Sikorsky Black Hawk 1/35

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Sikorsky Black Hawk 1/35

Postprzez artek81 » niedziela, 12 listopada 2017, 02:54

Witam

Nie bardzo wiedziałem gdzie zacząć ten wątek więc dałem tutaj. Jeśli nie trafiłem z miejscem to proszę o moderatora o przeniesienie w bardziej odpowiednie miejsce a teraz do rzeczy. Chciałbym kupić model black hawk w skali 1/35 najlepiej i tu moje pytanie jaka firma jest godna polecenia jeśli chodzi o dobre odwzorowanie konstrukcji, detali oraz dokładności spasowania poszczególnych części. Na ebay widziałem sporo modeli ACADEMY ale nie bardzo wiem jak u nich z tym wszystkim o czym pisałem.

Dzięki i Pozdrawiam.
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 12:19

Reklama

Re: Sikorsky Black Hawk 1/35

Postprzez KRL » niedziela, 12 listopada 2017, 10:16

artek81 napisał(a):Witam

Nie bardzo wiedziałem gdzie zacząć ten wątek więc dałem tutaj. Jeśli nie trafiłem z miejscem to proszę o moderatora o przeniesienie w bardziej odpowiednie miejsce a teraz do rzeczy. Chciałbym kupić model black hawk w skali 1/35 najlepiej i tu moje pytanie jaka firma jest godna polecenia jeśli chodzi o dobre odwzorowanie konstrukcji, detali oraz dokładności spasowania poszczególnych części. Na ebay widziałem sporo modeli ACADEMY ale nie bardzo wiem jak u nich z tym wszystkim o czym pisałem.

Dzięki i Pozdrawiam.



Miałem okazję złożyć dwa model Academy więc na wstępie można napisać że da się to zrobić.
Jednak według mnie modele są słabe. Choć patrząc na cenę można by powiedzieć że po dość tanim modelu jak na tę skalę nie można się wiele spodziewać). W zależności od wersji różnią się dodatkami jednak model w każdym pudełku to te same wypraski i odlewy.

Ze zanikającymi liniami podziału na górez i dole kadłuba ( tak u mnie było w obu przypadkach) wersja G i S ta druga chyba nawet jest na forum w galerii.
Wielkim problemem jest środek i jego spasowanie z kadłubem chcąc zrobić wersję otwartą trzeba przemyśleć co zrobić z dziurą która powstaje między kadłubem a podłoga i cześcią sufitową. Jak dobrze pamiętam to szczelina łącznie z obu stron ma 0,5cm!
Model wymaga sporo szpachlowania i odtwarzania linii podziału i nitów w przypadku wersji S trzeba też z połówek kadłuba wyciąć drzwi i wkleić tam właściwe dodane w osobnej ramce.
Sporo pracy wymaga też spasowanie oszklenia. Na koniec zwrócę uwagę na instrukcje jest fatalna i trzeba być czujnym przy składaniu modelu ponieważ niektóre kroki są nie włąsciwie opisane. Sklejenie czegoś w danym momencie uniemożliwii wklejenie części w kolejnej operacji. Kwestie merytoryczne to nie moja domena - mnie wystarczy jak na pierwszy rzut oka widać że jest to MH-60

Reasumując:
Z pewnością MH-60 od Academy daje możliwość zbudowania tego śmigłowca jednak nie jest to model który można z czystym sumieniem polecić jest nie tyle wymagający co słabo wykonany i raczej przeznaczony dla modelarzy którzy lubią dłubaninkę i walkę z materią.

Na koniec kilka fotek:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sikorsky Black Hawk 1/35

Postprzez Marek Jaszczołt » niedziela, 12 listopada 2017, 13:39

BTW Kittyhawk zapowiedział HH-60G Pave Hawk w 1/35:
http://www.themodellingnews.com/2017/11 ... .html#more
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sikorsky Black Hawk 1/35

Postprzez artek81 » niedziela, 12 listopada 2017, 14:11

@KRL - Dzięki serdeczne za tak szczegółowe informacje, muszę przyznać, że dałeś mi tym dużo do myślenia bo już prawie byłem gotów zamówić ACADEMY z ebaya a tym czasem okazuje się że muszę mocno to przemyśleć i w zasadzie zdecyduję się na taką opcję jeśli nie znajdę nic lepszego. Budowę planuję na później po uprzednim ukończeniu kilku innych modeli więc kto wie może się zdecyduję na wyzwanie :) . Patrząc na twój model stwierdzam że wykonałeś go świetnie mimo tylu utrudnień zafundowanych przez producenta.

@Marek Jaszczołt - Czy orientujesz się jak wygląda ze spasowaniem części modeli z firmy kittyhawk?

Pozdrawiam
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 12:19

Re: Sikorsky Black Hawk 1/35

Postprzez KRL » niedziela, 12 listopada 2017, 14:23

Modele Kitty Hawk są zwykle dobrze spasowane jednak pamiętaj że ich konstrukcja jest zwykle bardzo skomplkowana więc są to modele dla zaawansowanych modelarzy.
Oczywiście to moje zdanie i doświadczenia z tymi modelami ja nie przepadam za modelami KH choć w tym wypadku zapewne sam model MH-60 od KH bedzie lepszy niż model Academy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości