Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

(...-08.04.2009)

Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Artur Rzepka » środa, 11 marca 2009, 16:13

Witam w dzisiejszym programie :P . Dzisiaj bliżej przyjrzymy się temu , co Revell (a właściwie Matchbox) nam zaproponował.

Z daleko wygląda to ładnie (wczoraj wieczorem nie mogłem się powstrzymać i musiałem skleić skrzydła :D )
Obrazek

Z bliska może już niekoniecznie... ale na szczęście powinno się to latwo dać naprawić
Obrazek

Obrazek

Pierwszy babol, który znalazłem to to,że revell zapomniał wspomnieć, że robiąc wersję mk.I trzeba odciąć to:
Obrazek

Starałem się jakoś uchwycić przepiękny wg. mnie tył kadłuba, ale udało się to tylko częściowo:
Obrazek

Tak na koniec moje refleksje na temat modelu. Zawsze myślałem, że swordfish był ładniejszy ;o) . Linii podziałowych nie będę poprawiał, jak dla mnie mogą być takie jakie są. Postaram się coś tam dorobić w kabinie, bo producent przewidział tylko podłogę, fotel i figurki załogi :? . Ale figurki obowiązkowo wsadzę do modelu :D . Trzeba by też popracować nad wyglądem torpedy (tył). Myślę, że powinienem się wyrobić w terminie, bo przeróbki dotyczą tylko detali. Tak oto dzisiaj kończymy program... ciąg dalszy nastąpi.
Ostatnio edytowano czwartek, 12 marca 2009, 17:29 przez Artur Rzepka, łącznie edytowano 6 razy
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 12 marca 2009, 15:53

No i nastąpił ciąg dalszy :P .

W dzisiejszym programie przeprowadzimy wywiad z panią Owiewka, która opowie nam o swoim problemie. Uważa,że jest zdecydowanie za gruba.

Obrazek
I ja osobiście popieram to, co mówi.

Teraz krótkie przypomnienie. W ostatnim odcinku pomogliśmy pięciom osobom.
Pierwszą osobą jest pan Kadłub, miał problemy także z nadwagą:
Obrazek
co prawda jeszcze kuracja nie została ukończona z przodu, ale tył jest już ok.

a drugą osobą jest pani Osłona-Silnika, która miała taki sam problem jak pan K.:
Obrazek
(jeszcze widać resztki po kąpieli szpachlowej, bo pani O-S niezdążyła się umyć, a właściwie przetrzeć papierem ściernym.

I na koniec odcięliśmy panom Statecznik Pionowy , Statecznik Poziomy Senior i Statecznik Poziomy Junior zbędne narośla
Obrazek

To tyle w dzisiejszym programie. Tak na zakończenie chciałbym tylko powiedzieć, że nasz pan chirurg jest bardzo wniebowzięty działaniem półokrągłego ostrza. Już przynajmniej nie będzie musiał więcej używać miniszlifierki do operowania ;o) .
Ostatnio edytowano czwartek, 12 marca 2009, 17:30 przez Artur Rzepka, łącznie edytowano 2 razy
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 19 kwietnia 2009, 13:52

No to mamy problem. Ojciec właśnie zabrał aparat do Afganistanu na trzy tygodnie i nie mam jak zrobić zdjęć. Wiec pozostaje raport słowny. Dzisiaj zająłem się figurkami. Ustaliłem, że jako imitację strzelca i obserwatora wykorzystam to, co udało mi się znaleźć w pudełkach po modelach Airfixa, a pilot pozostanie z Matchboxa (na szczęście nie będzie prawie widać jego dosyć dziwnej twarzy). Ogólnie jest ciekawie bo w przyszłym tygodniu mam bierzmowanie i trzy dni testów gimnazjalnych. Ale postaram się jakoś znaleść czas na modelarstwo ;o) . Następną rzeczą do zrobienia jest wnętrze kadłuba bo tam pustka taka że....
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Artur Rzepka » środa, 29 kwietnia 2009, 18:47

No to po testach. Mam nadzieję, że skończę model na czas i będę miał czym wykonać zdjęcia :P . Dzisiaj zrobiłem:
-imitacje podłużnic
-półkę oddzielającą obserwatora od strzelca
-tablicę przyrządów
-pomalowałem wnętrze (RAF interior green i czerwony)
-odciąłem coś, co niby miało imitować chłodnicę (zamierzam wykorzystać ten element z Łosia)
oraz usunąłem jamki skurczowe na podwoziu.

Zostało przede mną:
-zrobienie vacu oszklenia
-doklejenie chłodnicy
-skrócenie rury wydechowej
-zrobienie podstawy karabinu
-dorobienie detali torpedzie
-dorobienie schodków i innych małych pierdół na kadłubie
-dorobienie we wnętrzu jeszcze jakiś detali
-lekkie poprawienie piast kół
-zrobienie naciągów
-pomalowanie oraz nałożenie kalek
i wklejenie figurek uff... ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 1 maja 2009, 21:59

Aktualnie jestem u wujka i muszę powiedzieć, że nieźle mi idzie przy swordfishu. Model właściwie jest już przygotowany do malowania, jutro wstawię fotki :P .
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Slash » sobota, 2 maja 2009, 01:18

Spróbuj nie oddać galerii w terminie :!: ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Speedking » sobota, 2 maja 2009, 03:13

Hm trochę mało czasu już zostało i trochę dużo do zrobienia... Nie żebym wątpił, gdzież bym śmiał ;o) Trzymam kciuki i czekam na zdjęcia :!:
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 2 maja 2009, 15:35

Speedking napisał(a):Hm trochę mało czasu już zostało i trochę dużo do zrobienia... Nie żebym wątpił, gdzież bym śmiał ;o) Trzymam kciuki i czekam na zdjęcia :!:

Większość rzeczy już jest zrobionych, została tylko torpeda. Narazie próbuje rozgryść pod nieobecność wujka jego sprężarkę, bo ona raz ładuje butle i przez 8 minut nie chce powtórzyć (a ja akurat znam się na działaniu wyłącznika ciśnieniowego :P ) . Jednak chyba preferuję bardziej hardcorową ,moją wersję czyli sprężarka-przewód-aerograf :mrgreen:

edit: już w końcu znormalniała :P
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 2 maja 2009, 21:39

tjaa... sprężarka jednak nie znormalniała i bawiłem się w malowanie do 20:00. Serdecznie mam już dość i się poddaje. Gdyby był jeszcze tydzień to bym spokojnie skończył. Biorąc pod uwagę fakt, że jutro mogę maksymalnie poświęcić modelowi 1,5h i to, że od godziny próbuję zrobić choć jeden naciąg, szanse na ukończenie w terminie są prawie zerowe. Szczerze powiedziawszy nie chce mi się już walczyć :-/ . Bo i tak, jakbym się uporał z naciągami to jeszcze zostają do nałożenia dwie warstwy sido (umownie "dwie"), kalkomanie , "brudzing" i ta cholerna torpeda. Bynajmniej trzymam kciuki za resztę konkursowiczów :P . A model będzie można zobaczyć w przyszły weekend w galerii.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Frosty » sobota, 2 maja 2009, 21:48

Nie przejmuj się - u mnie też pod górę! Próbowałem owiewki malować z obu stron... i siedzą teraz w zmywaczu :( A oprócz tego Hannants się nie popisał i na Alclady, koła itp. czekam już ponad tydzień... Brakło nam dokładnie jednego tygodnia... :D A co z Morane'em? Dziś już nie mam siły na dłubanie - pomęczę znów Red Rtorm Rising - cudowny mod do Close Combat V :D
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 2 maja 2009, 23:17

jeśli chodzi o Morana i o te pasy- co prawda Part odpisał, że może mi je dorobić i nawet poprosił o adres ale... no właśnie, chyba trzeba przypomnieć o swoim istnieniu bo już na odpowiedź czekam dwa tygodnie :? . A co do swordfisha, to jeszcze walka dogasa, nałożyłem już kalki, najwyżej wstawie do galerii model bez uzbrojenia, figurek (bo te zostały w Warszawie) i naciągów :P .
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Slash » sobota, 2 maja 2009, 23:46

Chłopaku, gdyby chociaż matura Ci się zaczynała w dniu zakończenia konkursu to bym zrozumiał ;o)
Na wszelki wypadek kup easy kita revell'a :mrgreen: :D

EDit:
chwilę po napisaniu tego prelekcyjnego posta przejechałem iszaka piłą z trumpka :D
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Fairey Swordfish 1/72 (W.K.W.G)

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 3 maja 2009, 11:30

albo jak jest u kogoś w gościnie, przez pół dnia nie jest się w domu i na wieczór idzie się na żużel :P .
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa


Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość