W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hobby

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:31

karolkonw napisał(a):chetnie zobacze twoje mdoele gdzie mzona je zobaczyc


U mnie w domu. Jak będziesz w Góraszce albo w Rańsku gm. Dźwierzuty to się zaanonsuj. Tyle, że to nie ma nic wspólnego z tematem :)

PS. Czyżby to było klasyczne internetowe zachowanie? Czyli "jestem pod ścianą ale właśnie znalazłem błąd ortograficzny".
W tym przypadku to jeszcze prościej. Mnie nie ma! Nie istnieje! Bo nie ma moich modeli w necie.
Tak samo jak nie ma wielu innych moich rzeczy, dzieci, kobiet, zwierząt, domu.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:07

skarga napisał(a):
karolkonw napisał(a):chetnie zobacze twoje mdoele gdzie mzona je zobaczyc


U mnie w domu. Jak będziesz w Góraszce albo w Rańsku gm. Dźwierzuty to się zaanonsuj. Tyle, że to nie ma nic wspólnego z tematem :)

PS. Czyżby to było klasyczne internetowe zachowanie? Czyli "jestem pod ścianą ale właśnie znalazłem błąd ortograficzny".
W tym przypadku to jeszcze prościej. Mnie nie ma! Nie istnieje! Bo nie ma moich modeli w necie.
Tak samo jak nie ma wielu innych moich rzeczy, dzieci, kobiet, zwierząt, domu.


Oj tam die za twoja rada w temacie powinni wypowiadac sie ci ktorzy potrafia wiec niestety nie zaansuje sie ( nie wpadam do nieznajomych, ale pewnie musisz umeic/wiedziec/potrafisz zgodnie z TWOJA sugestia - tym bardziej chetnie zobacze twoje modele...
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:57

karolkonw napisał(a):Oj tam die za twoja rada w temacie powinni wypowiadac sie ci ktorzy potrafia wiec niestety nie zaansuje sie ( nie wpadam do nieznajomych, ale pewnie musisz umeic/wiedziec/potrafisz zgodnie z TWOJA sugestia - tym bardziej chetnie zobacze twoje modele...


Hmmm, a mógłbyś to napisać tak aby dało się zrozumieć? Bez niemieckich zaimków "die", zamknąć otwarte nawiasy. Napisać o której MOJEJ sugestii wspominasz. I postaraj się może o trochę logiki. Nie zamierzasz mnie odwiedzić więc raczej nie zobaczysz i to że "bardziej" chcesz niczego nie zmieni.

Idąc dalej. Nie wydaje ci się ze te twoje "chęci" i przemyślenia to do tematu nic nie wnoszą? Chyba że założenie jest takie że będziemy teraz bredzić "marynistycznie" gdzie twoje bezcenne doświadczenie mnie rozwali :)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » czwartek, 18 stycznia 2018, 19:04

skarga napisał(a):
karolkonw napisał(a):Oj tam die za twoja rada w temacie powinni wypowiadac sie ci ktorzy potrafia wiec niestety nie zaansuje sie ( nie wpadam do nieznajomych, ale pewnie musisz umeic/wiedziec/potrafisz zgodnie z TWOJA sugestia - tym bardziej chetnie zobacze twoje modele...


Hmmm, a mógłbyś to napisać tak aby dało się zrozumieć? Bez niemieckich zaimków "die", zamknąć otwarte nawiasy. Napisać o której MOJEJ sugestii wspominasz. I postaraj się może o trochę logiki. Nie zamierzasz mnie odwiedzić więc raczej nie zobaczysz i to że "bardziej" chcesz niczego nie zmieni.

Idąc dalej. Nie wydaje ci się ze te twoje "chęci" i przemyślenia to do tematu nic nie wnoszą? Chyba że założenie jest takie że będziemy teraz bredzić "marynistycznie" gdzie twoje bezcenne doświadczenie mnie rozwali :)



To forum modelarskie
tutaj prezentuje sie modele... wiec Co cie powstrzymuje?
Póki co pozostajesz anonimowym pieniaczem, który modeli nie pokazuje (czyli w domyśle nie ma nic do pokazania i średnio się na temacie wyznaje i wiele ma do powiedzenia ), ale mędrkuje o tym, że inni nie powinni wręcz zabierać głosu BO PRZECIEŻ nie potrafia lepiej;)
wiec pójdz za swoja sugestią i mędrkuj o czymś na czym się bo ja wiem znasz?
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » czwartek, 18 stycznia 2018, 20:13

"Trzeba dać napis,..."

karolkonw napisał(a):tutaj prezentuje sie modele..


Chyba z tym zaproszeniem to zbyt wyrywny byłem. Ty w realu to chyba mógłbyś zagryźć...

Myślę ze wystarczy tego śmiecenia roszczeniami typu "pokaż modele bo ja tylko o tym mam jakieś pojęcie". Jak ktoś ma jakieś prywatne urazy i się poczuł dotknięty moim stanowiskiem i bardzo chce udowodnić jaki jestem bezczelny - zapraszam na priv.
To chyba miejsce żeby porozmawiać o modelach, ich wadach i zaletach a nawet naszych opiniach o nich bez względu na to ile kto jest na forum, ile pokazał modeli i czyim jest kumplem. Chyba że o czymś nie wiem :)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » czwartek, 18 stycznia 2018, 21:26

skarga napisał(a):To chyba miejsce żeby porozmawiać o modelach, ich wadach i zaletach a nawet naszych opiniach o nich bez względu na to ile kto jest na forum, ile pokazał modeli i czyim jest kumplem. Chyba że o czymś nie wiem :)


O widzisz teraz rozumiesz?
:)
Bomba !
Gadamy o modelach i nie musimy do tego być ich producentami ...
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » czwartek, 18 stycznia 2018, 21:51

karolkonw napisał(a):Gadamy o modelach i nie musimy do tego być ich producentami ...


Rewelacja!!!
Niczego nie musicie i nikt wam nic nie każe! Ale... nie reagujcie tak alergicznie jeżeli z tej rozmowy wynika że ... głupio gadacie :)Zrozum też, że ja nikomu nie KAŻE produkować tych modeli tylko delikatnie sugeruje ze przy takiej ogromnej wiedzy i potencjale jaki drzemie w krytykantach, produkowane przez nich modele byłyby wspaniałe. I ja takie modele chętnie kupie! I każdy z nas je kupi! Sukces gwarantowany!

Co za kraj, ci co produkują się nie znają a ci co się znają... to im się nie chce. Jak w "Kołysance stalinowskiej" Staszewskiego.
Ehhhh.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » czwartek, 18 stycznia 2018, 22:00

skarga napisał(a): delikatnie sugeruje ze przy takiej ogromnej wiedzy i potencjale jaki drzemie w krytykantach, produkowane przez nich modele byłyby wspaniałe


o znowu zaczynasz...
Zatem powtorze parafrazując: " przy takiej ogromnej wiedzy i potencjale jaki drzemie w Koledze Skardze (kimkolwiek jest), budowane przez niego modele byłyby wspaniałe"

Szkoda że ich nie ogladamy :(
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 18 stycznia 2018, 22:45

skarga napisał(a):...
To chyba miejsce żeby porozmawiać o modelach, ich wadach i zaletach a nawet naszych opiniach o nich bez względu na to ile kto jest na forum, ile pokazał modeli i czyim jest kumplem. Chyba że o czymś nie wiem :)


To właśnie robimy, wyrażamy swoje opinie na temat modelu i jego wadach i zaletach, a przy okazji wyobraź sobie dorzucamy kilka opinii na temat jak można to ominąć. Co do programów modelujących skórcz, to sobie nieźle pojechałeś, ale można sobie wyobrazić jeżeli w jednej ramce sa detale grubo i cienko ścienne, to równo się one raczej nie wychłodzą, dlatego warto sobie zaprojektować narzędzie tak by przepływ tworzywa był prawidłowy aby zminimalizować efekt o którym rozmawiamy. Ale tak jak (nie)grzecznie chcesz nam przekazać jest to dysputa czysto akademicka, bo nie planujemy otwierać biznesów modelarskich aby udowodnić tobie co umiemy i potrafimy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:05

Jeszcze raz... czy ktoś (ja ) wam każe cokolwiek otwierać? Jakikolwiek interes? Ja tylko wyraziłem swoje przemyślenia na temat waszej wiedzy!
Takie co by było gdyby... Jednocześnie mam świadomość że jedyne gdzie wykorzystacie tę "wiedzę" to tokowisko w temacie co to oni powinni zrobić. I mnie zwyczajnie żal, że tacy specjaliści nie robią tego na czym tak wspaniale się znają!

No i obawiam się ze AH i IBG popadną w kompleksy i zarzuca robienie modeli... będą pić ze zgryzoty alkohol i P11c trzeba będzie strugać samemu.

Nie bacie tacy samolubni. Zaproponujcie przynajmniej pomoc tym firmą. Na pewno skorzystają i wreszcie będą genialne modele klasy światowej. Naród o was nie zapomni :)

Ja tylko proszę :)

PS Możecie zacząć od MC :)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:15

Co ty chcesz od MC są na rynku tyle lat i jakoś nie ogłaszają upadłości jak niektórzy amerykanie co mają prawa do niemców. A AH i IBG wspieramy niewymiętymi biletami od NBP, więc nie bój żaby, się nie zapiją. A co do kompetencji, rozumiem że takowe posiadasz wyśmiewając nasze opinie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez bravo112 » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:19

Witam
Panowie, na tym Forum jestem od niedawna ale wlacze sie do dyskusji
moze jest to wada internetu, ze wiekszosc z nas jest anonimowa i dyskusje dosc czesto zbaczaja na niechciany tor
nie chce zanudzac - ograniczmy sie do spraw modelarskich
Ja nie przedstawilem na PWM ani Modelworku zadnego swojego modelu, co wcale nie znaczy, ze jestem kiepskim modelarzem
( Wystawialem juz w Utrechcie, Antwerpii i na Intermodellbau w Dortmundzie ( Do-17, Fw-189 min) )
Piszmy o nowosciach - co wyszlo, a co nie wyszlo - i niech tak zostanie - bez niepotrzebnych zlosliwosci
Cieszmy sie z nowych modeli wydanych przez polskie firmy
Nie zawsze sie uda. Nie kazdy ma pieniadze na programy symulujace przeplyw tworzywa w formie
Znam Problem , bo sami zlecamy firmie podobne problemy i placimy duuuzo euro ( w tym wypadku Aluminium )
Nowy Karas ma kilka bledow ale jest - i to jest najwazniejsze. Bedzie i Los - super
Nasze firmy robia dobry poczatek i bledy nalezy po prostu usunac i poprawic we wlasnym zakresie
Koncze juz przynudzanie nastepujacym faktem:
Firma Revell, na rynku od wielu lat. Robi ladny model z wglebnymi pieknymi liniami podzialu i zeby zrobic jeszcze lepiej, pakuje od srodka jakies dzwignie, czy inne manele i to tak, ze piekne wglebne Linie na zewnatrz otrzymuja rownie piekny dolek o srednicy dwoch milimetrow - jeszcze jakies pytania?
z modelarskim pozdrowieniem
Bravo112
bravo112
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek, 31 lipca 2017, 11:17

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez fragles » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:38

skarga napisał(a):(...) zabawne są problemy z nadlewkami czy wypływkami, które ktoś usuwa nie zwracając na nie specjalnej uwagi a dla innego to tragedia grecka (...)


Kolego Skarga, jak widzisz nie biorę udziału w tej konwersacji między Tobą a Nimi, modelarzem w mojej ocenie jestem marnym itd. itp. pierdoły, ale zaintrygowało mnie w Twojej wypowiedzi sformułowanie "tragedia grecka". Zadam zatem pytanie: Co chciałeś przez to powiedzieć? Dlaczego właśnie tragedia grecka? Nie jestem żadnym krytykiem, lecz tylko chciałem wiedzieć, co aktualnie pod tym pojęciem się kryje.

Pozdrawiam, fragles.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:45

....tak nieśmiało zapytam, czy ten wątek to nadal o nowościach i zapowiedziach jest?

Dla wielbicieli wklęśnięć skrzydła Fokkera mam zdjecia mojego egzemplarza. Nie ma żadnych wklęśnięć a linie są cieniutkie. Nie wiem czy to zaleta innego plastiku, czy uszczelnienia formy, ale nie ma się już czego czepiać... To może dajcie już sobie spokój...

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:51

Ja niczego i nikogo nie wyśmiewam ( co najwyżej się uśmiecham). Jestem pełen podziwu. Tylko łzy mi oczy zalewają... że się nie doczekam modeli przez was wyprodukowanych. One pewnie byłyby... no nie chce mi się powtarzać jakie by były. Tylko uważajcie na tę kasę... żeby się nie wymięła.

PS To chyba nie jest łatwe tak żyć, gdy się przezywa każdy zakup. Pieniążki bez żadnych wad i nawet nie zagięte a tu model z nadlewkami albo bułki nie takie ( o bułkach też było to przypomniałem :D )

Pozdrawiam specjalistów.

Bravo112.

Własnie! Cieszmy się że są i miejmy nadzieję ze będzie ich więcej. Nie plujmy na nie o byle pierdołę która dla pewnej grupy ludzi jest nie do poprawienia. Są tacy i już. Ja myślę że łatwiej naprawić błędy modelu niż psychikę człowieka który tak bardzo przeżywa wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy.

Kolego fragles.

To raczej na priv:)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron