakość i widzę że tym razem podchodzisz do tematu bardzo krytycznie.
To może poczekajmy do premiery i napisz co jest nie tak ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » niedziela, 8 lipca 2018, 09:18

radoslaw6363 napisał(a):Pamiętam że bardzo życzliwie podchodziłeś do modeli samolotów PZL wydawanych przez Czechów. Wspierałem Twoje stanowisko ciesząc się że w końcu mogę skleić modele samolotów na które od lat czekałem.
Modele Azur/Frrom wymagały przeróbek ,były trochę z mydła strugane :P ,ale można było wykonać w miarę poprawną miniaturkę.
Arma Hobby pokazuje coś co wygląda na zupełnie nową jakość i widzę że tym razem podchodzisz do tematu bardzo krytycznie.
To może poczekajmy do premiery i napisz co jest nie tak ;o)


Radku,
Nie, ja nie podchodzę krytycznie tylko ostrożnie. Zasadniczo podchodzę entuzjastycznie i życzliwie do wszystkich modeli polskich samolotów. Apeluję tylko o powściągliwość w wydawaniu opinii o rzeczach, których jeszcze nie ma na rynku. Model AH z pokazanych zdjęć bardzo mi się podoba i na pewno go kupię. Nie w tym rzecz żeby pisać od razu krytykę. Rzecz w tym żeby nie ogłaszać świętego graala - AH ma prawo popełniać błędy jak każdy inny producent więc wolę sceptycznie podejść do produktu oraz ominąć możliwą (zwłaszcza na naszym forum ;) ) falę rozczarowania, jeśli coś pójdzie nie tak. Po prostu nie idealizuj. Samo stwierdzenie nowa jakość jest wielopłaszczyznowe - jeśłi rozpatrujesz je w świetle poprzednich modeli P11c, to jestem przekonany ze ten model będzie najlepszy na rynku. Jeśli rozpatrujesz w świetle współczesnych możliwości produkcji to nie ma co ukrywać że to nie są wyżyny technicznych mozliwości - ale AH nigdy tak nie twierdziło. Oni po prostu dadzą nam produkt w najwyższej jakości możliwej przez nich do uzyskania. I tu jest haczyk, bo Ty stwierdzasz że lepiej się nie da. Da się na pewno, pytanie czy to się komukolwiek będzie opłacać i czy mu się zechce. W kontekście IBG - nie skazuj tego modelu od razu na niepowodzenie - nie wiemy jaki będzie, więc o to apeluję - Twoje uwagi dzisiaj, ze model IBG nie jest potrzebny, uważam za szkodliwe. Jest potrzebny porządny model P.11b, czy P11f (które IBG zapowiedziało). A jak wyjdzie ten drugi to sobie kazdy oceni której firmy jest "lepszy".
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 10:56

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 8 lipca 2018, 09:51

Zawsze można coś lepiej zrobić ;o) Wiem to dobrze i sam tak mam po każdym kolejnym wykonanym własnoręcznie modelu :mrgreen: AH zrobiła bardzo fajną robotę i np. dobrze oddała falowanie blachy na ,,puławszczakach''.
Czy ja wiem czy moje uwagi są szkodliwe ? Napisałem że skoro jest jedenastka od AH to lepiej żeby IBG zrobiło coś innego ?
Każdy robi co uważa za słuszne ,napisałem kiedyś do IBG że jestem zainteresowany PZL 43 i PZL 46 i dostałem odpowiedż że oba modele są przez Nich brane pod uwagę. Jedenastkę kupię od AH i od IBG ,podobnie jak P11a, P11f i wszystko co tylko z lotnictwa Polskiego wyjdzie ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » niedziela, 8 lipca 2018, 10:20

radoslaw6363 napisał(a):Da się na pewno, pytanie czy to się komukolwiek będzie opłacać i czy mu się zechce

Patrząc na te próbne wypraski 11 moim zdaniem AH przekona się jak bardzo właśnie opłacało się wydawać ten model.
Mogę się założyć, że jak tylko pojawi się w sprzedaży to tam w AH przez długi długi czas nie będą nadążali z realizacją zamówień :D i z tego co widać na tych zdjęciach to już można stwierdzić, że jest to najlepszy model wtryskowy wydany w naszym kraju. Ich P.7 niestety nie uważam za doskonały ma sporo bolączek, które było już widać właśnie na etapie prezentowania wyprasek próbnych, tutaj już widać teraz, że jest świetnie.
Bardzo podoba mi się podejście załogi AH do tematu wydawania modeli, widać że z każdym nowym modelem się poprawiają, słuchają tego co się mówi na forach modelarskich, ich marketing i cała ta otoczka poprzedzająca wydanie modelu jest super. Co chwilę otrzymuję jakiś mail od Nich nakręcający mnie do zakupu i to nie jest tylko coś w stylu wydajemy nowy model będzie super... prezentują sporo informacji historycznych, czy technicznych dotyczących wydawanego modelu, super sprawa.
Mam nadzieję że z czasem się im nie odechce i w jakimś sensie nie zachłysną się "sukcesem" ;o) i dalej będą się poprawiać.
Jeszcze większym sukcesem rynkowym będzie Łoś od IBG choć tam mój entuzjazm po tym co pokazano do tej pory jest dużo mniejszy, a to właśnie dziwne bo ich Karaś, choć ma też wady jest bardzo udany i wydawało mi się, że Łoś będzie jeszcze lepszy, ale z tego co widać do tej pory to może być różnie :( na tą chwilę to chcę łosia od AH :D

PS
A w AH niech teraz zaczną powoli myśleć też o skali 1/48 choć jest 11 od Mirage to uważam, że nowa wydana na takim poziomie jak ta w 72 znowu by zrobiła furorę :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » niedziela, 8 lipca 2018, 11:19

Wygląda że Azurowy P-11 nie ma czego szukać na półkach polskich sklepów :-). Trochę nie podoba mi sie w AH oddanie żaluzji za silnikiem i cylindrów - te oczy żabie na wyjściach wydechu do kolektora:-). Ale jest spory progres przy poprzednich z trudnym modelem. Każdy następny będzie łatwiejszy ;o) . A tak przy okazji niech wreszcie ktoś w PL zrobi większy "skok na bank" z wtryskową 11-ką w skali 1/32 bo jest spore prawdopodobieństwo że skośne mogą taki model zrobić szybciej niż myślimy i pewnie będzie takim samym gównem jak 90% z ich oferty w tej skali .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez shadowmare » niedziela, 8 lipca 2018, 12:02

iras67 napisał(a):A tak przy okazji niech wreszcie ktoś w PL zrobi większy "skok na bank" z wtryskową 11-ką w skali 1/32 bo jest spore prawdopodobieństwo że skośne mogą taki model zrobić szybciej niż myślimy i pewnie będzie takim samym gównem jak 90% z ich oferty w tej skali

32 jest raczej niszowa, wątpię, żeby chinole chcieli to zrobić, tym bardziej ktoś w PL.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » niedziela, 8 lipca 2018, 13:31

arhtus napisał(a):....
Bardzo podoba mi się podejście załogi AH do tematu wydawania modeli, widać że z każdym nowym modelem się poprawiają,...


Ptaszki ćwierkają, że "11" jest robiona całkowicie w Polsce, ale nie mam potwierdzenia tego newsa :(
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 8 lipca 2018, 13:37

Ralf_S napisał(a):
arhtus napisał(a):....
Bardzo podoba mi się podejście załogi AH do tematu wydawania modeli, widać że z każdym nowym modelem się poprawiają,...


Ptaszki ćwierkają, że "11" jest robiona całkowicie w Polsce, ale nie mam potwierdzenia tego newsa :(


Coś może być na rzeczy, skoro wypraski próbne doszły podobno w piątek, a planowana data spżedarzy poniedziałek.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4780
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez pepociufakers » niedziela, 8 lipca 2018, 20:21

;)
Dokładnie, z dużym prawdopodobieństwem sprzedaż planowana jest na poniedziałek:)
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Krzysiek Kowalik » poniedziałek, 9 lipca 2018, 16:33

pepociufakers napisał(a):;)
Dokładnie, z dużym prawdopodobieństwem sprzedaż planowana jest na poniedziałek:)


Jest :)
edit. A jednak od 16.07 :/
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości