W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hobby

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez posejdon » sobota, 30 grudnia 2017, 10:03

Kalki nie tylko dobrze wyglądają ale również świetnie się kładą i doskonale reagują na płyny Microscale. Dawno nie miałem styczności z tak dobrym produktem.
Problem natomiast jest z fototrawionymi kołami. Są za duże i nie pasują do opon. Więc jeżeli ktoś ma zamiar z nich korzystać to trzeba zrobić sobie oponki we własnym zakresie.
Cała reszta, jeśli chodzi o spasowanie jest super.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Reklama

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez Atlis » sobota, 30 grudnia 2017, 13:18

Cartogaf... od lat standard. Zaskoczy tylko miłośników Mistercrafta.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez posejdon » sobota, 30 grudnia 2017, 13:39

Sęk w tym, że te są wyjątkowe nawet jak na Cartografa. Odrobina Sola po nałożeniu i siadają tak, że prawie ich nie widać. Jak dotąd tylko raz spotkałem się z lepiej układającymi się kalkami. To było w Firefly'u Special Hobby. Tylko, że tamte były za cienkie i rwały się. Tu natomiast nic się nie rozciąga ani nie fałduje nawet po nałożeniu Sola.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » wtorek, 16 stycznia 2018, 13:18

Dobra. Odgrzewam fokkerowego kotleta. Miałem w ostatni łykend okazję obejrzeć ten model. Skupiłem się na tych słynnych jamach skurczowych. Ludzie o co ta gównoburza? Owszem nie mam najlepszego wzroku ale, w porównaniu z innymi nowymi (lub trochę starszymi) modelami źle to nie wygląda. Chyba się skuszę bo sam model wygląda ładnie.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 16 stycznia 2018, 15:08

Mi sie wydaje ze burza przeszła po tym jak AH napisali że można te skurcze zostawić uznając za wypracowaną sklejkę, co nie powinno paść z ust producenta. Tak czy inaczej jeżeli zapady są (nawet małe) to wina źle zaprojektowanej formy, a wiemy że AH sie jeszcze uczy, ale że planują swoją przyszłość z wtryskiem, to powinni wyciągnąć wnioski albo zmienić narzędziownię na tą która powie co będzie nie tak z wypraskami na etapie projektu form.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4827
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » wtorek, 16 stycznia 2018, 15:47

astarott napisał(a):powinni wyciągnąć wnioski albo zmienić narzędziownię na tą która powie co będzie nie tak z wypraskami na etapie projektu form.


EEE taaammmm. Powinni iść jeszcze dalej i zmienić narzędziownie na taka która powie jak fora modelarskie zareagują na zapowiedź modelu który ewentualnie mogli by kiedys wyprodukować.
Z drugiej zaś strony to żaden krok naprzód. Wiadomo jak...
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » środa, 17 stycznia 2018, 00:03

Przygodę z płatem Fokkera też mam już za sobą. Podobnie jak przedmówcy kompletnie nie rozumiem tragedii i lamentów w kwestii "zapadlisk". Uporanie się z nimi zajęło mi jakieś 10 minut w wersji uproszczonej (wygładzenie papierem ściernym 320) albo 30 minut w wersji przekombinowanej (zalewanie CA i polerowanie papierem ściernym 320). Zdecydowanie polecam wersję uproszczoną - przy okazji można nieco pocienić linie podziałowe. Kompletnie nie ma się czego bać. Reszty modelu nie komentuję gdyż skupiłem się wyłącznie na płacie.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » środa, 17 stycznia 2018, 09:25

Myślę że nikt nie robi tragedii z rozmiaru tych zapadlisk a jedynie z faktu że występują w newtoolu. Widać że AH się stara i ma szansę być na rynku takim polskim Eduardem, ale w dobie obecnej technologi i oprogramowania do symulowania przepływu tworzywa przez formę można takie rzeczy wyłapać na etapie projektu. Fokkera od AH również zamierzam nabyć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4827
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hob

Postprzez pepociufakers » środa, 17 stycznia 2018, 22:43

Od kilku dni też mam Fokkera z AH.
Nadlewki znikome, łatwo usuniąć jeszcze w ramkach za pomocą ostrego nożyka, w kilka-kilkanaście minut(przetestowane na żywym organizmie).
Wgniecenia na płacie(jakie wgniecenia?;) - nie przeszkadzają, sa tak nieznaczne i niewidoczne, że ja nimi spokojnie się nie przejmuje.
Kalkomanie w wersji ekspert - zapowiadają się rewelacyjnie, tym bardziej, że są i kalki które imitują kolor wnętrza.
Detale, również znakomite, a jeśli pasowanie jest na poziomie wcześniejszego PZL P.7 to nie ma powodów do obaw.
Sam model nie wygląda na zbyt pracochłonny, dodatkowa atrakcja - koła ze szprychami.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » czwartek, 18 stycznia 2018, 11:57

Tak sobie czytam te rewelacje i myślę ze to wszystko wina pani J.K. Rowling.
Przy obecnych różdżkach...
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 18 stycznia 2018, 13:07

Tak, tak, jak sam zrobię to kupisz, jeżeli nie potrafię lepiej to się nie znam i nie powinienem się w tym temacie wypowiadać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4827
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » czwartek, 18 stycznia 2018, 14:47

Pewnie że kupię! Tylko zrób...
Jeżeli nie potrafisz lepiej - no cóż - pewnie się nie znasz.
Czy powinieneś się wypowiadać? Jak chcesz to się wypowiadaj, jak nie to nie.

Ja się wypowiadam bo trochę mnie to śmieszy, bawi i dobrze nastraja a trochę przeraża i martwi. Takie 2w1.
Jeżeli ktoś się wypowiada i pisze ze model jest do d... bo ma :
wymiary nie takie,
geometrię nie taką
kalki nie takie...
- czyli model odbiega od oryginału to OK. Rozumiem, podziwiam i chwała mu że zauważył i się tą wiedzą podzielił.
Natomiast wywody na temat:
- form miedzianych ( :D )
- projektowania
- wykonania
- programów komputerowych które pokazują jak tworzywo wypełnia formę (są nawet takie które modelują skurcz)
- czego to producent nie powinien, a co powinien zrobić
...uważam za zabawne.
Niezły ubaw mam przy przydzielaniu tematów. (p-11c - to świętość, więc IBG! Dlaczego nie ZM?)
Jeszcze bardziej zabawne są problemy z nadlewkami czy wypływkami, które ktoś usuwa nie zwracając na nie specjalnej uwagi a dla innego to tragedia grecka niemal dyskwalifikująca produkt do dalszej zabawy. Oczywiście ciekawszy jest ten drugi - bo bardziej zabawny. No i ten problem - jak to usunąć? I czy w ogóle się da to usunąć?

Co przeraża?
Wywody na temat "pieniędzy bez wad". Takich świeżo wypłaconych z NBP. Nic nie zmiętych! W takich równiutkich paczuszkach z banderolką, którymi modelarze płaca za te pożałowania godne wyroby!
Dlaczego? A dlatego ze obawiam się dnia kiedy IBG, AH czy ktokolwiek inny, zamiast myśleć nad kolejnym modelem, pomyśli o zmianie interesu na bardziej dochodowy. Wypnie się na te śliczniutkie banknociki i przestawi produkcje z modeli na inne mniej stresogenne a bardziej opłacalne wyroby.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez raptorf22 » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:04

skarga napisał(a):Pewnie że kupię! Tylko zrób...
Jeżeli nie potrafisz lepiej - no cóż - pewnie się nie znasz.
Czy powinieneś się wypowiadać? Jak chcesz to się wypowiadaj, jak nie to nie.

Ja się wypowiadam bo trochę mnie to śmieszy, bawi i dobrze nastraja a trochę przeraża i martwi. Takie 2w1.
Jeżeli ktoś się wypowiada i pisze ze model jest do d... bo ma :
wymiary nie takie,
geometrię nie taką
kalki nie takie...
- czyli model odbiega od oryginału to OK. Rozumiem, podziwiam i chwała mu że zauważył i się tą wiedzą podzielił.
Natomiast wywody na temat:
- form miedzianych ( :D )
- projektowania
- wykonania
- programów komputerowych które pokazują jak tworzywo wypełnia formę (są nawet takie które modelują skurcz)
- czego to producent nie powinien, a co powinien zrobić
...uważam za zabawne.
Niezły ubaw mam przy przydzielaniu tematów. (p-11c - to świętość, więc IBG! Dlaczego nie ZM?)
Jeszcze bardziej zabawne są problemy z nadlewkami czy wypływkami, które ktoś usuwa nie zwracając na nie specjalnej uwagi a dla innego to tragedia grecka niemal dyskwalifikująca produkt do dalszej zabawy. Oczywiście ciekawszy jest ten drugi - bo bardziej zabawny. No i ten problem - jak to usunąć? I czy w ogóle się da to usunąć?

Co przeraża?
Wywody na temat "pieniędzy bez wad". Takich świeżo wypłaconych z NBP. Nic nie zmiętych! W takich równiutkich paczuszkach z banderolką, którymi modelarze płaca za te pożałowania godne wyroby!
Dlaczego? A dlatego ze obawiam się dnia kiedy IBG, AH czy ktokolwiek inny, zamiast myśleć nad kolejnym modelem, pomyśli o zmianie interesu na bardziej dochodowy. Wypnie się na te śliczniutkie banknociki i przestawi produkcje z modeli na inne mniej stresogenne a bardziej opłacalne wyroby.


Podsumowanie trafne, pojawiła się galeria gotowego Fokkera na innym forum i wyszedł bardzo dobrze więc?
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez xmen » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:05

Całkowicie się z Tobą zgadzam. ;o) Ale niektórym to się naraziłeś :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez karolkonw » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:29

skarga napisał(a):Wywody na temat "pieniędzy bez wad".


chetnie zobacze twoje mdoele gdzie mzona je zobaczyc?
skoro tak duzo mowisz na pewno duzo umiesz !
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości