W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hobby

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez Dominik » czwartek, 21 grudnia 2017, 14:58

Abstrahując od jam skurczowych. Zauważyliście, że tylko polskim firmom się obrywa aż tak? Jak Eduardowi czy innym coś się skopie to zaraz teksty, że kupi się blaszki/żywicę i będzie cacy a nasze firmy od razu dostają kopa.
Rozumiem, że się coś nie podoba. Z tym pracowaniem powierzchni też przesada. Ale żeby od razu tak? Koledzy i koleżanki trochę luzu. To jest hobby a nie walka o ogień. Brać się do klejenia, howgh.

Świątecznie pozdrawiam i życzę duuużo więcej luzu i masy modeli pod drzewkiem.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez karolkonw » czwartek, 21 grudnia 2017, 15:06

Dominik napisał(a):Abstrahując od jam skurczowych. Zauważyliście, że tylko polskim firmom się obrywa aż tak? Jak Eduardowi czy innym coś się skopie to zaraz teksty, że kupi się blaszki/żywicę i będzie cacy a nasze firmy od razu dostają kopa.
Rozumiem, że się coś nie podoba. Z tym pracowaniem powierzchni też przesada. Ale żeby od razu tak? Koledzy i koleżanki trochę luzu. To jest hobby a nie walka o ogień. Brać się do klejenia, howgh.

Świątecznie pozdrawiam i życzę duuużo więcej luzu i masy modeli pod drzewkiem.


No co ty przeciez Eduarda prawie utopiono (na forum oczywiscie) za HANBE MESERSZMITOWA ;)

niestety produkty Arma hobby sa tak 10 lat za reszta swiata BA! 10 lat za modelami IBG a to tez poslka firma:)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 21 grudnia 2017, 16:11

waran napisał(a):Podoba mi się ta recenzja, tylko mam pytanie - w tej skali to malutki modelik. Na ile te babole widać nieuzbrojonym okiem.Miałem go zakupić , budować dla kogoś a tu :?

Na gołym plastiku są widoczne, wyraźnie wyczuwalne palcem. Pod malowaniem mogą trochę się stracić, ale nawet szpachlowanie nie powinno być trudne, gdyż wklęśnięcia układają się pomiędzy liniami podziałowymi (na razie, może być inaczej po dłuższej pracy formy).
Mnie trapi coś innego. Chciałbym zrobić żółto- czarnego "arlekina", ale w wersji wypasionej, a takie kalki występują tylko w juniorskiej. Muszę albo kupić dwa zestawy, albo liczyć na wymianę z kimś.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez Dominik » czwartek, 21 grudnia 2017, 16:46

Piotrze a może napisz do AH, czy nie sprzedadzą Ci arlekina. Wiesz, kto pyta nie blądzi.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez Mecenas » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:39

piotr dmitruk napisał(a):Mnie trapi coś innego. Chciałbym zrobić żółto- czarnego "arlekina", ale w wersji wypasionej, a takie kalki występują tylko w juniorskiej. Muszę albo kupić dwa zestawy, albo liczyć na wymianę z kimś.

To ja się zgłaszam na ochotnika. Miałem nie kupować tego modelu żeby nie pomnażać składu 1:72, ale cała ta awantura z wciągami jednak mnie skłania do zakupu żeby się samemu przekonać jaki ten diabeł straszny. Dla mnie tylko szachownice są opcją wykończenia więc bez żalu oddam Ci kalki dla Niemca.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez PiotrZ » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:11

Do mnie Fokkerek doleciał w poniedziałek. W moim egzemplarzu skrzydło wygląda dużo lepiej niż na tych zdjęciach z recenzji. Są lekkie zapadnięcia na dolnej stronie skrzydła. Bez problemu da się to zaszpachlować i wyrównać (nie będzie potrzebna duża ilość szpachli). Ostatecznie można byłoby tak zostawić jak jest i mogłoby to rzeczywiście wyglądać jak imitacja pracy sklejki (teraz się pewnie niektórym osobom naraziłem). Za to duży plus za silnik i drobne elementy.
PiotrZ
 
Posty: 172
Dołączył(a): wtorek, 26 czerwca 2012, 16:47

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez cris » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:43

PiotrZ napisał(a):W moim egzemplarzu skrzydło wygląda dużo lepiej niż na tych zdjęciach z recenzji

Bo na ,,żywca " zawsze wygląda trochę inaczej niż na zdjęciach - zazwyczaj na plus.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez RAV » czwartek, 21 grudnia 2017, 21:24

Ja jeszcze przyjrzałem się śladom freza, np. na czołowej osłonie silnika. Niewyczuwalne palcem (w przeciwieństwie do wciągów w płacie), a widoczne tylko przy odpowiednim ustawieniu względem światła - różnica w połysku. Przypuszczam, że znikną po nałożeniu podkładu.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez Atlis » czwartek, 21 grudnia 2017, 21:27

Usprawiedliwienia widzę coraz bardziej kreatywne. :-D
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 21 grudnia 2017, 23:43

Mecenas napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):Mnie trapi coś innego. Chciałbym zrobić żółto- czarnego "arlekina", ale w wersji wypasionej, a takie kalki występują tylko w juniorskiej. Muszę albo kupić dwa zestawy, albo liczyć na wymianę z kimś.

To ja się zgłaszam na ochotnika. Miałem nie kupować tego modelu żeby nie pomnażać składu 1:72, ale cała ta awantura z wciągami jednak mnie skłania do zakupu żeby się samemu przekonać jaki ten diabeł straszny. Dla mnie tylko szachownice są opcją wykończenia więc bez żalu oddam Ci kalki dla Niemca.

Bardzo chętnie skorzystam i dziękuję!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez posejdon » piątek, 22 grudnia 2017, 19:47

Te ślady po frezie są prawie niewidoczne gołym okiem. Ciekawe w ilu modelach, które miałem w ręku takie ślady były a nawet ich nie zauważyłem.
Skurcze na płacie to jedna grubsza warstwa surfacera, przeszlifowanie (wystarczy jeden 15 miutowy wieczór) i po kłopocie.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez Atlis » piątek, 22 grudnia 2017, 20:27

Grubszą warstwą Surfacera mówisz?

https://youtu.be/x5XXBixjP6M
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez KR77 » piątek, 22 grudnia 2017, 21:29

Obrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez posejdon » sobota, 23 grudnia 2017, 14:35

Atlis napisał(a):Grubszą warstwą Surfacera mówisz?

https://youtu.be/x5XXBixjP6M

Najlepiej weź ten model do ręki i obejrzyj własnymi oczami.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez wasilewskiadam » sobota, 23 grudnia 2017, 18:16

....czekam niecierpliwie na model....kalki ładne a model jest taki jaki jest. Arlekina mam już z Edka, Roden głęboko zakopany w magazynie wiec (a ze i polska firma) będzie Stecowy. ..Tak na marginesie mogłaby Hataka pierwszowojenne farbki wypuścić.
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości