[1:48] Wet decals HGW do Eduardowych nowości

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

[1:48] Wet decals HGW do Eduardowych nowości

Postprzez potez » sobota, 3 lutego 2018, 17:28

caughtinthemiddle napisał(a):No to słabo, bo te kalki HGW (a przynajmniej dwa zestawy stencilsów, które mam) prezentują podobną ostrość druku, co oryginalne edkowe, czyli taką sobie.

caughtinthemiddle napisał(a):Ja mam z nienajnowszej produkcji ich własne zestawy do Stanga i Gustava, i niestety do Cartografu nie ma porównania.
Nie wykluczam natomiast, że mogli zainwestować w lepsze maszyny w międzyczasie.

Nie wiem czy zainwestowali w nowe, kupiłem dzisiaj w MPMie jedne stencile do Fok i wyglądaja tak:
Obrazek
każdy może sobie wyrobić zdanie. Mnie osobiście się podobają, nie trzeba się bawić w chowanie filmu, jakość druku jest zdecydowanie lepsza niż u edka, chociaż do włochów nadal daleko ;)
Sporo ludzi narzeka na kalki w ostatnich edycjach profipacków, są nieostre, porozlewane, kolor położony miejscami nierówno rezygnacja z Cartografu jak na razie wygląda na #niedobrą_zmianę.
HGW na dziś drukuje kalki w oparciu o projekty edka w 48 do Delfina, nowych fok ( powtórzyli tez kalkę z royal class, która jest z cartografu) , Spitfire Mk.VIII a w 72 zrobili kalkę do Liberatora, którego właśnie edek wypuszcza.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: [1:48] Wet decals HGW do Eduardowych nowości

Postprzez Atlis » sobota, 3 lutego 2018, 18:41

Fajne są, na pewno kupię do overtreesów.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Wet decals HGW do Eduardowych nowości

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 4 lutego 2018, 01:22

Przesunięcia, kupa zalanych liter i to jest 1:48! Doprawdy fascynujące, że można opracować taką super technologię, a równocześnie zapodawać wydruki, które wyglądają jakby je ktoś robił na kiepskiej maszynie do pisania.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:48] Wet decals HGW do Eduardowych nowości

Postprzez Arcturus » niedziela, 4 lutego 2018, 09:40

Mnie kuszą te "wet transfery" do Phantoma. http://hgwmodels.cz/en/148-scale/520-f- ... 48020.html Edek w edycji "Good evening Da Nang" dał co prawda Cartografy, ale napisów eksploatacyjnych jest za mało, tylko wybrane. Podoba mi się pomysł HGW z pogrupowaniem napisów w sekcje, które nakłada się "na raz". Wygląda na dużą oszczędność czasu i nerwów. Tylko cena... :-/
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:48] Wet decals HGW do Eduardowych nowości

Postprzez iras67 » niedziela, 4 lutego 2018, 14:32

Przyklejał już ktoś te większe elementy na trudniejszych powierzchniach np. te z Wettransfer FW-190 1/48. Zastanawiam się czy nie będzie problemów z urywaniem albo równym nałożeniem na nierozwijalne albo fakturowe powierzchnie.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:48] Wet decals HGW do Eduardowych nowości

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 4 lutego 2018, 15:03

iras67 napisał(a):Przyklejał już ktoś te większe elementy na trudniejszych powierzchniach np. te z Wettransfer FW-190 1/48. Zastanawiam się czy nie będzie problemów z urywaniem albo równym nałożeniem na nierozwijalne albo fakturowe powierzchnie.

Nie wiem jak z dużymi ale Mk.XVI oblepiałem stencilami - wyszło pięknie chociaż zeszły 3 albo 4 wieczory. Głupie czarne linie na płat nie chciały się przesuwać a w końcu się porwały. Prościej było je namalować.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:48] Wet decals HGW do Eduardowych nowości

Postprzez potez » niedziela, 4 lutego 2018, 15:48

Trzeba używać odpowiedniego płynu pod to. Do tej pory polecali M|r MArk Softer ale podobno cos tam synowie nipponu zmienili w składzie i ten nowy jest gorszy. Maja więc swój płyn w ofercie: 8-)
http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=515&t=118335
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron