Opinia o planach

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Opinia o planach

Postprzez bziumik » sobota, 25 listopada 2017, 19:10

Jak oceniacie plany Scale Plans wydawnictwa Stratus.
Ogólnie lub konkretnie Mig-17 i P-11c
bziumik
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 23 lutego 2014, 14:53

Reklama

Re: Opinia o planach

Postprzez KR77 » sobota, 25 listopada 2017, 19:20

Jak zrobi się model według tych planów to będzie w ''nich leżał'' idealnie :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Opinia o planach

Postprzez djack » sobota, 25 listopada 2017, 19:39

W przypadku planów MiG-a 17 główny problem to statecznik.

Obrazek
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 21:52

Re: Opinia o planach

Postprzez bziumik » sobota, 25 listopada 2017, 20:36

Mam przed sobą Mig-17 Fresco PF(Plastyk, wiem, że ktoś powie, że to jest dla ludzi o mocnych nerwach, ja robię to dla przyjemności sklejania) , porównuję wypraskę z planami i widzę , że statecznik pionowy jest inny(inaczej pochylony w odniesieniu do kadłuba) i długość kadłuba też jest inna (ok. 3mm plan jest dłuższy niż plastik). Zdjęcie kolegi djack-a (dzięki bardzo pomocne)pokazuje mankamenty, nie chcę tworzyć dokładnego do bólu modelu, jednak skoro mam "książkę-plany", miło by było wiedzieć czy/jakie ma(Scale Plans) inne niedokładności (długość kadłuba, kształt, pochylenie statecznika pionowego). Może jakieś inne plany?
bziumik
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 23 lutego 2014, 14:53

Re: Opinia o planach

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 26 listopada 2017, 00:20

bziumik napisał(a):Mam przed sobą Mig-17 Fresco PF(Plastyk, wiem, że ktoś powie, że to jest dla ludzi o mocnych nerwach, ja robię to dla przyjemności sklejania) , porównuję wypraskę z planami i widzę , że statecznik pionowy jest inny(inaczej pochylony w odniesieniu do kadłuba) i długość kadłuba też jest inna (ok. 3mm plan jest dłuższy niż plastik). Zdjęcie kolegi djack-a (dzięki bardzo pomocne)pokazuje mankamenty, nie chcę tworzyć dokładnego do bólu modelu, jednak skoro mam "książkę-plany", miło by było wiedzieć czy/jakie ma(Scale Plans) inne niedokładności (długość kadłuba, kształt, pochylenie statecznika pionowego). Może jakieś inne plany?


Parafrazując klasyka - dajcie mi model, plany też się znajdą ?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Opinia o planach

Postprzez bziumik » niedziela, 26 listopada 2017, 11:55

Model mam, plany mam. Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakąś opinię o publikacjach wydawnictwa to proszę o informację, czy warto je kupować.
bziumik
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 23 lutego 2014, 14:53

Re: Opinia o planach

Postprzez KR77 » niedziela, 26 listopada 2017, 21:44

bziumik napisał(a):Model mam, plany mam. Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakąś opinię o publikacjach wydawnictwa to proszę o informację, czy warto je kupować.


Wszystkie publikacje tego wydawnictwa są godne polecenia!

Twój MiG z Plastyka będzie dobrze leżał w planach z tej książki :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Opinia o planach

Postprzez bziumik » wtorek, 28 listopada 2017, 21:49

Dziękuję za odpowiedź.
bziumik
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 23 lutego 2014, 14:53


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości